První rok studia na VŠEM

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.08.2020 14:37:33, Anna, zhlédnuto: 1883x, reakcí celkem: 4Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím všechny uchazeče, kteří chtějí studovat na VŠEM. :)

Dokončuji na VŠEM první rok studia (bc.-obor marketing) a tímto příspěvkem bych chtěla zhodnotit můj dosavadní průběh studia na této škole.

Navázala jsem na studium na VŠEM ihned po maturitě na všeobecném gymnáziu. Věnuji se vrcholovému sportu a vystudovat při tom gymnázium bylo časově velmi náročné, proto jsem se rozhodla studovat na VŠEM, protože škola nabízí opravdu flexibilní rozvrh. Díky mým výsledkům ve sportu jsem obdržela sportovní stipendium, které mi velice pomohlo. Jedním z výhod je nepovinná školní docházka, takže se mému sportu můžu opravdu věnovat na 1OO%. Samozřejmě mám také pár povinností, které musím plnit, abych si stipendium udržela. Stipendisté a cenové úrovně klasik a standard musí plnit školní aktivity, za které následně dostanou bodový zisk. Vím, že se to hodně studentům moc nezamlouvá, ale za mě musím říci, že je to dobrý nápad. Například jsem jako dobrovolnice pomáhala na festivalu Jeden svět a musím uznat, že mě tato aktivita opravdu bavila. Navíc jsem mohla zhlédnout pár filmů zadarmo . Student může také získat body i za seznamovací kurz, který byl také skvělý. Výhodou také je, že sama škola rozesílá různé nabídky na tyto studentské aktivity, takže výběr z aktivit není vůbec malý. Zkrátka si myslím, že získávání bodů za tyto aktivity není problém.

Na škole se mi nejvíce líbí a baví praktické aplikace (PA), které jsou součástí výuky a jsou pro každého studenta povinné. Za řádné ukončení PA musí student splnit podmínky lektora, které jsou vždy odlišné. Každý lektor si určuje podmínky za řádné ukončení PA sám. Za splnění praktik získává student určitý počet kreditů. Hodiny PA se skládají z menších počtů studentů, takže jsou praktika osobnější, než normální přednášky. Vyučující PA je vyloženě odborník z praxe a studenty se snaží učit hlavně z vlastních zkušeností a dlouholeté praxe. Jediné, co je nevýhodou je to, že student musí doslova bojovat o přihlášku na své PA, které si předem vybral. Počty studentů jsou totiž na jednotlivé PA omezené, takže většinou jsou oblíbené PA hned pryč. Může se i stát, že se student nestihne přihlásit nikam.

Další výhodou na VŠEM je to, že si zkoušky během AR může každý student plnit, kdy chce. Může se přihlásit na zkoušku pár dní předem, když si je jistý, že je opravdu naučený. Student tak nemusí být vystresovaný, že by zkoušky nestihl a nemusí se na ně přihlašovat dlouho dopředu kvůli omezenému počtu studentů.

Studenti (včetně mě :D) se často obávají písemných výstupů, které musejí povinně plnit všichni (bez ohledu na cenovou úroveň studenta). Proto bych doporučovala všem studentům, aby se snažili co nejdříve začít psát a pak nedoháněli tyto povinnosti na poslední chvíli. Student následně musí alespoň jednu práci odprezenovat ve škole před kantory a studenty, takže si myslím, že si tímto student vyzkouší, jak to přibližně vypadá následně u obhajoby bakalářské práce na závěru studia.

Vím, že se mi to snadno píše, nemám zdaleka ani půlku studia za sebou, ale doufám a věřím, že také vše splním v řádných termínech.

Pro mě je tato škola jasná volba, a to hlavně pro lidi, kteří jsou časově vytížení. Studovat a zároveň pracovat na VŠEM rozhodně jde.

Chtěla bych všem studentům a zájemcům VŠEM doporučit hlavně to, ať dělají co mají v řádných termínech a nenechávat si vše na poslední chvíli. Pak bude studium mnohem příjemnější a student se nemusí ještě více stresovat. :)



Email: kerbachovaemailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2020 18:30:47, x) Takže si to shrňme: Sotva prošla gymnáziem, na pomocné vysoké škole dostala slevu za studium v módu Forrest Gump a další slevu dostala za to, že otravuje reklamou. Za mě škola, které se každý, kdo má jen trochu sebeúcty a tedy by se styděl za ekvivalent RSDr., vyhne. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.01.2021 15:53:34, Kateřina Patrochová) Z Vaší reakce nechápu proč studentku soudit na základě toho, že právě dokončila Gymnázium. Na škole je možnost stipendia a tedy případná sleva na školeném, ale škola za to chce vidět, že školu opravdu studovat chcete. Proto je například povinná docházka, plnění průmětu nebo již zmíněné aktivity.
      Chápu, že na VŠEM jsou různé kritiky, ale nejhorší je kritika od lidí co školu nestudují a tudíž soudí podle toho, co si někde přečetl. A ještě snad horší je říkat o lidech co studují VŠEM, že nemají sebeúctu. reagovat zde
      Email: katerina.patrochovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.02.2021 10:05:48, Denisa) Naprosto souhlasím v tom, že jde o školu dobrou, která dává svým studentům možnosti, které mohou, nebo také nemusí využít. Útočit na autorku recenze považuji za naprosto neakceptovatelné. Sama mám za sebou studium na Karlovce a právě na VŠEM, kdy systém VŠEM a znalosti, které z této školy mám, jsou mnohem hlubší a propojení s praxí užitečnější. reagovat zde
      Email: mrazkovad314gmailcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.03.2021 12:25:20, DlaNeu) Dobrý den,
      myslím si, že vaše reakce je poněkud přehnaná. Nevím z jakých zkušenosttí, nebo z jakého titulu posuzujete školu, nebo co vás vedlo k osočování studentky za sdílení svých poznatků ze studia. Mysllím si, že je užitečné sdělovat své poznatky a zkušenosti pro ostatní studenty, zájemce, nebo jen čtenáře, aby si utvořili alespoň trochu představu o chodu školy... Což je vlastně podstatou této webové stránky. Na každou školu jsou jak negativní, tak pozitivní komentáře a proto nechápu proč se nevyjadřujete raději k těm negativním, kde vám třeba daný autor popíše problematiku stížnosti, než nadávat na slečnu, která chtěla jen "pomoct" v utváření nějakého vlastního subjektivního názoru. Každý si můžeme myslet své ale myslím si že není třeba nadávat a hanlivě urážet spokojeného vysokoškoláka na svojí škole.. zde bych se zamyslela nad otázkou sebeúcty.. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  2. Recenze na VŠEM po 3 letech studia - Výběr vysoké školy
  3. Studium VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  4. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  5. Studium na VŠEM - Informace o studiu
  6. VŠEM recenze - Informace o studiu
  7. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  8. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  9. Studium na VŠEM - Ostatní
  10. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.