Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.10.2020 21:55:16, iljak, zhlédnuto: 1881x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Zdravím.
Rozhoduji se, kam dál pokračovat, a zvažuji medicínu. Baví mě chemie, fyzika, biologie člověka. Už od malinka jsem byl fascinován přírodou, rád jsem četl, učil se. Na základce vyhrával přírodovědné olympiády... vědy jsou mým dlouhodobým koníčkem. Plánuji maturitu z biologie a fyziky nebo chemie.
Nejvíce mě baví asi chemie a některé části biologie (všechny podobory co souvisí s lidským tělem, anatomií, cytologií, biochemií atd.). Fyzika mě taky baví, asi bych se jí samotné přímo věnovat nechtěl, ale pořád bych jí chtěl mít ve studiu zahrnutou nějakým způsobem, jen ne jako hlavní předmět studia.
Poslední dobou jsem začal zvažovat studium medicíny, ale vím, že bych nechtěl dělat doktora někde v nemocnici, ale spíše se věnovat nějakému lékařskému výzkumu. Na druhou stranu mě láká třeba taky povolání soudního lékaře, očního, a nebo psychiatra.
Necítím žádné poslání nebo velkou potřebu pomáhat lidem, nejsem žádný humanitářský sluníčkář, čistě mě zajímá vědecká stránka věci. Zkoumání nemocí, nemocných, příznaků apod.
Tak teď nevím, jestli jít na medicínu, nebo jestli studovat např. biochemii či jiný podobný obor. Jaký obor byste v této situaci doporučili?


Email: pearaineseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.10.2020 17:44:11, x) Pokud můžu lehce zasáhnout do tvého rozhodování, tak podle mého názoru by tě možná mohla uspokojit některá z následujících cest spíše než studium medicíny:
    * Chemická cesta: Bakalář z chemie a na něj navazující magisterské studium biofyzikální chemie (např. na PřF UK je to nyní jedno ze zaměření v programu fyzikální chemie).
    * Fyzikální cesta: Bakalář z fyziky (v ČR MFF UK, možná PřF UPOL, jinak je to slabota), navazující magisterské studium biofyziky (opět jen MFF nebo PřF v UPOL).
    * Biologická cesta: Buněčná a molekulární biologie je hodně široký obor, na procesy v těle se můžeš zaměřit dále. Biochemie je dobrá alternativa, jen nezní tak "cool". Z hlediska vědy jsou tyto obory celkem zaměnitelné, zejména pokud budeš studovat na UK nebo MU a nebudeš líný si zapisovat předměty navíc.
    * Informatická cesta: Bioinformatika jako studium sdílené PřF UK a MFF UK (ostatní české varianty jsou výrazně slabší).

    Na toto cesty by mělo navázat doktorské studium (PhD), na které budeš připraven výrazně lépe než z lékařské fakulty. Lékařské fakulty jsou totiž co do výuky biologie člověka dosti zaostalé a nepružné (sice se pokouším s tím bojovat zevnitř, ale je to ještě běh na mnoho let...). Snad teď orgie pitomců v médiích (Šmuclerk, Pirk, Žaloudík, Pollert, Peková, Hnízdil, hradecký Beran a další a další) akademickou obcí trochu otřesou, ale i tak bude změna na několik let.

    Soudní je hezký obor, ale naše odborná komunita je mimořádně špatná. To bys musel primárně počítat s tím, že po promoci odejdeš do Německa (a budeš mít štěstí, že tě zrovna někam vezmou, i v Německu je to poměrně malý obor a jen občas někoho berou). (jako medik jsem také o soudním uvažoval, dokonce jsem se kvůli tomu i naučil německy, ale po promoci jsem musel z osobních důvodů zůstat v Praze...) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.10.2020 18:44:29, maturant21) Ahoj, souhlasím s reakcí nademnou.
    Mě ještě napadlo zvážit studium na VŠCHT, najdeš tam i biochemické obory, a berou tam na prospěch.
    Pokud tě to, ale táhne víc k té biologii, uvažuj spíš o nějakém oboru na Přf. Měla jsem stejný problém jako ty, taky nejsem zrovna žádný humanista, a původně jsem chtěla jít na Lf. Nakonec jsem zjistila, že mě baví víc biologie z vědeckého hlediska (výzkum), a příjde mi lepší jít studovat na Přf. Taky se mi líbi, že si můžeš studium nakombinovat baka máš např. z bio a magistra chemie, ale to zase záleží na tvých preferencí/plánů, a může to být složitější. Můj názor.
    Pokud bys to chtěl víc probrat, klidně mi napiš na email :D Úplně ti rozumím. reagovat zde
    Email: jezeliaknightgmailcom

Podobné příspěvky:
  1. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  2. Výběr biologického oboru - Výběr vysoké školy
  3. Záchranný obor, když nevyjde medicína - Výběr vysoké školy
  4. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy
  5. Psychologie vs Medicína - Výběr vysoké školy
  6. Obory - Ostatní
  7. Medicína, FVL nebo biologie? - Výběr vysoké školy
  8. Výběr vysoké školy a oboru: Informatika/Matematika/Fyzika - Výběr vysoké školy
  9. medicína-pitvy - Výběr vysoké školy
  10. Farmacie x medicina - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.