Poplatky za další studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 08.01.2021 20:20:00, Petra, zhlédnuto: 443x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je to s hrazením studia v případě, že mám ukončené bakalářské a navazující dvouleté magisterské studium s tím, že bych si chtěla ještě udělat pětileté magisterské studium práva. Mám zde nově 5+1 rok zdarma, jelikož se jedná o jiný typ studia než jsem studovala doposud nebo pokud bych studium nedokončila, tak si ho pěkně zpětně zaplatím?
Díky moc za odpovědi.

Email: petik4emailcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2021 21:49:50, Podnikatelskébaroko) Bohužel se mi zdá, že budeš muset platit od prvního ročníku. (maximálně jeden rok budeš mít zdarma). Je pravdou, že bakalářské a NMgr. je jiné než magisterské, ale to je defacto spojený 1.+ 2. stupeň vysokoškolského vzdělání, který neprošel Bolognským procesem. Jinak placení rozhodně není zpětné. Platí se předem, popřípadě souběžně, lze sice za nějakých podmínek snížit nebo prominout, ale to je výjimka. Další věc s placením, u mnoha škol se výše školného odvíjí od délky překročeného studia a s přibývajícím časem se šponuje. To záleží na každé škole, jaké má předpisy, ale abys nebyla zaskočená. A ještě pár poznámek. Od 26 budeš platit zdr. pojištění. Jeho výše se odvíjí od minimální mzdy, nyní cca 2000. Nemůžeš pracovat na plný úvazek při prezenčním studiu a mag. studia jsou jenom prezenční. Myslím, že školné neplatíš pouze ( i v tvém ) případě, pokud otěhotníš. Tam se ruší vše, ale trvá to po určitou dobu. Rozhodně se koukni třeba na Masarykovou univerzitu, tam mají pěkně napsány podrobnosti k poplatkům i jejich výši a pravidlům studium. +- platí na všech ostatních veř. školách. reagovat zde
    Email: warec3seznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2021 00:20:40, Petra) U mě by se ale nejednalo o překročení studia, já mám obě studia úspěšně dokončená, takže by se jednalo o tzv. další studium, které by mělo být zdarma, stejně jako kdybych si měla udělat dalšího bakaláře. Mě jde spíš o to, jestli se to od těchle studií počítá odděleně nebo ne, protože to jsem nikde nenašla. reagovat zde
      Email: petik4emailcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.01.2021 12:55:15, Podnikatelskébaroko) Rozumím, hledal jsem to a našel jsem něco, sice nepřímou odpověď, ale ta zněla, že magisterské ucelené studium se počítá časově jako bakalářské. Našel jsem případy, kdy člověk nedokončí třeba medicínu ve 2. ročníku a začíná bakaláře a 2 roky má odečteny, tzn. 3+1-2. V navazujícím magisterském potom klasicky má 2+1. Proběhla totiž v roce 2016 novela, která trochu změnila to započítání neúspěšných studií v tom smyslu, že dříve se ta nedokončená studia táhla s člověkem od bakalářského až na navazující, takže si ty +1 bc. a +1 nmgr. mohl vydyndat dřive studiem někde jinde. Chápu, že tohle tě nezajímá a neptala ses na to, jen říkám, že pokud to funguje ve stylu: začneš magisterské a neuděláš to, počítá se to u dalšího. Tak logicky předpokládám, že to funguje i obráceně a započítá se i čas strávený úspěšným studiem. Nikde to bohužel není přesně vysvětleno, jak to chodí při kombinaci bc. nmgr. a mag. Něco jiného je, když se ti to studium překrývá, tam je jasné, že nic neplatíš, pokud studuješ řádně a nezačneš s druhou školou o víc než rok později. Za mě odpověď zní, že bohužel budeš platit. Stát asi stěží zaplatí někomu dalších 5 let, ale mohu se mýlit. Lepší je, když se zeptáš na studijním oddělení. I třeba jak je to i s tím případným studiem v těhotenství. Osobně si myslím, že ten čas vyhrazený na studium bez poplatků si lze představit jako určité množství času a záleží na tobě, jestli ho využiješ studiem bc. a nmgr. nebo mag. reagovat zde
        Email: warec3seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Další bakalářský titul - Informace o studiu
  2. Poplatky za další studium - Informace o studiu
  3. Poplatky za studium - Ostatní
  4. Poplatky za studium - Ostatní
  5. Poplatky za studium - Informace o studiu
  6. Poplatky za studium - Informace o studiu
  7. poplatky za studium druhého bakalářského studia - Ostatní
  8. Poplatky za studium - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  9. Poplatky ze delší studium při dalších studiích??? - Ostatní
  10. Poplatky - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.