Lze díky certifikátu být uvolněn z výuky anglického jazyka?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 09.01.2022 22:37:54, student_novak, zhlédnuto: 6963x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Zdravím!
Letos si vybírám vysokou školu, ale zatím jsem nikde nenašel, jak školy přistupují k výuce AJ, když mám nějaký certifikát. Konkrétně mám stupeň C2 (CAE, Grade A), takže by mě zajímalo, zda se díky tomu nedá vynechat výuka AJ, popřípadě alespoň zkouška. Fakulty, které zvažuji, jsou FIS a FMV na VŠE a MFF a FSV na UK, takže nevíte někdo, jak to tam ohledně certifikátů funguje?
Budu rád za jakoukoliv odpověď, díky moc!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2022 12:05:13, Riky) Univerzální odpověď ti v tomhle případě nikdo nedá, každá škola si tohle upravuje vnitřními předpisy. Na tohle je nejlepší si sehnat lidi z konkrétních fakult a optat se. Případně se to dá dohledat v plánech výuky atd. Z mých zkušeností bych tipoval, že plus mínus ti certifikát uznají, nejspíš tě uvolní z výuky a rovnou pošlou ke zkoušce, která co si budeme pokud máš CAE bude pro tebe brnkačka a za hodinu budeš hotov. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2022 10:44:38, Eliška Malinová) Ahoj,
    opravdu záleží na konkrétním učiteli. Já měla certifikát City&Guilds C1 na UHK a na některých předmětech mi ho uznali bez problémů a na zkoušku jsem nemusela, někde mi dali jen zápočet a na některých ho neakceptovali vůbec, protože náplní byla převážně "ekonomická angličtina, ciž certifikát nesplňuje. Každopádně se určitě neboj zeptat. Já si díky certifikátu udělala všechny nepovinné kredity, protože jsem si zapsala předměty z jiných fakult, kde jsem věděla, že je akceptují a ušetřila jsem tak spoustu času i starostí :D reagovat zde
    Email: ellinamalina9gmailcom, Web: https://oscio.cz/

Podobné příspěvky:
  1. UTB Zlín - příprava na test z anglického jazyka - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  2. VŠ,VOŠ bez cizího jazyka - Výběr vysoké školy
  3. Učitelství anglického jazyka - Pardubice (UPCE) - Ostatní
  4. VŠ bez cizího jazyka - Výběr vysoké školy
  5. volba jazyka - Ostatní
  6. Studium českého jazyka na TUL - Výběr vysoké školy
  7. CZU PEF Přestup z anglického oboru na PaE - Česká zemědělská univerzita v Praze
  8. Úroveň výuky na katedře jazyků v Opavě - Slezská univerzita v Opavě
  9. Erasmus - Německo - úroveň jazyka a výběr předmětů - Studium v zahraničí
  10. Předem díky - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.