Zkušenost studenta z VŠEM


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.01.2023 22:21:30, Dana, zhlédnuto: 402x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekProč jsem začala studovat VŠEM já?
Predevším proto, že jsem teď již na rodičovské dovolené a každodenní rutina mimčo/práce, i když svoje miminko miluju, mě naprosto ubíjela. Hledala jsem nový cíl, který by se dal skloubit s prací a s mateřstvím, řekneme si narovinu, kolik škol Vám nabídne takové možnosti formy studia jako VŠEM? Vybrala jsem si formu Kombinovaná II, kdy do školy odcházím jednou za trimestr, ano, VŠEM má tři semestry. Forma mi naprosto vyhovuje, nezanedbavám domácnost ani práci, všechno si naplánuju, jak je potřeba a všechno se dá zvládnout bez sebemenšího problému.

Porovnání se státní školou
Vzhledem k tomu, že mám zkušenost s veřejnou vysokou školou, která byla též skvělá, mám tak možnost porovnat tyto dvě instituce. Za mě jednoznačně vede VŠEM. Na předchozí škole bylo potřeba si vše podrobně zapisovat, nemáš poznámky, nemáš šanci uspět. VŠEM poskytuje videolearningy, on-line knihy, tištěné knihy, Podcasty, prezentace z hodin, nahrávky z hodin a mnoho dalšího. V podstatě VŠEM poskytuje veškeré dostupné zdroje, ze kterých se učit a jediné co je na tobě, je se to naučit. Pak samozřejmě velkou výhodou je výběr formy studia, ty jsou podrobněji popsané na stránkách VŠEM. Co se mi na veřejné škole nelíbilo bylo to, ze si tam většinou každý odprezentoval to svoje a odešel, na VŠEM jsem zatím měla jen předměty, na kterých se jak při on-line výuce, tak při prezenční výuce pokládali otázky a student byl tak zapojen do výuky a mohl přispět svým názorem, samozřejmě pokud chtěl. Zatím byly zkoušky jen písemné, na druhé VŠ byly zkoušky hlavně ústní. Nicméně VŠEM poskytuje v některých případech i volbu, zda konat zkoušku ústně, písemně nebo písemným výstupem. Jediná nevýhoda VŠEM je, tedy kombinovaného studia II, že si student všechno musí hlídat sám, ale jak říkám, když umíte plánovat, jde to bez problému.

Proč jsem váhala?
Téměř na každém fóru byla alespoň jedna špatná recenze o tom, že škola tahá ze studentů jen peníze a není ji vlastně možné udělat bez předpokladu, že si hodně připlatíme. Dost jsem z toho byla na vážkách, jestli mi to za to stojí, přece jen veřejné školy se neplatí, takže to pro mě byla novinka. Nakonec jsem to riskla, jelikož stále převažovali dobré recenze nad těmi špatnými. A teď když do toho vidím mohu s klidem říct, že pokud umíte číst a čtete si vždycky všechno co podepisujete, jako jsem si myslela, že to dělá každý, žádné takové problémy jako mají ti co píší, že je škola bezdůvodně obrala, mít nebudete. Je důležité všechno plnit včas a řádně, umět si naplánovat svůj čas a případně se nebát zeptat, o ničem jiném to není.




Telefon: 792385844, Email: danamatiovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.01.2023 23:09:49, Honza)
    Mám také zkušenosti z veřejné VŠ i VŠEM. V zásadě souhlasím se vším co psala autorka příspěvku, zejména s tím, že je nutné podrobně přečíst a pochopit co podepisujete. Pak je malá šance, že vás překvapí nějaké poplatky. Souhlasím i s tím, že učitelé jsou na VŠEM v průměru o dost lepší než na veřejných VŠ (což je ale dost způsobeno velmi špatnou kvalitou učitelů na veřejných VŠ).

    ALE, je nutné zdůraznit tři velmi nepříjemné věci.

    První věc je to, že se začíná objevovat více průměrných a podprůměrných učitelů a naopak velmi kvalitní učitelé odchazí. Kvůli tomu kvalita výuky dost trpí. Extrémním případem je třeba to, že velmi špatný učitel, kterého vyhodili z ČZU (protože na něj byly tak strašné stížnosti), nyní učí na VŠEM, protože jeho příbuzná je ve vedoucí pozici na škole. Bohužel učitel stále učí strašně - učí věci úplně nesouvisející s daným předmětem a nikdo nechápe, co se snaží říct.

    Zadruhé, vypadá to, že hodně studentů už se naučilo číst a VŠEM přichází o peníze z extra poplatků, a tak si hledá nové cesty k penězům. Jednou z těchto cest je "nucené prodloužení studia". Bakalářské a diplomové práce na VŠEM totiž fungují tak, že si musíte najít vedoucího, který bude ochotný vaši práci vést. Jenže, učitelů, kteří mohou vést práce je málo a mají od vedení VŠEM pevně nastavené kapacity pro vedení studentů. No a studentů je hodně. Takže když začnete řešit vedoucího "až" půl roku před tím, než chcete začít práci psát (což na veřejné VŠ by bylo úplně adektvátní i s rezervou), tak máte smůlu, protože všichni mají plno. Takže máte všechno splněno, chcte napsat závěrečnou práci, ale nemůžete, protože všichni učitelé mají plno. No a vy musíte prodloužit. Když už vedoucího najdete, tak se vás VŠEM ještě pokusí zbrzdit na formalitách týkajících se zadání práce (klidně o měsíce) a může se stát (vlastní zkušenost), že kvůli tomu nestihnete odevzdat zadání v termínu a musíte prodloužit studium.

    Třetí věc souvisí rovněž s bakalářkou/diplomovou prací. VŠEM se honosí různými zaměřeními jako marketing, lidské zdroje, psychologie, inovace. Dokonce v průvodci pro psaní závěrečných prací máte vzorové témata, které souvisí s těmito zaměřeními. Ale když potom podáte zadání s daným tématem (skoro stejným jako vzorové téma), tak vám to škola vrátí s tím, že studujete ekonomiku a managment a vaše práce tedy nemůže být zaměřená na marketing a reklamu, ale musí být zaměřená na ekonomiku nebo managment.

    Shrnutí:
    VŠEM je nadprůměrná škola oproti veřejným VŠ.
    ALE: čtěte pořádně smlouvu! a začněte vedoucího bakalářské/diplomové práce shánět už hned na začátku studia! reagovat zde
    Email: honza.pono.9seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Hodnocení Ing. studia na VŠEM - Výběr vysoké školy
  2. Hodnocení VŠEM - Výběr vysoké školy
  3. Studium na VŠEM - Informace o studiu
  4. VŠEM versus VŠE - Ostatní
  5. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  6. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  7. VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  8. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
  9. VŠEM recenze - Informace o studiu
  10. Recenze VŠEM - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.