Jít či nejít na vysokou? Výhody a nevýhody


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.03.2023 13:09:25, Petrrr, zhlédnuto: 193x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Zdravím, jsem nyní ve 4. ročníku střední školy a rozhoduji se závěru zda má nebo nemá cenu pokračovat ve studiích po maturitě.

I když jsem nejsem žádný velký šprt a většinou mám ve škole za známky vetšinou trojky popřípadě i čtyřky, tak většina známých a rodina mi říkají, abych pokračoval dál na vysokou, že s pouhou maturitou z dopravní průmyslovky prý žádnou kariéru a ani úspěšný život prý mít nebudu jako například strojvedoucí, že je to prý povl povolání, a taky proto že prý má v dnešní době maturitu každý ***ec v tomto státě. Podle jejich představ jsou mi i ochotni platit jakoukoliv vysokou soukromou školu za cenu toho abych měl titul, jelikož to zní ve společnosti víc in. Chtěl bych se zeptat z vašich zkušeností, která cesta je popřípadě lepší zda rovnou jít do pracovního procesu anebo dálších 5 - 6 let dřepět na studíích.

Děkuji

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.04.2023 20:56:22, Jiří) Asi nejlepší volba je jít do práce po maturitě, pokud nejsi úplně studijní typ, jak sám píšeš. Ale neházel bych flintu do žita. Nic ti nebrání pracovat a k tomu zkusit kombinované studium na VŠ. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.04.2023 18:21:46, Riky) Já bych si tu vysokou udělal. Dříve, či později tě může a pokud nebudeš OSVČ pravděpodobně bude limitovat úroveň tvého vzdělání. Za mě papír navíc se hodí vždycky, plus máš výhody státního zdravtoka a tak. Hlavně se daleko jednodušeji studuje za mlada, když tě netrápí děti nebo manželka. Pokud tě škola nebaví, najdi si to nejvíce jednoduchý a dělej si nějakou práci u toho.
    P.S. Čechy jsou státem, kde vzdělání má největší vliv na tvůj život v celé EU. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.04.2023 18:02:59, x) Rozhodni za sebe, co chceš dělat. Pokud máš zajištěné zázemí, tak klidně i jako koníček. Nakonec "titul ze soukromé školy" je stejně jen okrasa na vizitce a způsob, jak udělat radost babičce, ale jinak takové školy poskytují vesměs hodně chabé vzdělání na úrovni v lepším případě VOŠ.
    Pokud není nic, co by tě bavilo - a může to být i něco z hlediska dopravní průmyslovky dost exotického, třeba teologie - nemá cenu to lámat přes koleno. Pokud časem dospěješ k tomu, že bys přece jen chtěl něco studovat, stále je dost fungujících kombinovaných oborů. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  2. Podniko.-Finance-Mezinárodní obchod-ZČU,výhody a nevýhody? zkušenosti ?? - Výběr vysoké školy
  3. Nevím na jakou vysokou, pomoc ! - Výběr vysoké školy
  4. Nevím kam na vysokou školu, střední kosmetička - Výběr vysoké školy
  5. Prosííím o rady, kam na vysokou (>>něco se sportem,zdravou vyživou) - Výběr vysoké školy
  6. Jakou vysokou školu? - Výběr vysoké školy
  7. Nevím, kam na vysokou. :-( - Výběr vysoké školy
  8. Poraďte prosím kam na vysokou - Výběr vysoké školy
  9. Máš na vysokou? Máš na VŠEM? - Ostatní
  10. Testy na vysokou školu ekonomickou - Přijímačky, přípravné kurzy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.