FJFI ČVUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.05.2023 01:30:05, Jan, zhlédnuto: 569x, reakcí celkem: 5Reagovat na příspěvek
Zdravím všechny,

Najde se tu někdo kdo vystudoval nebo zná jak to chodí na FJFI ČVUT obor aplikovaná informatika? Ve srovnání S FEL, FIT, FIS VŠE? Co se tyče náročnosti studia, říká se, že je to nejlehčí obor na FJFI co je na tom pravdy, a říká se, že FJFI je nejtěžší fakulta ČVUT, takže předpokládám tedy, že je řeč o jiných oborech?

Děkuji za váš čas a případné odpovědi.

Email: adam.jan.kolarseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2023 16:52:22, x) FJFI je skutečně náročná, bez ohledu na program má poměrně vysoký podíl matematiky a fyziky. Bohužel k náročnosti značnou měrou přispívá i to, že FJFI je bezkonkurenčně nejzkostnatělejší část ČVUT, zejm. student má jen malou šanci ovlivnit svůj studijní plán. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2023 19:09:17, Jaderňačka) APIN má tzv. céčkovou matiku, to znamená, že není tak těžká, jako na ostatních oborech, kde máš v prvním roce matematickou analýzu a lineární algebru (popřípadě diskrétku u AAA). Céčková matematika, co vím, zahrnuje směs obou těchto předmětů. U zkoušky není kladen takový důraz na teorii, jako na analýze či algebře. Fyziku mají Fyzika 1 (občas ji říkáme céčková fyzika), taktéž lehčí než klasické předměty ostatních oborů (mechanika, termika, elektřina a magnetismus...). V čem vidím nevýhodu APINu je to, že bakalářku píšeš v angličtině a celkově je ten obor dost zaměřený na angličtinu. Ne nadarmo si z toho občas děláme legraci, že je to spíše angličtina než informatika. Možná na někoho z FJFI dost neobvyklé, ale doporučuji ti, aby sis to s APINem ještě rozmyslel. Studium je tady až na pár věcí fajn, ale APIN mi tak dobrý na informatiku nepřijde. Snad možná je lepší zvážit Aplikaci informatiky v přírodních vědách, nebo pokud ti nevadí matematika, tak matematickou informatiku. Jinak APIN jde podle mě srovnat s FITovou matematikou, kdyby tě zajímalo více, podívej se na wikiskripta a stáhni si MAT1 a MAT2. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.06.2023 20:15:32, Jan) Zdravím Jaderňačko,
      Chtěl bych se zeptat ještě na porovnání a celkové fungování ČVUT, jak je to časově náročné atd. jsem sportovec, takže neměl bych úplně čas se učit na každodenní bázi doma. Ještě se chci zeptat na C matematiku a třeba srovnání s VŠE matematikou nebo MFF nebo Masaryčky atd. Jakékoliv poznatky co se týče fakulty nebo celkově školy, abych se mohl udělat nějaký obrázek, můžeš to buď napsat sem nebo klidně mi na sebe dát kontakt do e-mailu a můžeme to probrat tam. Mám spoustu otázek a nerad bych s výběrem školy, udělal chybu.

      Děkuji za jakékoliv informace a za tvůj čas. reagovat zde
      Email: adam.jan.kolarseznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.06.2023 11:30:53, Riky) Ahoj, nejsem jaderňák, ale myslím, že některé věcí jsou dost podobné napříč fakultami. Bývá vcelku hodně zápočtové práce, kterou si můžeš nějak rozvrhnout, bez povinných přednášek. Sport určitě lze nějakým způsobem zkombinovat. V ročníku mám závodního veslaře a učitelé mu často i vycházeli vstříc ohledně odložení prací nebo tak, když jel na soustředění.
        Zkouškové se ale asi budeš muset rozhodovat mezi tréningem a učením, tam se to dost špatně kombinuje, respektivě dost žongl. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2023 20:39:01, Anonymm) Ahoj. Taky nestuduji na FJFI, takže rozhodně nemůžu být ani zdaleka tak dobrý zdroj informací, jako "Jaderňačka", která zjevně velice dobře ví, o čem mluví, takže jejími rady a poznatky je jistě dobré se zabývat. Osobně mám zkušenosti s matematikou na MFF, FJFI znám jen od známých, ale rád bych jen doplnil něco málo o studiu matematiky/informatiky a s tím, jak to jde nebo nejde skloubit s nějakým sportováním.

    Nevím, jak moc a často chceš nebo musíš sportovat, ale myslím si, že studium informatiky a matematiky se sportem skloubit jde (mně se to tedy nějak dařilo). Nemám sice zkušenost s FJFI, ale s MFF, ale z doslechu by v obtížnosti neměl být zásadní rozdíl - někdo řekne, že některé obory na FJFI jsou náročnější než podobné na MFF, někdo říká opak. Pokud ale někdo říká, že obor, který tě zajímá, nepatří mezi ty nejtěžší na FJFI, tak by to mělo být v pohodě.

    Když říkám, že by to mělo být v pohodě, tak nemyslím, že to bude snadné, ale myslím tím, že pokud budeš ochotný vynaložit úsilí (kterého bude určitě třeba poměrně dost), tak můžeš studovat i sportovat - nemyslím si, že je třeba se učit každý den, celý den, ale úsilí bude třeba hodně. Nestudoval jsem informatiku, ale nějaké předměty, které k tomu měly blízko, jsem na MFF absolvoval a nutno říci, že často jsou velmi časově náročné. Řekl bych, že často byly časově náročnější, než matematické předměty. Často třeba programovací předměty vyžadují každý týden nějaký úkol a programování prostě čas zabere.

    Je třeba se připravit na to, že zejména ve zkouškovém (a zejména v prvních pár rocích studia) bude třeba obětovat hodně času, možná i ten sport trošičku omezit a měsíc se kousnout. Je třeba taky počítat s tím, že tvoji kamarádi, kteří třeba nepůjdou na toliko těžké obory budou už dva týdny houpat nohama a tobě pořád budou ještě zbývat dvě zkoušky.

    Pokud tu někdo píše, že matematika na oboru je lehčí, než na jiných, asi se nejedná o nic, co by bylo nezvládnutelné, ačkoli to určitě nebude žádná sranda. Jak psala "Jaderňačka", zkus si stáhnout nějaké studijní materiály a podívej se do nich. Taky doporučuji prohlídnout si sylaby předmětů a sylaby podobných předmětů na jiných školách. Když se ale budeš dívat, věnuj pozornost i časové dotaci daného předmětu - když uvidíš dva podobné sylaby, ale jeden bude mít polovinu hodin týdně, můžeš si udělat představu o tom, jak moc hluboké porozumění bude třeba.

    Co se týče zmiňované angličtiny, to asi záleží na tom, jestli ti angličtina vadí nebo ne. Jestli se na inkriminovaném oboru píší závěrečné práce výhradně anglicky, zajímalo by mne, jestli to je jen nějaká zvyklost nebo zda je to skutečně formálně nějak dané. Ale obecně si myslím, že není špatné mít nějakou výuku v angličtině (třeba na IES FSV je výuka v angličtině vyloženě jedno z lákadel). Z vlastní zkušenosti mohu říct, že výuce v angličtině lze rozumět bez problémů (a to já mám angličtinu velmi průměrnou) a jednou stejně možná přijde chvíle, kdy ke tvému studiu nebude v češtině z čeho čerpat.

    To je tak spíše obecně, s čím mohu já sám přispět. Jak jsem psal, mám zkušenost pouze se studiem odborné matematiky na MFF - vyžaduje hodně odpírání, je s tím spojena spousta nervozity, ale myslím si že studovat něco pořádného stojí za to (teda alespoň já si to myslím, to je věc každého, jak je nastavený). Sportovat jsem při studiu zvládal, dá se normálně žít. Možná, že obor, který tě zajímá ani tolik náročný nebude (co se týče třeba teoretické náročnosti), možná zabere ale hodně času kvůli projektům a programování. Ale i s tím mám zkušenosti - takové předměty typicky vyžadují během semestru více práce na úkolech a projektech, o to jsou ale zkoušky potom jednodušší.

    Jinak ale moje doporučení je upnout se na rady "Jaderňačky". :) reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. FJFI ČVUT výběr studijního programu - České vysoké učení technické v Praze
  2. MFF CUNI vs ČVUT FJFI - Výběr vysoké školy
  3. FJFI - otázky ohledně studia - Výběr vysoké školy
  4. CVUT FIT nebo TUL informatika - Výběr vysoké školy
  5. VŠE nebo ČVUT, názory a zkušenosti? - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. Karlovku nebo CVUT? - Výběr vysoké školy
  7. Studium na ČVUT FIT - náročnost - Výběr vysoké školy
  8. FJFI - náročnost + nutné přednášky - České vysoké učení technické v Praze
  9. Rozhoduji se mezi ČVUT FIT a UPCE FEI. - Výběr vysoké školy
  10. ČVÚT FEL nebo VŠE FIS ?? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.