Odvolání

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.06.2007 15:14:21, Vicky, zhlédnuto: 815x, reakcí celkem: 8Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekJestli má někdo zkušenosti s odvoláním, hlavně s tím, na které se dostal, tak dejte vědět. Napište, co je dobré uvést a co ne. Vůbec neví, co do odvolání psát. Díky, díky, díky...

Email: usmev24seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2013 18:29:05, t) Můj názor - ODVOLÁNÍ JE NA ***!!!! K NIČEMU. NEUZNÁVAJÍ VŮBEC NIC. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.05.2013 18:58:49, t) Když škola nechce přijmout lidi navíc, tak je prostě nepřijme!!!!! škoda! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 11:04:56, ww) Loni jsem se odvolal na celkem 6 oborů a ani jeden úspěšnej pokus.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 15:38:34, ajda) Napíši to raději ještě sem,víc se zde hodí můj příspěvek z jiné diskuse:
    Právě se taky nyní řešilo,že muni má tendenci brát míň studentů než v minulých letech - "Pokud vezmeme na obor o 10 studentů míň, dostaneme stejnou částku, jako kdybychom jich vzali o těch 10 víc." - to říkali přímo děkani nebo rektor, na zasedání a nemají dost peněz na výzkum, tak chtějí vzít letos míň studentů, protože peníze jim jdou najednou a co ušetří na studentech - dají na výzkum. dost sprostý.
    Aneb pochybuji, že lidi letos uspějou s odvoláním.... nebudou brát, musí šetřit reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 18:25:58, Radek) K těm odvoláním. Šance je nějaká vždycky. Zvlášť když člověk skončil těsně pod čarou. Takže, jmenuje se to "žádost o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí. Odvoláváš se tam na dopis který ti přišel poštou že tě neberou. Člověk by tam měl uvést nějaké argumenty, proč právě jeho nepřijetí nebylo spravedlivé a správné. Ideální je, pokud člověk úspěšně zpochybní nějaké odpovědi v přijímacím testu. Ale to se většinou nepovede.. Takže bych tam napsal na rovinku, o studium mám velký zájem, pokud by se uvolnilo místo po někom kdo nepřijde k zápisu nebo se vzdá studia, budu moc rád(a). A napsat na sebe kontakt a na jaký obor ses hlásil(a). Věc která může být jedním z argumentů, je i to, že člověk byl třeba nastydlý, nebo že mu sluníčko při psaní svítilo do očí.. Nebo třeba napadnout ten způsob výběru uchazečů - např. pokud se nějakým procentem zohledňuje prospěch ze střední školy, vyjádřit pochybnost a možnost že lidi z "lehčích" škol, co měli benevolentnější profesory, měli proti tobě výhodu, a že to není tím že by byli lepší než ty, a možná právě to tě odsunulo o těch kýžených pár míst dozadu. Pokud se píšou testy na varianty, tak třeba vyslovit domněnku, že je možné že tvá varianta byla těžší než tu co psal někdo jiný a ten se pak snáze dostal. Když člověk píše TSP nebo OSP Scio, tak to je těžší prokázat (protože je vyhodnocení dle percentilů) - a kromě zpochybnění jednotlivých konkrétních odpovědí se dá namítnout jen to, že je možné že náhodně k tobě do stejné varianty testu byla přiřazena skupina velmi nadprůměrných řešitelů kteří relativně zhoršili tvůj výsledek. U OSP Scio mohou ale namítnout, že všichni v daném termínu píšou stejnou variantu na víc místech a školách. Tak si možná pomoci tím, že ti co hlídají u testu tobě odebrali test dřív než někomu kdo seděl jinde, a tedy jsi měl(a) méně času.. i když třeba jen o 30 se***.. No prostě si něco vybájit.
    Pomůže i z druhé strany, když lidi co se dostali na víc škol, si to rozmyslí a vyberou si jednu, a na ostatní bez okolků napíšou že děkují ale že se rozhodli studovat jinde a vzdávají se studia u nich. A tím se dané škole otevře možnost doplnit počty.
    Když nevyjde odvolání, je zde ještě určitá možnost najít nějaké nově akreditované obory, na které budou přijímačky později, nebo 2.kolo přijímacích řízení - u oborů na které se moc lidí nehlásilo a mají volno, nebo u soukromých škol, které mají obvykle dostatečnou kapacitu, protože se lidi nejdřív pokoušejí o školy co jsou zadarmo a někdo si placené studium nemůže/nechce dovolit. Po škole se rovněž dá jít studovat jazyk na nějaký intenzivní roční kurz třeba s nějakou zkouškou (některé jazykovky umožňují zachovat statut studenta) a nebo si najít na rok práci - člověk pak má praxi, a na to zaměstnavatelé pak u absolventů VŠ koukají, resp. u více stejných absolventů je praxe jazýčkem na vahách. Přeju zdar:) reagovat zde
    Email: radek.lexavejskacz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 18:33:34, Ivana) Záleží na škole. Třeba v oblasti práva UK nikoho na odvolání nepřijímá, Olomouc a Plzen ano. Tohle se odvíjí od prestiže, a tím i žádanosti školy. Ti lepší uchazeči se většinou dostanou na více škol a zvolí si tu lepší z nich-z toho vyvstává ona šance pro slabší uchazeče na méně prestižních, žádaných školách. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.05.2013 19:36:58, hrozný) Máte všichni pravdu. Čtu hodně diskuse o MUNI, dal jsem si přihlášku na ESF a všude narážím, že je šance nulová. Hodně lidí píše, že i když napadlo nejednoznačné otázky, škola to zamítla... reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 13:45:09, Petra) Přesně! Taky jsem podala odvolání s nejednoznačnou otázkou a škola mi pak napsala,že mám sice pravdu,ALE TVŮRCI TSP SI NA SVÉM ŘEŠENÍ TRVAJÍ, TAKŽE REKTOR ODVOLÁNÍ ZAMÍTÁ! Četla jsem jinde na netu,že to stejný udělali i jiných lidem... reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Odvolání - výsledky - Mendelova univerzita v Brně
  2. Odvolání na VŠ - Ostatní
  3. Odvolání na UK - Přijímačky, přípravné kurzy
  4. Odvolání - Policejní akademie České republiky
  5. Odvolání na PEF CZU... - Česká zemědělská univerzita v Praze
  6. Odvolání na VŠE FINANCE (na ostatní obory FFU přijata) - Výběr vysoké školy
  7. PEF vsrr odvolani - Česká zemědělská univerzita v Praze
  8. Odvolání - Přijímačky, přípravné kurzy
  9. ČZU FAPPZ odvolání - Česká zemědělská univerzita v Praze
  10. Do kolika dní musí VŠ reagovat na zaslané odvolání - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 19.03.2024 23:05:36.