o VŠCHT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.10.2009 03:50:55, Johanka, zhlédnuto: 34910x, reakcí celkem: 187Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, jsem absolventkou bakalářského studia na VŠCHT a pokračuju ve studiu chemie v zahraničí. Mám s VŠCHT tříleté zkušenosti a musím říct, že jsem teď zpětně docela ráda, že jenom tříleté!
V první řadě je nutné říct, že je to škola hodně obtížná a že když vás na tuto školu přijmou, tak to rozhodně neznamená, že jí doděláte. Z našeho ročníku tehdy vyletělo 70% studentů během prvních dvou semestrů. Před VŠCHT jsem studovala gympl a základy matematiky, chemie a fyziky jsem měla docela dobrý, přesto mi to dalo hodně zabrat.
Pokud máte VÁŽNĚ zájem o chemii, můžu VŠCHT jenom doporučit! Je to škola, kde se něco naučíte a snad i najdete potom uplatnění. Ale NENÍ to škola, kterou by udělal skoro každý, i člověk bez zájmu o obor - jako např. ekonomku. Proto pokud nechcete ztratit rok, tak to dobře zvažte, jestli je chemie opravdu to, čím se chcete zabývat. Není to škola, kterou by se dalo "zaplácnout" tři nebo pět let. Je to stres, velká práce, život od testu k testu..ale taky někdy pocity vítězství, pokud máte tu snahu (a někdy i štěstí). Tak to zvažte a hodně štěstí, pokud do toho půjdete ;)Johanka


  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2020 13:00:04, nununu) Plat nutno posuzovat podle dlouhodobých průměrů (či podle mediánů). Nechce se mi někde lovit tabulky, ale nedávno nejvyšší plat měli absolventi matfysu.
    Nikoliv absolventi třeba ekonomek.
    Myslím, že byste měla spíše zapracovat na své nabídce (jazyky, znalosti, IT znalosti, certifikáty) a ne očekávat 50 tisíc. Zatím se mi totiž nezdá, že máte moc co nabídnout..
    Vždyt Vás do vědy nikdo nenutí, ale co děláte pro jiné uplatnění?
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2020 12:40:05, x) Naopak, kolega chápe váš příspěvek naprosto přesně: Nechcete si přiznat, že chyba je na vaší straně. Šla jste studovat obor určený pro vědeckou práci, nastoupila jste na pracoviště, kde se zvyšuje vědecká erudice, ale tuto jste si zvýšit nechtěla. Prostě jste se minula svými představami s tím, co studujete a/nebo kde pracujete. To se stává a chyba to není. Chyba je si to nepřiznat a naopak v tom vidět chybu oboru. Mohla zapracovat na své způsobilosti pro klinickou biochemii ve zdravotnické laboratoři - to je totiž profese, ke které jste se měla se svým laxním přístupem vydat hned po promoci. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2020 12:04:04, Marcela) A ještě jeden neradostný pohled na chemiky a biochemiky a patrně i jiné přírodovědce a techniky ve výzkumu :
    vedavyzkum.cz/z-domova/nkc-gender-a-veda/vyhlidky-ceskych-zacinajicich-vedcu-a-vedkyn-pracujte-hodne-za-maly-plat-a-budte-stastni reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2020 09:44:00, Marcela) Patrně nechápete, o čem je můj příspěvek. Není o tom, že se nechci smysluplně dále v oboru vzdělávat. Ano, chci, ale jen smysluplně, tedy vzdělávání rovnáse lepší plat. 8 let pauza v tomto oboru? Žádné drama. Kolik hodin pracuje moje kamarádka SŠ stavařka? 6 v práci a 2 doma. Jaké má další certifikáty kromě SŠ? Zná stavební právo, procesy, sleduje změny, umí rozpočtový program. Tedy nic moc navíc, běžné věci, jako v každém oboru. Pokud hledám práci, nikdo se neptá na na další zkušenosti a praxi, ta práce prostě není, ani pro zkušené mající další vzdělání a certifikáty, ani pro nezkušené a nemající další vzdělání a certifikáty. Ta práce není, není v mém vystudovaném oboru, biochemie. V jiných oborech je, i pro nezkušené začátečníky. A také můj příspěvek není žádné brečení, jen popis osobní zkušenosti s tím, že o chemiky, biochemiky opravdu zájem není. Vše jsem zde sdělila a není třeba v tom hledat něco jiného nebo mě nějak napadat. Nashledanou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.12.2020 09:25:42, nununu) Zrovna ve stavebnictví musíte sbírat různé certifikáty, osvědčení atd. jedno za druhým, jinak totiž nedosáhnete na zajímavé zakázky.
    Zdravotnictví atestace, specializační kurzy atd...u IT se budete nové věci učit stále a stále.
    Na mateřské si naopak řada lidí zvyšuje kvalifikaci, něco dalšího vystuduje atd. Nemůžete se moc divit, že pokud opravdu nakráčíte zpět po 7 až 8 letech bez jakéhokoliv dalšího vzdělávání, tak žádný zaměstnavatel z toho není na větvi. Pokud jste tedy již před mateřskou viděla, že to není obor pro Vás, proč jste si něco dálkově nevystudovala? Zase z toho nedělejte takovou kovbojku.
    Takže učit nechcete, Ph.D. nechcete, dál vzdělávat se nechcete, kurzy jsou zbytečné.....o řadě věcí máte fakt zvláštní představy...
    Kolik hodin měsíčně odpracuje ta Vaše kamarádka zaměstnání + IČO? reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. všcht vs. přf uk - Univerzita Karlova
  2. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
  3. POMOC! NF(VŠE) x MÚVS (ČVUT) x VŠCHT - Výběr vysoké školy
  4. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
  5. obor Chemie na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  6. VSCHT FPBT nebo VUT FCH - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  7. VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  8. FCHT Pardubice nebo VŠCHT Praha ? - Výběr vysoké školy
  9. Šance na přijetí na obor Chemie na VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. Proč nejít studovat VŠCHT, názor, hodnocení, studium - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.