Aplikovaná informatika nebo Účetnictví a finanční řízení podniku na VŠE????


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.05.2015 18:19:42, Šárka, zhlédnuto: 2275x, reakcí celkem: 36Reagovat na příspěvek
Ahoj, hlásím se na tyto dva obory na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale nejsem si pořád jistá na který z nich chci jít. Na informatiku jsem již přijata, ale na účetnictví mě určitě vezmou. K oběma oborům mám vztah, jelikož jsme na gymnáziu měli semináře jak z ekonomie tak z programování. Nestudoval to někdo? S jakým oborem je větší uplatnění?

Email: sarka.faloutovacentrucz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2015 11:10:14, Lojza) *aneb studuješ na ekonomický analýze, povinný máš pokročilý makro a mikro - to žádný jiný fakulty VŠE nemaj + pokročilý aplikovaný kvantitativní metody a finanční a ekonomický časový řady (už jen na těchto 2 kurzech se naučíš mnohé podstatné) a ještě si můžeš vzít nejrůznější pokročilý ekonometrický a statistický kurzy v rámci volitelných předmětů, nehledě na to, že často se vypisuje i nějakej mimosemestrál s lidmi z ČNB, kteří učí již to, co reálně v ČNB využívají.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2015 11:06:48, Lojza) "Mimochodem, jak přesně připravuje studium statistiky/ekonometrie/operačního výzkumu/demografie pro manažerské posty v IT?"

    Ono tohle je ten problém FISu, drtivá většina lidí je tam na bakaláři na oboru AI, jen málo z nich na tom zbytku, proto se FIS má za fakultu, kde učí hlavně IT, respektive trochu solidně Excel, dále základy programování a databází a konečně management, tedy z FISu vycházej hlavně dobří IT projektoví manažeři.
    Demografie moc kvantitativní obor není.
    Ten zbytek jako ekonometrie a operační výzkum a statistika - když si vezmeš vhodnou vedlejšku, tak šanci na ČNB a komerční banky máš též.
    FIS určitě nesnese (co do náročnosti) srovnání s FITem ČVUT v případě IT či Matfyzem v případě ekonometrie.
    FIS je v těchto ohledech podstatně lehčí, přesto to až tak ničemu nevadí, alespoň pokud jde o solidní uplatnění absolventů. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2015 10:55:36, Lojza) Asi takhle, z MFF UK můžeš bejt dobrej "modelář", takže se v bankách taky uplatníš, většinou ale jen na oněch modelářských pozicích v divizích ekonomické analýzy a prognózy, ale většinově tam jsou absolventi NF a FFU, viz třeba takovej hlavní ekonom Vejmělek v KB (vystudoval finance na FFU).
    To, že jak FFU, tak NF nemají až tak moc kvantitativních kurzů, to je pravda a třeba sám Vejmělek říká, že je rád, že se to mění... aneb studuješ na ekonomický analýze, povinný máš pokročilý makro a mikro - to žádný jiný fakulty VŠE nemaj a ještě si můžeš vzít nejrůznější pokročilý ekonometrický a statistický kurzy v rámci volitelných předmětů, nehledě na to, že často se vypisuje i nějakej mimosemestrál s lidmi z ČNB, kteří učí již to, co reálně v ČNB využívají.

    Na FISu dost často zajištují výuku minulí absolventi FISu, občas ale taky někdo z Matfyzu.

    Matematika na NF - asi takhle, je úplně stejně těžká, ne-li těžší než matematika na IESu. Jedinou její současnou nevýhodou, je to, že je silně nahuštěná, a to do jednoho kurzu (proto teď vznikla matematika B, která byla do této doby jen dobrovolně volitelná - kdybys to někde hledal, nejmenovalo se to matematika B, ale jinak), který podporuje ještě volitelné matematické praktikum pro slabší počtáře.
    Matematika na NF opravdu int. počty v sylabu neobsahovala, ale na závěrečné přednášce byly integrály probrány, ovšem v testech již nebyly - popravdě bych z toho nedělal vědu, na integrálech není nic těžkého, pokud člověk zvládne zderivovat a nakreslit těžší funkce, tak nebude mít problém ani s tímto. Ale pro ekonomii obecně užitečnější jsou ty funkce.

    Jinak do dnešní doby platilo, že si student na NF mohl vybrat, zda chtěl absolvovat matematiku s Matfyzem na NF, nebo matematiku s FIS VŠE. Ti, co matematiku na NF neudělali a další semestr si zapsali matematiku z FISu, tak říkali, že to bylo tak o polovinu jednodušší.
    Ano, příklady na FISu oproti NF opravdu celkem směšné a hlavně nesmyslné se učení matematických definic na ústní zkoušku nazpaměť. Matematika s Matfyzem na NF má tedy mnohem vyšší úroveň než ta z FISu.
    Mám v ČNB celkem dost známých, většina jich má NF nebo FFU.
    Z NF se lidé z ekonomické analýzy uplatňují hodně jako statistici/makroekonomové/ekonometři.
    z FFU spíše v dohledu nad fin. trhem, ale občasně též jako ekonometři.
    I když to celé samozřejmě záleží na tom, jakou má kdo specializaci, jako s HS ekonomická analýza a VS peněžní ekonomie a bankovnictví můžeš díky znalosti matematiky, statistiky, ekonometrie a pokročilé makroekonomie na HS jak do makroekonomických/ekonometrických/statistických pozic, tak díky VS i do dohledu nad FT(znalost kapitálových trhů, regulace v pojišťovnictví a bankovnictví)

    Matfyz já osobně vnímám jako matematicky předimenzované studium, kde např. na obecné matematice bereš i věci, které jsou nějakému reálnému využití již celkem dosti vzdálené.
    Ale pro lidi, kteří matematiku milují a touží se stát vědcem a matematiku dále rozvíjet, učitelem matematiky na střední/vysoké škole nebo modelářem v bance, je to ok.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2015 07:53:37, Celer) A na FISu tu výuku podle tebe vyučuje jako kdo? Nechci ti brát iluze, ale adekvátní vzdělání v Praze poskytuje pouze MFF a možná FJFI… Nemusím se proto ani dívat a mohu ti téměř s absolutní jistotou říct, že výuku obecné matematiky nebude na FISu zajišťovat nikdo jiný než absolventi MFF. Nedalo mi to a kouknul jsem do plánů. Na FISu na kvantitativních metodách je v povinném rozsahu 12 kreditů matematické analýzy + algebry, na NF-ekonomie 11 kreditů. Oboje je žalostně málo, o tom žádná. Co mě ale překvapilo, je skutečnost, že druhá část matematiky na NF byla zatím vypsána pouze 2x. Nedalo mi to, a proto zavítal jsem do starších studijních plánů. Matematika tam byla opravdu jen ta první, která neobsahovala třeba ani zmínku o integrálním počtu? Nechci vypadat jako rejpal, ale vrtá mi to hlavou. Statistika hraje v kvantitativních metodách zcela jistě nezpochybnitelnou roli. Vystavět opravdu od základu teorii je obtížné a zdlouhavé… Je třeba začít s kvalitními základy matematické analýzy, poté přejít k teorii míry a integrálu a až po té je možné začít s budováním teorie pravděpodobnosti. Pochopím, že tohle se na VŠE nedělá. Plány nejsou nafukovací a primárně jde o studium ekonomie a matematika sehrává ryze praktickou roli…. Ale jak sakra chceš spočítat třeba i jen ***ou pravděpodobnost nějakého jevu u spojité náhodné veličiny?! A to je zcela základní a ryze praktický úkol. A co jsem jen tak v rychlosti prolétl, tak je z plánů zřejmé, že nedostanete základ kvantitativních metod v rozsahu jako na FISu, i kdybyste se na hlavu stavěli. Netvrdím, že FIS, či MFF je v obecné ekonomii lepší než NF, na to snad ani aspirovat nemohou. Přijde mi ale absurdní, stavět NF v oblasti kvantitativních metod na úroveň zmíněných fakult. Navíc se podívej na obsah těch grantů. Opravdu neshazuji NF jako celek, jen poukazuji na to, jak nabubřelé je tvrdit, že zrovna vy jste elita specificky pro aplikovanou matematiku v ekonomii.
    Mimochodem, jak přesně připravuje studium statistiky/ekonometrie/operačního výzkumu/demografie pro manažerské posty v IT?
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.08.2015 06:28:49, MP) Díky za link. To že v nějakém grantu je někdo zapojen či není, zase není nutno brát tak vážně, může tam jít o lidské ( ne) vztahy atd....a pravdou je, že na NF se to dost mlelo v poslední době. Mj. NF dostala 2014 3 GAČRy z celkově 6 pro celou VŠE!!!!!
    NF považuju za lepší zejména kvůli matice, učeji ji lidi z MFF. FIS je podle mne dobrá pro manažerské posty v IT. Už není možno reagovat, takže končím. Pro mne by byla cesta ( jak už píšu dříve) IES nebo MFF bakaláře a pak něco dále... reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE: zdanění či účetnictví a finanční řízení podniku - Výběr vysoké školy
  2. Elektrotechnika nebo aplikovaná informatika/automatizace - Výběr vysoké školy
  3. Informatika na UJEP nebo na CVUT - Výběr vysoké školy
  4. VŠE FFÚ Finance nebo VŠE FIS Aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  5. Aplikovaná informatika - Slezská univerzita v Opavě
  6. FIS - aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  7. VŠTE ČB, Technologie a řízení dopravy - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  8. Informatika VŠE - Ostatní
  9. Inzenyrska informatika,potrebuji poradit - Ostatní
  10. Aplikovaná informatika MUNI - Masarykova univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.