Aplikovaná informatika nebo Účetnictví a finanční řízení podniku na VŠE????


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.05.2015 18:19:42, Šárka, zhlédnuto: 2275x, reakcí celkem: 36Reagovat na příspěvek
Ahoj, hlásím se na tyto dva obory na Vysoké škole ekonomické v Praze, ale nejsem si pořád jistá na který z nich chci jít. Na informatiku jsem již přijata, ale na účetnictví mě určitě vezmou. K oběma oborům mám vztah, jelikož jsme na gymnáziu měli semináře jak z ekonomie tak z programování. Nestudoval to někdo? S jakým oborem je větší uplatnění?

Email: sarka.faloutovacentrucz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2015 22:06:01, Celer) Ještě link... reagovat zde
    Web: http://dyme.vse.cz/#structure
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2015 22:05:00, Celer) Ano jejich absolventi budou směřovat spíše do soukromého sektoru, protože se jedná o lépe placené pozice.
    A kde je tedy FIS?
    Musím se také ptát, proč třeba v DYME (Dynamic Models in Economics) jsou zapojeny všechny pražské fakulty a instituce, které v oboru aplikované matematiky v ekonomii něco znamenají, jen NF chybí… Je zde IES, CERGEI, MFF, FFU, FIS a AV ČR. Pokud tedy je NF schopna vychovávat špičkové odborníky a dělat kvalitní vědu v oboru, tak proč zde chybí?
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2015 21:43:23, MP) MFF UK, FJFI ČVUT jsou obě skvělé školy. Ale můj názor je ( a nikomu ho nenutím), že přece jen uplatnění jejich absolventů je trochu jinde, než třeba v ČNB v některých odděleních. Např. nyní je volné toto místo v ČNB: Analytik makroekonomického vývoje se znalostí kvantitativních metod.
    Můžem tam za měsíc zavolat a optat se, kým ho obsadili.
    Moje volba pro studium ekonomie by dnes byla třeba MFF UK a pak CERGE, nebo MFF UK a pak IES. FJFI a pak CERGE, NF a IES atd….
    FIS je poněkud jinde.
    Také záleží na milionu jiných věcí…chci pak odejít ven? Jsem introvert? Jak dlouho mohu jen studovat ( např. při Cerge prakticky není časově možné pracovat)? Chci mít matematiku jako nástroj, který budu užívat nebo se v ní radostně vyžívat? Nebude mne pak trápit, že ji jen použiju?
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2015 20:53:13, Celer) Omlouvám se, zapomněl jsem na absolventy VŠE FFU... finanční inženýrství. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.08.2015 20:51:30, Celer) Mohu se zeptat na nějaký příklad takových pozic? Ano jsou pozice, které vyžadují dobrou znalost kvantitativních metod. Mám však obavy, že NF zrovna v tomto směru až tak dobré absolventy nevychovává, tedy alespoň ne v porovnání s konkurencí. Zcela jsi opomenul MFF UK, VŠE FIS a snad s velkou mírou tolerance i ČVUT FJFI (kde je možné se v omezené míře specializovat na operační výzkum a ekonometrii). Zajímal by mě proto tvůj názor, proč je absolvent finanční a pojistné matematik/ekonometrie/mat. statistiky/pravděpodobnosti z MFF méně způsobily pro matematicko-ekonomické pozice? Proč je absolvent statistiky/ekonometrie a operačního výzkumu z VŠE FIS méně způsobilý? V čem tkví ona unikátnost NF? reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE: zdanění či účetnictví a finanční řízení podniku - Výběr vysoké školy
  2. Elektrotechnika nebo aplikovaná informatika/automatizace - Výběr vysoké školy
  3. Informatika na UJEP nebo na CVUT - Výběr vysoké školy
  4. VŠE FFÚ Finance nebo VŠE FIS Aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  5. Aplikovaná informatika - Slezská univerzita v Opavě
  6. FIS - aplikovaná informatika - Výběr vysoké školy
  7. VŠTE ČB, Technologie a řízení dopravy - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  8. Informatika VŠE - Ostatní
  9. Inzenyrska informatika,potrebuji poradit - Ostatní
  10. Aplikovaná informatika MUNI - Masarykova univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.