Ekonomie + právo, Praha vs. Brno


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 02.12.2016 19:56:21, Iveta, zhlédnuto: 516x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Dobrý den, ráda bych požádala o radu ohledně výběru vysoké školy. Prvně bych se chtěla zeptat, jestli někdo z vás studuje ekonomii i právo zároveň (náročnost studia, uplatnění, na kterých školách...). Nemůžu se rozhodnout, který z těchto oborů studovat, oba mě zajímají, proto si trochu pohrávám s myšlenkou, že bych zkusila studovat oboje. Studium mě baví, věnovat mu více času by určitě nebyl problém, na druhou stranu bych to potřebovala zkombinovat ještě s nějakou občasnou brigádou a nerada bych se z toho všeho zbláznila :)
Dále by mě zajímalo, jaké vidíte výhody studia v Brně a v Praze. Praha mě vždycky strašně lákala, zároveň se ale bojím vysokých nákladů, přece jenom v Praze je blaze, ale taky draze :) Brno mám blíž, ale třeba ekonomické školy mi přijdou lepší v Praze a taky to tam mám tak nějak "okoukané", docela ráda bych si studentská léta užívala někde jinde. Budu ráda za každý názor.

Email: IvcaK98seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.12.2016 11:06:52, x) Především, v Praze není ve srovnání s Brnem nijak zvlášť draho, zejména pokud by ti nevadilo bydlet na kolejích. I kdybys snad chtěla bydlet na privátě, tak v Brně je to zhruba stejné, protože Brno má nedostatečnou kapacitu kolejí vzhledem k počtu studentů. Dokonce MHD v Praze je v konečných důsledcích levnější než v Brně. Takže finančně to nebude žádný velký rozdíl a tohle hledisko můžeš s klidným svědomím odložit až na konec rozhodovacího procesu.

    Co se týče kvality ekonomických škol, tak to jednoznačně Praha. IES FSV UK a VŠE jsou nepřekonatelné školy, ekonomické obory na MU, VUT i MZLU (ano, vím, že se přejmenovali, ale přijde mi trapné stydět se za zemědělské zaměření) jsou na podstatně horší úrovni. Na druhou stranu jsou práva v Brně podstatně lepší než práva v Praze. Takže tady by bylo asi na místě volit podle osobních preferencí.

    Souběžné studium je v zásadě možné. I průměrní studenti práv i ekonomických oborů mají, pokud si nechtějí prohlubovat teoretické znalosti mimořádnou studijní máloží, dost času na nějakou formu práce při škole. Takže kombinovatelné to je.

    Co se týče brigády k tomu všemu, tak to už je skutečně problém, to už bys měla dost na hraně. Lepší je obvykle Praha, když už nic jiného, můžeš doučovat (zejm. angličtina a matematika jsou celkem poptávané).

    Mimochodem, uvažovala jsi i o variantě postupného studia? Jistě, dvě vysoké školy po sobě je docela dlouhý časový úsek, ale mohla bys např. studovat práva, k domu si zapsat jako předměty navíc klíčové předměty bakalážského studia ekonomicky orientovaných oborů (např. v Brně na MU to jde, i když ESF některé klíčové předměty omezuje jen pro své studenty). Získáním magisterského diplomu na právech bys pak mohla bez problémů podat přihlášku na navazující magisterské studium v ekonomickém oboru a do dvou let bys měla dostudovány oba obory. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.12.2016 12:34:48, Iveta) Děkuji moc za odpověď, obzvlášť poslední odstavec, určitě budu brát tuto možnost v potaz. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. PROSÍM POMOC- VŠO PRAHA + UBYTOVÁNÍ V PRAZE - Informace o studiu
  2. Panevropská Vysoká Škola - obor Právo - Panevropská vysoká škola
  3. Studium - 1.stupeň zš - Praha, Hradec, Brno či Olomouc? - Výběr vysoké školy
  4. MU Brno Ekonomicko-správní fakulta - Ostatní
  5. Optometrie: MU Brno vs ČVUT Praha - Výběr vysoké školy
  6. Farmacie Brno x Hradec, Genetika - Výběr vysoké školy
  7. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  8. Metropolitní univerzita Praha - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  9. IT + ekonomie - ČVUT FIT/FEL nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  10. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.