Obory jen pro studium?

Kategorie: Ostatní


Zobrazit reakce: od nejnovější - strom chronologicky

Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.07.2008 11:29:58, Bára, zhlédnuto: 963x, reakcí celkem: 31Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, mám možná trochu zvláštní dotaz. V katalogu vysokých škol je mnoho oborů jako filosofie, animátor sportovních aktivit, historie literatury....Zajímalo by mě, s jakým cílem jste na podobné obory šli a co myslíte, že pak budete dělat (čím se živit?). Mám na mysli i další obory, u kterých se v oboru uplatní jen pár lidí a to ještě za neveliké peníze...Díky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 15:07:17, Jitka) Problém je ten, že v česku jsou obecně moc nízké platy, třikrát až čtyřikrát pod průměrem zemí Evropské unie. Programátoři, právníci a matematikové jsou lépe placeni než učitelé, překladatelé a psychologové všude v Evropě, jenže tam je to o něčem jiném, protože platy tam jsou mnohem vyšší. Programátor vydělává skvěle, učitel mnohem méně, ale neusí tlouct bídu jako v Česku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 15:01:39, Bára) Já jsem se dostala na psychologii, šance asi 4% a taky jako budoucí plat nic moc :-) To mi má někdo platit za to, že se na ten obor hlásí moc lidí? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 14:52:11, Ariana) Přesně tak, souhlasím s Alte. Na většinu humanitních oborů se dělají velmi náročné dvoukolové zkoušky, a dostat se na ně je téměř zázrak. Na anglistiku ani překladatelství je skoro nemožné se dostat, na první letos brali na FF UK 80 ze 600 uchazečů a na PT AJ dokonce jen 40 z 850! velmi těžké to bylo letos na filozofii a religionistice, kamarádka neudělala ani jedno. Já měla velké štěstí na skandinavistice, kde brali 25 ze 125, protože se o tyto země zajímám, a na PT ruština, protože jsem jako dítě žila s rodiči v Rusku, protože tam pracovali. Jinak bych si ani neškrtla.
    A zpět k věci: ano, lékařský a učitelský obor je velmi nedoceněný finančně, vzhledem k tomu, jak je to studium náročné. Souhlasím, že společnost by si měla vážit všch profesí, které potřebuje, nejen některých. :-) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 14:38:27, Alte) No, ono se ale nejedná jen o filosofy. Podívejte se na učitele a lékaře. Představte si, že vystudujete učitelství matematiky a fyziky (žádnou filosofii), třeba na MFF nebo PeF a pak dostanete, stejně jako lékař 14.000! Pak je ale na tom trhu asi něco špatně. A další obory - mám dva známé, architekty, oba dostali asi 15.000 hrubého a z toho už tři roky živoří... Na humanitní obory se masově nepřijímá, na rozdíl od technik. Dostat se na anglistiku, kde třeba berou z 2000 jen 100 studentů mi nepřipadá jako nějaké masové přijímání... Na humanitní obory se totiž, na rozdíl od ČVUT, dělají přijímací zkoušky. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.07.2008 14:18:53, Bára) Přesně....

    Takové ty obory typu literatura jsou dost zvláštní. Přítel studuje finance, ale je sečtělý jako student takového oboru.... reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Odvolání na VŠE FINANCE (na ostatní obory FFU přijata) - Výběr vysoké školy
  2. Dva obory - Ostatní
  3. Prodám materiály k szz a studiu-učitelské obory - Zkoušky, zápočty, státnice
  4. Přírodovědné obory VŠ - Informace o studiu
  5. Obory - Ostatní
  6. Definiční obory?! - Ostatní
  7. Obory na VŠCHT - Výběr vysoké školy
  8. Poradenství v odborném vzdělávání (a podobné obory) - Česká zemědělská univerzita v Praze
  9. VŠE FFÚ - magisterské obory - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. Na jaké obory VŠ se dá lehce dostat? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.