Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium????


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.01.2011 21:56:09, Shareen, zhlédnuto: 17258x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všem.
Mám malý problém. Letos maturuji a měla jsem v plánu jít na VŠ na dálkové studium (ekonomický obor) a při škole začít pracovat, protože bydlím s přítelem a ten veškeré finance táhne sám a mně to není zrovna příjemné ho v tom takhle nechat :( . Jenže poslední dobou mi to stále více lidí rozmlouvá, že na dálkové studium se hlásí jen již pracující lidé a že dálkové studium je brané spíše jako rozšíření obzorů, že se nemůže rovnat s denním.

Proto se chci vás všech zeptat, jaký na to máte názor? Vy, kdo chodíte na denní a dálkové studium, prosím vás o reference, zkušenosti či jen názory. Za nedlouho musím podat přihlášky a jsem v koncích...S05 S12

A ještě jedna otázka, kdo by mi ji mohl zodpovědět?: Jak moc je dálkové studium náročnější oproti dennímu? Dá se to stíhat podobně (když neberu v potaz práci při studiu) nebo máte více práce se skripty, domluvou s vedením apod.? Myslíte, že studenti denního studia mají díky přednáškám 4 dny v týdnu (oproti víkendům dálkového) velkou výhodu např. v chápání látky?

Děkuji za případné odpovědi, každá by mi moc pomohla.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2014 20:05:58, Kamila) Denní studium ve stejném oboru na stejné škole je vždy náročnější než dálkové. I nová studie MŠMT dokládá, že lidi na dálkovým se učej v průměru jen polovinu času co lidi na prezenčním. Samozřejmě nemůžeš srovnávat školy jinýho zaměření, když si vybereš nějakej easy obor někde na FSV UK, FHS, FF..., tak to prezenčně může bejt desetkrát větší flákárna než dálkový na technice. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.01.2014 19:35:46, Zdenka) Ahoj,

    musím těžce nesouhlasit, srovnáváš nesrovnatelné. Studuju dálkově na Fakultě managementu v JH. A k tomu nově prezenčně na Národohospodářský fakultě v Praze (stěhovali jsme se). Studium na NF je tedy o dost náročnější. I když je v JH studium dálkové, úmrtnost tam je taky vysoká, tak to není dáno obtížnějším studiem, ale formou studia a určitým standardem VŠE.
    Jinak náročnost fakult a oborů je nesrovnatelná.
    Třeba na NF dostaneš za průměr 2,0 43 z 50 bodů na Erasmus, na FMV dostaneš za stejnej průměr téměř polovinu (24)

    http://www.ilist.cz/clanky/pro-studenty-druhe-fakulty-bude-tezsi-dostat-se-na-erasmus#discussion-41731

    Na VŠE jsou lehčí a těžší fakulty, stejně jako lehčí a těžší obory.
    K nejtěžším patří ekonomie na NF, finance a bankovnictví na FFU a matematicko-statistické obory na FIS. Tedy ne všechny obory na té samé fakultě jsou stejně náročné. Někdy je rozdíl v náročnosti naprosto propastný, např. demografie na FISU je oproti těm těžším oborům na té samé fakultě docela snadná.
    To samé na NF třeba ekonomická analýzy oproti veřejné správě. Či finance oproti daním. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.12.2013 12:47:12, dagmar.hribel) Ahoj mám takový dotaz.pracuji na hlavni úvazek a chtela bych jit dálkově studovat vošku do Domažlic.mám takový dotaz zda z dálkové formy je také nějaká odborná praxe.no Nevim jak bych to dávala chodit do práce nějaký dny jeste na praxi a odpoledne do školy.u denno formy vím že mají za ty tři roky 17tydnu praxe ale jak to je u dálkářu nevím ani se to nemůžu nikde dočíst tak prosím o radu.díky reagovat zde
    Email: dagmar.hribekseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2013 19:56:46, Inkvizitor) Ono záleží na konkrétní vysoké škole, oboru a také na ročníku. Tak především tohle neřeší "nějaký učitel" ale referentka studijního oddělení nebo proděkan pro studijní záležitosti - obracej se výhradně na kompetentní osoby.

    Dále pokud jsi jen zapsaný a ještě jsi nebyl ani jeden den ve škole, tak jsou tvoje šance mizivé. Na kombinované studium se obvykle hlásí méně lidí a tak je na ně nižší laťka. V takových případech se cíleně nepovoluje přestup dříve než nejméně po jednom roce - aby se udělala čára přes rozpočet vychcánkům, kteří spekulují s tím, že se snad na kombinovanou formu snáze dostanou.

    Pokud dáváš žádost o změnu formy studia, tak si nevymýšlej hlouposti - takové výmysly jsou obvykle průhledné a spíše urazí. Prostě napiš pravdu, tedy (pokud nejsi výše zmiňovaný vychcánek) to, že jsi předpokládal, že budeš muset studovat při zaměstnání a nyní se situace změnila, protože ti zaměstnavatel vyšel vstříc/vyhrál jsi milión/prastrýc Johan z Ameriky ti odkázal ropné pole/... a že již jsi schopen časově zvládat prezenční výuku. reagovat zde
    Web: http://www.youtube.com/watch?v=CqgZnvfJ9Jg
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.08.2013 19:27:42, Michal) Mám problém takový, že jsem se rozhodl pro kombinované studium a nyní chci na prezenční formu studia a při emailováni se školou mi jeden učitel napsal, že: Dobrý den,

    velice těžko, musel byste to pro to mít velice vážný důvod, který jste
    schopen písemně doložit, nejlépe s nějakým potvrzením, proč o to
    žádáte ...

    S úctou ...... Chci jen vědět jaky duvid například S13 reagovat zde
    Email: luxuszemailcz


Podobné příspěvky:
  1. Práce+prezenční studium - Ostatní
  2. Prezenční nebo dálkové sudium - Mendelova univerzita v Brně
  3. Studium grafiky a podobných oborů dálkově - Výběr vysoké školy
  4. denní a dálkové studium - Výběr vysoké školy
  5. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  6. DÁLKOVÉ STUDIUM FYZIOTERAPIE - Ostatní
  7. MUP - Cestovní ruch - kombinované Bc. - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  8. Psychologie dálkově ??? - Výběr vysoké školy
  9. VŠFS- Marketingová komunikace- kombinované studium ! - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  10. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.