Denní vs. dálkové (prezenční vs.kombinované) studium????


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.01.2011 21:56:09, Shareen, zhlédnuto: 17261x, reakcí celkem: 33Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všem.
Mám malý problém. Letos maturuji a měla jsem v plánu jít na VŠ na dálkové studium (ekonomický obor) a při škole začít pracovat, protože bydlím s přítelem a ten veškeré finance táhne sám a mně to není zrovna příjemné ho v tom takhle nechat :( . Jenže poslední dobou mi to stále více lidí rozmlouvá, že na dálkové studium se hlásí jen již pracující lidé a že dálkové studium je brané spíše jako rozšíření obzorů, že se nemůže rovnat s denním.

Proto se chci vás všech zeptat, jaký na to máte názor? Vy, kdo chodíte na denní a dálkové studium, prosím vás o reference, zkušenosti či jen názory. Za nedlouho musím podat přihlášky a jsem v koncích...S05 S12

A ještě jedna otázka, kdo by mi ji mohl zodpovědět?: Jak moc je dálkové studium náročnější oproti dennímu? Dá se to stíhat podobně (když neberu v potaz práci při studiu) nebo máte více práce se skripty, domluvou s vedením apod.? Myslíte, že studenti denního studia mají díky přednáškám 4 dny v týdnu (oproti víkendům dálkového) velkou výhodu např. v chápání látky?

Děkuji za případné odpovědi, každá by mi moc pomohla.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 15:09:41, Rinnoa) Jo a mimochodem - jsem od října na kombi studiu a šla jsem tam také hned po maturitě :) dělala jsem si dvě střední, proto jsem až ve 22 na VŠ...už si ale ani nedovedu představit chodit denně do školy a nechat se jen tak živit přítelem...Na jinou školu chci jít hlavně z finančních důvodů (dojíždění) a pátrám velmi podrobně po nějaké okonomické a opravdu zůstanu asi u té UJEP FSE, protože chodím i na jejich spolužáky jako host a vím alespoň jistě, co by mě čekalo....
    Takže tě opravdu moc dobře chápu.. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 15:04:27, Rinnoa) Shareen=> jo a ještě něco - některé zápočty jsou u kombi na UJEP FSE dávány i jen za docházku...A navíc třída prezenčáků (tedy spíše samých mladých slečen s nosem nahoru, které jsou závislé na rodičích) je docela odrazující oproti kombiňákům, kde jsem viděla jen dospělé, milé a rozumné lidičky...Takže dle toho, co jsem vyčetla z tvého příspěvku - chceš být nezávislá a něco opravdu dokázat svým úsilím..Takže kombi by ti jasně vyhovovalo... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2011 14:55:09, Rinnoa) =>Shareen: Zdravím! Nevím sice, o jakou VŠ máš přesně zájem, ale možná bych ti mohla dát pár tipů a informací....Já mám totiž téměř totožný případ, jako ty - Již dávno (už od 17ti let) se starám sama o sebe - a to i co se týče nákladů na studium..je mi 22 a bydlím s přítelem,který vše táhne sám, a přesto, že jsem na kombi studiu na UK - MATFYZ, tak stále nemám práci..Jsem v prvním ročníku ale z důvodu náročnosti tohoto studia chci na UJEP FSE- kombi studium Finanční management (po těchto absolventech je docela sháňka). Například na UK je to náročné především časově a při jednosměnném provozu od po - pá se to nedá prostě stíhat - tedy hlavně z toho důvodu dojíždění a financí...Minulý týden jsem ale byla na UJEP na prezentaci FSE finanční management a ptala se na co nejvíce užitečných informací ohledně studiu v kombi formě...Studium je tam čt-pá-so 1x za 3týdny. Pokud ale máš zájem občas navčtívit právě cvičení nebo nějaké přednášky "prezenčáků" stejného oboru, tak můžeš - jsou vesměs veřejné, když na to přijde, může si tam jít sednout i moje máma, jde ale o to, aby bylo volné místo a určitě je lepší se předem domluvit s vyučujícím, který zrovna přednášku nebo cvičení u prezenčního studiua povede. Tak si tedy můžeš doplňovat ušlé hodiny nebo jen tak něco procvičit. Ale jak říkám - je to velmi individuální, záleží na domluvě s daným vyučujícím, ale ta možnost tu je. Dále je zde na UJEP vycházím studentům kombi studia velmi vstříc - individuálními konzultacemi. Vetšina studentů vylítá v prvním roce na matematice - tam je problém, protože to tam rádi "přecedí"...ale tak to chodí všude, to vidím na UK MFF...Další plus u UJEP kombi studia - u prezentace tohoto oboru jsem podala otázku, zda bych platila poslední rok studia s tím, že tento rok končím na jedné škole a ještě letos bych se dostala na UJEP a tam bych studovala bc. studium 4 roky místo 3. Což znamená, že bych třeba překročila standartní dobu studia o 1 rok = správně bych měla hradit školné, které se tam pohybuje okolo 13tisíc za semestr, ale prezentující mi sdělil, že je toto školné i odpouštěno, že tato fakulta má peněz dost, a pokud student není flákač, může prekročit studium bez poplatků....
    Dále u toho kombi studia na této škole se dá pracovat, ale s mírou - tím chci říct, že nejideálnější je 2 směnný provoz nebo turnusy - to má člověk v týdnu i volné dny na zkoušky atd. Známá tento obor studovala,taky kombi, a neměla problém - a pracovala při tom na plný úvazek. A abych pravdu řekla, nijak extrémě nečetla a nebiflovala se po nocích, jen ve zkouškovém období. Pokud má někdo problém - nestíhá, nechápe nějakou látku - je zde možná domluva konzultace, kde je vše vysvětleno. Tedy takové známé "doučování" - v tom tedy vychází vstříc např. UJEP FSE. Co já vím, tak většina absolventů končí jako finanční účetní, účetní, na finančáku atd. Takže velmi dobré uplatnění. Nejtěžší je zde matematika, statistika a finance. Ostatní předměty jsou lehce zvladatelné, pokud máš OA nebo nějakou ekonomicky zaměřenou SŠ a nebo opravdový zájem. Mám již stažená veškerá skripta z UJEP FSE a získala jsem spoustu informací o tomto studiu přímo od studentů.
    Dej mi prosím vědět, zda ti tahle informace alespoň trochu pomohla a kam se tedy vůbec chceš hlásit. Jinak obsahově se prezenční od kombinovaného studia vůbec,ale vůbec neliší a bývá náročnější a to z toho důvodu, že si s mnoha věcmi musíš poradit doma sama...ale pokud jsou studenti ze třídy přátelští - což na kombi bývají často - tak si pomůžete navzájem, a opravdu to tak chodí - na kombi si většinou pomáhají studenti navzájem a velmi ochotně. Hlavně na UJEP. Jinak koukala jsem i na nějaké ty zkoušky a testy z UJEP FSE a kromě matematiky a statistiky, to není opravdu nic náročného...Tedy pokud si člověk denně najde alespoň hoďku na učení, tak potom nemusí být ve stresu ve zkouškovym....Měj se a určitě napiš! Nejlépe na rinnoa2gmailcom reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 22:30:41, Jarda) Sice te strasim, ale neni to tak hrozny- nicmene opravdu se obcas objevi nejaky zapeklity predmet, nedejboze dva a v tom pripade opravdu muze byt tezke se neco naucit pouze ze skript (na sobotnich prednaskach se spousta jednoduchych veci vynechava, protoze na ne neni cas) a opravdu to pak muze sebrat hodne casu (hlavne pokud jsou skripta psana docenty pro docenty). reagovat zde
    Email: jarda80quickcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (25.01.2011 22:12:59, Jarda) Konkretni podminky kombinovaneho studia se vsude muzou lisit, kazdopadne na VUT si zakladaji na tom, ze kladou na denni studenty a dalkare stejne naroky, tzn. stejna skladba predmetu a ke statnicim je treba i stejny pocet kreditu. Co se lisi- 1. dalkari si nemuzou vybirat volitelne predmety, skladba predmetu je pevna 2. dalkari nemaji zadna cviceni (to asi chybi nejvic- pomoc od dennich studentu by asi hodne pomohla), 3. dalkari maji pouze dve laboratorni cviceni, zatimco denni studenti dvanact. 4. Pro dalkare neni zajistena vyuka ciziho jazyka, musi si ji zajistit sami nebo chodit s dennimi studenty. Zkousky (standartni tri terminy) probihaji v pracovnich dnech spolecne s dennimi studenty v pevne dany cas a den bez moznosti volby- to casto znamena si vzit dovolenou. Zadani testu byva stejne pro denni studenty i dalkare- proto argumenty, ze dalkove studium je lehci je nesmysl. Kazdopadne je lepsi si predem zjistit, jak to na ktere skole chodi a zaridit se podle toho. To same asi plati i o narocnosti studia- kazdopadne kombinovane studium dost omezuje- kdo neni ochoten obetovat veskery svuj volny cas, tak asi nema narok uspet (neumim si vubec predstavit, ze by to zvladnul nekdo kdo ma doma zenu a male deti) reagovat zde
    Email: jarda80quickcz


Podobné příspěvky:
  1. Práce+prezenční studium - Ostatní
  2. Prezenční nebo dálkové sudium - Mendelova univerzita v Brně
  3. Studium grafiky a podobných oborů dálkově - Výběr vysoké školy
  4. denní a dálkové studium - Výběr vysoké školy
  5. Dálkové studium VŠ - výhody a nevýhody? - Výběr vysoké školy
  6. DÁLKOVÉ STUDIUM FYZIOTERAPIE - Ostatní
  7. MUP - Cestovní ruch - kombinované Bc. - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  8. Psychologie dálkově ??? - Výběr vysoké školy
  9. VŠFS- Marketingová komunikace- kombinované studium ! - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  10. Dálkové/kombinované studium na Právnické škole v ČR? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.