VSMIE


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.03.2011 13:38:39, Marcela, zhlédnuto: 3206x, reakcí celkem: 12Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekMám zájem o studium práva ve veřejné správě na VSMIE a to v kombinované formě nemáte někdo prosím zkušenosti s tímhle oborem případně i na jiné škole ? Prý je tam velká úmrtnost studentů, dá se to zvládnout při práci ?

Díky Marcela

Email: mar-cernaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.01.2013 11:35:21, jobrouk) ohodnotím ji z pohledu kombinovaného studia oboru aplikovaná informatika a 10 let praxe.
    1)výhody: škola poskytuje flexibilní rámec k získání titulu. škola je v praze. přihlásit se na ni je možné prakticky až do 1.10. bez přijímaček a za poplatek 25000 za semestr. každý, kdo zaplatí je přijat a dokud platí, tak studuje, zbytek je na něm. studium je možné na semestr přerušit.
    škola vás seznámí s tech. jako je python, oralce, java,net, uml atd. škola umožňuje studentům přístup k microsoft dremspark, odkud si můžete jako student zdarma stáhnout a nainstalovat visual studio 2008 až 2012 od prof. po ultimate, windows 8 apod., škola se snaží poskytovat materiály ke studiu v elektronické formě včetně záznamu přednášek, teoreticky tak můžete chodit jen na zápočty a zkoušky.
    první rok si zopakujete střední školu. pak si zvolíte mezi managementem IT a vývojem sw. v rámci vývojem pak zda sítě, nebo databáze nebo vývoj sw.
    2)(ne)výhody, které na první pohled nejsou patrné. asi 40% povinných studijních předmětů tvoří předměty ekonomické, jako účetnictví, podniková ekonomie, makro a mikroeokonomie, management, volitelně se člověk může seznámit třeba s bankovnictvím. z ekonomie se dělá státnice (ta se dělá i z cizího jazyka a své it specializace) toto je výhodou, pokud máte z daných předmětů nějaké znalosti na úrovni střední školy a v budoucnu hodláte dělat analytika nebo nějakého vedoucího v it, pokud chcete v budoucnu programovat, kdy potřebujete rozumět spíše analytickému modelu než cílové doméně (kdo sw dělají jinak než spoluprací dvou lidí analytik a programátor, tak prostě jen neumí dělat sw, to jsou takové ty firmy hledající všeuměla za pár kč), spravovat sítě nebo databáze, kde opravdu ekonomii ani účetnictví nevyužijete , pak vám jsou tyto předměty více méně k ničemu. myslím, že ekonomické předměty na it oboru jsou celkem solidním a současně zbytečným sítem. když už, tak by člověk měl mít možnost si je volit, ale nedělal bych je povinné. za spíše nevýhodu považuji i nutnost zapsat si cizí jazyk místo možnosti předložit do dvou let certifikát o složení jazykové zkoušky potřebné úrovně, jazyk se dálkově naučit nedá. na druhou stranu je třeba říci, že katedra jazyků se skutečně snaží studentům pomoci.
    3)nedostaky: školní informační systém (šis) veškeré informace o studiu rozesílá všem emailem, takže vám chodí záplava emailů, které se vás vůbec netýkají. informaci o tom, zda se vás email týká či nikoliv, můžete občas vyčíst z emailu, jindy si ji musíte zjistit na jiných stránkách šisu. pokud se na nějakou nejasnost zeptáte na studijním, tak vám sice slušně odpoví, nezapomenou vám ale připomenout, že šis rozesílá všechny informace všem, tj. to, co většina lidí považuje za ***ost "je rysem systému":). asi první 2 měsíce mi odkaz v šisu s názvem "můj rozvrh" nezobrazoval můj rozvrh, tj. rozvrh mého oboru, ale rozvrh celého studijního programu, člověk si na jiných stránkách musel najít, které dny se týkají jeho oboru. prostě jim v dotazu chyběl filtr na obor. některé hlášky šisu vypadají takto "text položky je povinný, vyplňte", místo smysluplné informace "zadejte text zprávy pro příjemce". proč tu uvádím tyto "prkotiny" šisu, no protože mě učí obor aplikovaná informika, takže by jejich informační systém měl nějak vypad a ne vzbuzovat dojem, že mě nemají co naučit. z pohledu informatiky je vám v česku schopna dát, řekl bych až filozofický, základ jen čvut.
    Kombinované studium dokončí asi 20% studentů, údaj je ze zpráv, které na svých stránkách škola zveřejňuje. reagovat zde
    Email: jo.brouk.jogmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.02.2012 20:37:23, Franta) Noo,těžko vše může být v pohodě a ideální.
    Pokud se jedná stěžuje a druhá vychvaluje, to to může jen napsat učitel nebo někdo,kdo tam chce přílákat lidí, slouží to jako reklama ( co nás jen mate ).
    Nevěřím tomu. Jste tam asi jen jeden rok. Mě profesor kvůli 3 stránkám seminární práce taký hnal pře komisi :0)))))S05 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2012 23:27:01, D) Jsem na teto skole a vse je v pohode, vyucujici prave komunikuji v pohode a odepisuji hned, co potrebuju napisu nebo zavolam, a konzultace jsem mel presne jak jsem se zapsal, a ochotne travil cas pokud jsem nechapal...a zadny stres....Skola me vyhovuje a jem spokojeny jak se skolou tak s profesory reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.02.2012 21:44:37, Ala) Co se týče teto školy,jsem tam studentem a teď toho strašně litují,já pitomá,vyhozené prachy.
    Je úplně na nic a k ničemu. Ze začátku vám se vším pomůžou a na konec vám dělají peklo,aby jste opakovali nebo odešli. Továrna na prachy nic víc. Jsem tak smutna, vyučující nespolupracují a nedá se s nim dohodnout. Konzultace jsou na pět minut Pokud se komunikuje přes mail, tak se bojím něco napsat,aby náhodou se neurazil a nešlo to ke komisi.
    Hrůza, myslím že je lepší jít na právnickou, tam bude vetší klid:0)))S10 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.11.2011 11:10:32, P) Ocividne o te skole nic nevite. Nekolik programatoru od nas tam delali bc. a nevidim rozdil mezi nimi a lidmi z verejnych skol. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠMIE - Ostatní
  2. Náročnost studia na VŠMIE - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.