Výběr ekonomické školy a oboru


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.01.2014 12:25:08, Jenda, zhlédnuto: 1188x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Ahoj,
jsem ve třeťáku na gymplu, a tak začínám vybírat VŠ. Ve škole mě nejvíc baví a jde matika, angličtina, informatika a občanka. Proto mi jako nejlepší volba přijde ekonomicky zaměřená VŠ. Jenže od toho mě odrazuje okolí, že ekonomů je moc.
Zatím mě nejvíc zaujala Fakulta informatiky a statistiky a Fakulta podnikohospodářská (Obor Podniková ekonomika a management) (obě z VŠE). A nevím jakou z nich si spíš vybrat. Četl jsem, že nejlepší ekonomická škola v ČR je IES, jenže ta mi stejně jako VŠE FNH příjde moc teoretická.
Po škole bych rád pracoval třeba v KPMG, E&Y,... možná bance, a nebo bych chtěl podnikat (lehký průmysl).
Kam by jste šli v mém případě vy? Klidně navrhněte i úplně jiné školy. Díky za rady.

Email: kolbljangmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:30:54, Profesor) Ten, kdo tvrdí, že je ekonomů moc, tak ten právě postrádá elementární ekonomickou gramotnost. Trh si to rozhodně nemyslí - vysoký převis poptávky po absolventech ekonomických škol nad nabídkou absolventů, je vyjádřen nejvyššími nástupními platy absolventů TOP ekonomických škol. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 22:28:37, dzejk) Ahoj Jendo, dam ti jednoduchou radu. Studuj to co tě baví a k čemu tě to tahne nejvíc. Máš pravdu, ekonomů je příliš. Já studuji na ČZU PEF obor Veřejnou správu, jelikož jsem se o to nejvíce zajímal a baví mě to. Pokud je člověk schopný a šikovný, může pracovat tam kde si přeje. Zajímáš-li se o ekonomiku jako takovou (teoretickou), doporučil bych ti UK FSV, kde je nejlépe vyučována ekonomika v ČR. Pokud toužíš mít ekonomiku skloubenou s IT, tak pak bych ti doporučil VŠE FIS. Ostatní fakulty na VŠE mi přijdou zbytečné, pardon Fakulta účetnictví a financí má kvalitu, ale zbytek takový nic moc. No a pokud se zajímáš o informatiku, tak pak ČVUT FIT. Určitě si vybereš dobře. S13 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.04.2015 21:21:49, KL) Na IES jdi
    super škola
    právě banky, KPMG apod. po absolventech této školy toužeji
    ale těžká reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.04.2014 15:09:42, Martin) v ČR jen VŠE, MU a UK? Trochu dogma ne? A co PEF mendelu nejlepší ekonomka na Moravě? Obecně, dobrý ekonom může vzejít ze kterékoli ekonomické školy, jde jen o to, jak se sám věnuje oboru, na co se specializuje.

    Jendo, na těch nejlepších ekonomkách na jednu stranu nebudeš mít tolik času věnovat se praxi, která je tolik potřebná. Na stranu druhou, pokud dokážeš takovou školu skloubit s relevantní praxí, tak seš nadupanej a horký zboží pro budoucí zaměstnavatele. Všecko svý pro a proti, sám musíš zvážit své ambice, co očekáváš od školy, co bude konečným výstupem, kde chceš pracovat, potřebuješ k tomu školu atd. reagovat zde
    Web: http://newtoncollege.cz/
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.01.2014 17:12:44, Lucie) V ČR máš na výběr stejně jen z VŠE, MU a UK, ten zbytek má úroven velmi slabou a je určen spíše pro ty nenáročné a méně schopné.
    Je pravda, že je "ekonomů" hodně, ale to je dáno obrovským množstvím soukromých "ekonomických" škol a též nezanedbatelným počtem mladých regionálních škol s nízkou úrovní.
    Tedy:
    Pokud raději pracuješ s lidmi, jdi na FPH, pokud raději pracuješ sám, tak FIS.
    Ten obor na FPH je průměrně náročnej, do nejtěžších oborů na VŠE má daleko, ale jeho cílem není, být vražedný. Měl by sis vyzkoušet práci v týmu, prezentovat, dělat projekty, manažer nepotřebuje zvládat kvantovou fyziku a spíše se sází na soft skills.
    FIS, to je něco úplně jiného než FPH.

    Upřímně, s lepší ekonomickou školou se není problém chytnout, ale nejlepší uplatnění ted mají poněkud jiné obory, zejména informační technologie, farmacie a lékařství.
    reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Výběr VŠ + oboru - Výběr vysoké školy
  2. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  3. Farmacie, VŠE - Multimédia v ekonomické praxi nebo Cestovní ruch ??? - Výběr vysoké školy
  4. Výběr vysoké školy - Výběr vysoké školy
  5. Výběr studia bc. a mgr. - Výběr vysoké školy
  6. Výběr vysoké školy a oboru: Informatika/Matematika/Fyzika - Výběr vysoké školy
  7. Výběr VŠ - informatika, programování - Výběr vysoké školy
  8. Budoucnost IT oborů - Výběr vysoké školy
  9. Výběr VŠ kombinované studium - Výběr vysoké školy
  10. Výběr VŠ - co s matematikou a jazyky? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.