Lékařská fakulta MU, UP, OU - přijímačky 2014


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 12.06.2014 08:44:41, Verunka, zhlédnuto: 6198x, reakcí celkem: 21Reagovat na příspěvek
Ahoj :) Překvapilo mě, že jsem na internetu nenašla žádnou diskuzi na téma přijímaček na LF, tak jsem se rozhodla jednu založit.
Zajímalo by mě, jaká je na jednotlivých LF potřebná procentuální úspěšnost (počet bodů) u přijímaček, aby byla šance na přijetí na VL. Já jsem včera dělala přijímačky do Ostravy, kde se body zobrazí ihned, a moje úspěšnost byla 70%. Min. počet bodů pro úspěšnost v jednotlivých předmětech jsem podle ofic. webu splnila, ale otázka je, jaká je obvyklá bodová hranice pro přijetí. Nemůžu to na netu nikde najít, neví to někdo, popř. nemá s tím někdo zkušenost?
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2015 07:51:24, ?????) Není LF OU teprve od roku 2010? reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2015 01:08:58, Lord Voldemort) A teď tu o karkulce... On je rozdíl, kdy si jako medik lowfakulty přeješ jak by to bylo a jak je to doopravdy. To personální zabezpečení je průser a nejde to okecat.

    " Máme rovnaké knihy ako ostatné fakulty, rovnaké skúšky ako ostatné fakulty "

    Tak to je přesně to co nemáte a ty to z pozice medika těžko můžeš a ani si nechceš připustit, proč by někdo šel na takovou školu, pokud by mohl jít někam kde je kvalita jasně ověřená zkušeností? Bohužel když se nabere odpad, tak z odpadu se toho moc udělat nedá. Už se těším na srdcervoucí historku, že na UK bys nešel protože... A nikoli protože ses prostě nedostal. Já medik už dost dlouho nejsem a odučeno mám taky dost. Smiř se s tím, že jsi na nedobré škole a jakékoli řeči to nevyvrátí, jen výsledky, které jsou už podle produkce vědy dost tristní od dob předchce tvojí školy...O zkušenosti s absolventy raději nebudu mluvit. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2015 19:17:16, medik z osu) Pán Vondra, informácie, ktoré máte o selekcii na LF OSU sú dosť neaktuálne. Môžem Vám napísať, že "sito" na všeobecnom lekárstve sa podľa aktuálneho stavu študentov pohybuje okolo 35-40%. Nemyslím si, že je to nízke číslo, ked do prvého ročníka je prijatých max. 110 študentov. Ďalej by som podotkol, že každý jeden odborný asistent na ústave fyz a patfyz má vyštudovanú fyziológiu, nemyslite si, že sú to nejakí sociálni pracovníci, ktorí si len dorobili nejaký rýchlokurz fyziológie, aby sa mohol tento predmet vyučovať. Rovnaké je to na každom ústave, ktorý tu je. Nemyslite si, že predklinické predmety sú tu vyučované len ako doplnok k štúdiu, aby sme sa mali čo učiť a nenudili sme sa. Máme rovnaké knihy ako ostatné fakulty, rovnaké skúšky ako ostatné fakulty (ani skúšky sa tu nedostávajú za pekný úsmev) a skutočne si ako zainteresovaný človek dovolím tvrdiť, že neporovnateľne kvalitnejšie technické podmienky na štúdium. Nerobte závery o LF OSU len z toho, čo počujete z druhej ruky a to čo chcete počuť. Fakulta je síce mladá, je jasné, že za rok ani dva sa nedá všetko robiť kvalitne, ale každý jeden predmet, ktorý je vyučovaný, sa vyučuje s maximálnou snahou všetkých zúčastnených. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.03.2015 03:21:01, Petr Vondra) Co se podepsat uražený příteli? Ostravský patriotismus zatemňuje mysl viď? Studuješ na LF OSU nebo ne? Inkvizitor má pravdu v tom, že věk vyučujících je zásadní, prvně pro udržení kroku s dobou a v druhém, že často pak působí spíše virtuálně, než doopravdy a není to jen o vedoucích pracovišť. Když se podívám na složení asistentů fyziologie a patofyziologie, tak to působí dost zoufale...Hodně lidí tam není MUDr., ale ani nejsou absolventy Mgr. fyziologie na přírodovědě, ale jiných oborů, které sotva vedou k dobrému vhledu do oboru. Kvalitních kliniků je nebochybně v FNO dostatek, ale problém je v tom, že je potřeba na něco navazovat a pokud student nemá dobrý preklinický základ, tak sotva bude schopný si z kliniky něco dobře odnést. Tvrzení že LF OSU má lepší výsledky než LFP UK není pravdivé /to není zrovnaá známka schopného studenta pracovat s informacemi.../ , doporučuji si tu informaci ověřit v impaktovaných publikacích na počtu patentů... Nečepej z Hospořáských novin kde jsou bludy. Jsi prostě jen další "ublížený" studnet školy co v současné době má ***é jméno a ještě dlouho ho mít bude, z pohledu medika sotva můžeš vědět o co vlastně jde, víc se uč méně rozumů na příteli...Jinak se zebe budeš dělat ***ce.

    "Ostrava má určitě hodně chyb, ale to jakým kdo bude lékařem záleží především na každém z nás - ne na tom že ten a ten profesor má tolik a tolik článků..."

    Na tom záleží poměrně hodně... Přiznej si realitu a přestan obhajovat nesmysl, nepomůžeš tím sobě ani škole. Kopání okolo dělá jen ***ou reklamu "ublížených studnetů". Krom toho dost ***ě vypadá i to kolik studnetů se nabere a kolik jisch projde na do 4. ročníku. Na LF je obecně sýto od 45-67% které koreluje s percentilem přijatých. Z toho co vím tak na LF OSU je minimální selekce a to ještě ze studentů kteří se nedostali na jiné LF, tak bohužel taky vypadá dost ***ě. A nesnaž se mi tvrdit jak je to pro většinu tamních studentů volba č. 1, to už by vypadalo fakt směšně.

    Inkvizitor se nestaví nazadní protože "bagr", ale z důvodů že personální zajištění výuky je fakt špatné, je postavené na důchodních, létajích profesorech a asistentech kteří ani nejsou leckdy z oboru. Teď píšu o 1-2 ročníku to je skutečně problém. Prostě MUDrcOSU bude prostě nějakou dobu špatná vizitka, s trochou štěstí jen nějakou dobu. A dostat do Ostravy vyučující od jinuď je hodně problematické z regionálních důvodů. Já osobně proti Ostravě nic nemám, jezdím tam, některé věci se mi i líbí, ale prostě jsou určitá fakta která nelze přehlížet. Chápu že tě to jako medika z LF OSU sere, ale s tím se můžeš maximálně smířit a doufat že po škole najdeš práci která ti bude vyhovovat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.03.2015 22:29:33, Plané řeči) Inkvizitor je typickým příkladem studenta/doktora, který bude neustále hodnotit, která fakulta je lepší - pro něj je hvězda mezi českými medicínami zřejmě Brno. To samozřejmě není možné objektivně porovnat. Je určitě třeba, aby byla Ostrava pod drobnohledem- je to jen a jen dobře, ale tyhle ty chytré řeci člověka, který má "kvalitní" přehled o Ostravě mě uráží.
    1. nekvalitní výuka preklinických oborů???
    Příklady:
    Prof. Mačák - patologie - bývalý přednosta ústavu patologie FN Brno ( kde je nejlepší medicína v zemi :D)
    Prof. Mačáková - patofyziologie - bývala děkanka LF UPOL, rektorka UPOL
    Prof Veselý - patofyziologie - bývalý přednosta ústavy LF UPOL
    Prof. Holibka - anatomie - bývalý přednosta ústavu anatomie v Olomouci
    Doc. Grundmann - farmakologie
    atd, atd.

    Ano, vyjmenováni profesoři a docenti jsou v určitém věku, ale není právě to zárukou kvalitní preklinické přípravy? A že by v Ostravě najednou začali učit jinak??? Navíc tito profesoři se aktivně účastní i cvičení a seminářů...

    Jinak co se týče vědy, tak chápu, že věda jé základním atributem vysoké školy, ale peskovat Ostravu, že zde není po pěti letech fungování kvalitní vědecká základna mi přijde zcestné. Mimochodem Ostrava má téměř od začátku lepší výsledky ve vědě než LF v Plzni...

    A studentovi může být věda poměrně ukradená. Lepšího doktora to z něj při studiu neudělá. Hlavní pro něj je, ať jej preklinické obory učí renomovaní profesoři - což v Ostravě je - a kvalitní klinici. A ti snad v Ostravě nejsou? Chce snad inkvizitor říci, že ve FNO a dalších krjských nemocnicích nejsou kvalitní lékaři? Možná by tohle mohl inkvizitor říci v "odborných" kruzích, kde se pohybuje.

    Taky je fajn, když někdo říká, jak někde narazil na studenta z Ostravy a ten nic nevěděl. Ve FNO se potkávám se studenty z jiných lékařských fakult a ti mnohdy perlí, že by si lecjaký doktor z Ostravy mohl říci, že ti studenti např. z Olomouce nic neví...

    Prosím budoucí uchazeče, aby vždy objektivně hodnotili co se někde napíše a nerozhodovali se na základě takovýchto podobných komentářů. Ostrava má určitě hodně chyb, ale to jakým kdo bude lékařem záleží především na každém z nás - ne na tom že ten a ten profesor má tolik a tolik článků...

    A fásadu máme fakt pěknou, ale jinde je určitě hezčí :) :)




    reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE fakulta mezinárodních vztahů - přijímačky - Informace o studiu
  2. Lékařská fyzika nebo biofyzika? - Výběr vysoké školy
  3. lékařská fakulta - Výběr vysoké školy
  4. 1. lékařská fakulta, Praha - Přijímačky, přípravné kurzy
  5. Přijímací řízení na POLAC 2014/2015 - Policejní akademie České republiky
  6. CUNI - Pedagogická fakulta, přijímačky Němčina - Univerzita Karlova
  7. ostré testy scio 2014 - Přijímačky, přípravné kurzy
  8. Odvolání PEF 2014 - Česká zemědělská univerzita v Praze
  9. Prijimacky MUNI Lekarska fakulta (zubne lekarstvo) - Přijímačky, přípravné kurzy
  10. prijimacky na upol pravnicka fakulta - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.