IT / Management ICT na Unicorn College


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 18.03.2015 18:08:12, Simon, zhlédnuto: 7155x, reakcí celkem: 63Reagovat na příspěvek
Zdravím všetkých. Som programátor začiatočník a rád by som sa opýtal niekoho, kto študoval (alebo pozná osobu, čo študovala/študuje) na Unicorn College zameranie ICT Management alebo Informačné technológie. Mám záujem o štúdium na tejto škole, teda by som chcel vedieť ako prebiehalo príjmacie konanie (niečo sa dá dočítať na ich stránkach, ale chcel by som nejaké skúsenosti prečítať), ako ste školu a vyučujúcich vnímali, čo je škola skutočne schopná poskytnúť. Chcem sa venovat programovaniu (zase nepotrebujem byť nejaká bedňa s nadrtenými vedomosťami), ale zase ma láka aj manažment, teda či je citeľný rozdiel čo sa týka výučby programovania (ako celku) na Informačných Technológiách a ICT Manažmente. Ďakujem vopred za odpovede.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2015 01:20:55, Tomáš) Unicorn rozhodně není koupený titul. Je to škola provozovaná IT firmou, jejich hlavní zájem je vychovat si schopné lidi, a ne vydělat na školství prachy jak se děje u většiny soukromých VŠ.
    Jsou zaměření na praxi, a použitelnost v praxi je rozhodně větší než z PEF ČZU.
    Posílat každého kdo projeví zájem o IT na MFF nebo ČVUT? Chce to krapet soudnosti, 95% IT je nádeničina pro kterou je titul z MFF nebo ČVUT známka překvalifikovanosti.

    Jistě Unicorn má problém plnit jistá byrokratická (nicméně chvalitebná) kritéria akreditační komsie, v tomto případě bych to neviděl jako kvalitu ohrožující (na rozdíl od většiny ostatních VŠ v podobné situaci), větší riziko vidím v tom, jestli to jednou zakladatel nepoloží a škola nezanikne.

    Pro praxi Unicorn > PEF CZU, pro statut z dlouhodobého pohledu možná je ČZU větší jistota.

    Kdo nutně žádá kombinaci IT plus management, jakákoliv regionální VŠ uspokojí, i když vypíchnul bych VŠE (a nezahrnuju mezi regionální). Není to úplně k ničemu, nějaký všeobecný přehled se získá, a kontakty, ale k prosazení víc než titul je potřeba osobnosti a schopností. Je super že je někdo matfyzák a umí naprgat operační systém v asembleru, ale platí ho ten, kdo přinese do firmy prachy - manažer / obchoďák. Je "cool and nice" když je Ing. ale je úplně fuk odkud když přinese firmě byznys - má schopnosti a kontakty.
    Jistě spousta absolventu MFF a ČVUT taky končí jako manažeři...tak hlavně že si při studiu intelektuálně zasportovali, sice už tu informatickou a matematickou teorii nikdy nevyužijí....jediný k čemu jim to na manažerský pozici je, že ti arogantnější týpci z nich mají respekt kvůli stejné alma mater.

    IT svět není black & white pane Inkvizitor, MFF a ČVUT nijak nezpochybňuju, ale každýho tam posílat je zkrat na okruhu. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2015 22:00:47, Zbyněk) Já jsem se zařadil mezi těch pár lidí, kteří Unicorn college každoročně absolvují, tak se zkusím podělit o vlastní zkušenost. Jako retard, který si diplom musel koupit budu snad užitečný alespoň tím. Mimochodem pořád nechápu to komunistické uvažování nad tím, že je samozřejmé mít vysokoškolské vzdělání zadarmo. Patříme mezi pár zemí, které jej poskytují. Jinak se všude běžně platí poměrně vysoké školné.
    Mimochodem pokud by jsi si Inkvizitore přečetl jejich výroční zprávy, tak zjistíš, že propustnost školy je někde okolo 15% s tím, že vyšší je u ekonomických oborů. A není to žádná "masovka". Berou něco okolo 240 studentů což je cca 80% všech uchazečů. Mohl bych vědět jakou vysokou školu jsi absolvoval ty?
    Každopádně ještě v době, kdy se na CVUT FEL učilo jak se kuje čistý ingot a FIT neexistovala, jsem se pokoušel o jeho dálkové studium. Jako všech 323 studentů z 330 na dálkovém jsem nakonec odpadl. Takové dobrodružství zvládat při práci (pokud to není dělání správce sítě na obecním úřadě) zvládnou jen lidé bez společenského života . Ale kdyby mi bylo zase krásných 19 jdu tam a zkusím denní studium. Navíc výše vyjmenované ústavy (FIT, FEL a hlavně MFF) jsou elitní fakulty. Unicorn College si na to hrál ze začátku taky (měl strašlivý PR "elitních IT jednotek"), ale díky bohu toho nechali a teď zdá se, že to teď tak moc ani nepotřebují.
    Na Unicornu během prvního ročníku odpadne 50% kvůli matematice a základům programování. Vzhledem k tomu, že tahle zkušenost stojí minimálně 20 000,- a opuštění školy, pořádá škola jednak přípravné kurzy(dle zájmu), večerní doučování (dle zájmu) a zavedla taky "nulté" kurzy. Velmi doporučuji se jich zúčastnit. Ale troufám si tvrdit, že malá propustnost je taky o očekávání studentů. Zažil jsem kluka, který při první přednášce základů algoritmizace okomentoval quicksort jako "students quit-sort", u vysvětlování očekávané asymptotické složitosti odešel a už jsem ho tam víckrát neviděl. Nemyslím, že takový člověk by se hlásil třeba na MFF nebo FIT a myslel si, že logaritmus je jeho úhlavní nepřítel (no..takoví se najdou asi všude).
    Taky jsem měl možnost mluvit s lidmi, kteří si prošli FIT, FEL, MFF, VSE, začali pracovat a školy nedodělali. Tak dělali Unicorn. A ano s teorií neměl nikdo z nich nějaký závažný problém. Většina to dělala dálkově ale všechny termíny nestíhala většina. Panovala shoda, že co se rozsahu teorie týče je Unicorn jednodušší. Jen jeden semestr základů algoritmizace, matematika 1,2 jednodušší, ale ne triviální, pořád je to normální vysokoškolská látka. Ovšem "oproti MFF je matematika tady jen taková rozcvička" řekl jeden .
    Je to vysoká škola s poměrně jasně danými nároky a matematika byla nakonec to jednodušší. Škola však rozhodně o není jen o matematice.
    Semestrálky mně osobně vzaly půlku dovolených a některé jsou pro pracujícího člověka časově extrémně náročné (a nedají se opisovat, pečlivě si to škola hlídá). Druhou půlku dovolených mi potom vzala zkoušková. Nevzpomínám si, že by byl víkend, kdy bych něco nedělal do školy. Navíc všechny termíny byly striktně dané a pokud chtěl někdo mimořádný opravný termín (jakože já jsem jich několik využil), tak platil a to dost. Platí se i za znovu zapsání předmětu. A to taky dost (500 za každý kredit kurzu).

    Jinak jsem tam přišel s úplně stejnou naivitou jako Simon. Chtěl jsem jen vědět, jak se dělá software(nic jsem o tom nevěděl) a ekonomii jsem bral jako nutné zlo. Jediné co jsem znal, byla angličtina a ani jsem o sobě nemohl tvrdit, že jsem alespoň programátor začátečník. Pomalu 15 let po střední jsem každý víkend trávil na doučování. V sobotu matematika v neděli programování. První ročník jsem dal tak tak (minimum kreditů 36 a já jich měl 38) a studia o rok prodloužil a na rok přerušil. A až po zkoušce z programování Java SE (hodina test teorie, plus 3 hodiny programování v kuse offline), kterou jsem dělal 4x jsem o sobě nesměle prohlásil, že jsem programátor-začátečník. Tomu předcházela (pro neprogramátora) hard core semestrální práce, kterou jsem dělal na dvakrát. Co jsem ale slyšel, tak konkrétně tento kurz už zjednodušili, protože s tou zkouškou měli problémy i lidé, kteří se už programováním živili (jakože dostat za jedna bylo celkem výjimečnou událostí hodnou 3 promile :) (ale nevím jak C#).
    Takže všechno co jsem dělal pro mě bylo úplně nové. A ani ta ekonomie (mikro, makro, historie) nebyla triviální a stálo mě hodně času. Nakonec jsem z Informačních Technologií přešel jako téměř všichni na ICT management, který oproti IT nemá jen dva IT kurzy. Jeden z nich je Java EE a to jsem věděl, že by mě stálo život, protože jsem v tom nikdy nedělal. Obor Informační technologie stejně absolvuje řádově jen několik jedinců ročně. Ale kromě Javy je možné dát si C# a ASP.NET. Z nějakého důvodu to přitahovalo víc studentů než Javu.
    Jinak přijímačky jsou formou pohovoru a rozhodně bych se jich nebál pokud máš vyhovující angličtinu, nebojíš se logaritmů :) a máš VELKOU vůli věci dokončit. Každopádně zkus o svých ambicích přemýšlet ať potom nejsi překvapený nároky školy.
    A k tomu výroku o pochybné škole. Chápu, že soukromé školy u nás spíš produkují jen další středoškoláky, protože se ze školného stal jen příjem podivných firem. Ale co vím, tak Unicorn školu stále dotuje. Co je však opravdovým problémem veřejně propíraným je počet vyučujících, kteří tam učí jen na dohodu.
    A škola nemá špatnou pověst, protože ani žádnou pověst nemá. 20-30 absolventů ročně je jednoduše málo na to aby se okamžitě rozkřikla jejich úroveň.
    Jediné s čím se dá souhlasit je, že diplom z nikoho managera neudělá. Člověk, který od sebe nic neočekává si nic nezaslouží. Ani managerský post ;)
    "zase nepotrebujem byť nejaká bedňa s nadrtenými vedomosťami".. a já říkám, že sakra potřebuješ! ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.03.2015 08:03:50, Inkvizitor) Managemet je naprosto o něčem jiném než o tom, že máš diplom z pochybného oboru na pochybné škole, na kterém je napsáno, že jsi manager. Výhledově se tvému "vzdělání" většina potenciálních zaměstnavatelů vysměje; zatím je poptávka po IT odborních taková, že s trochou snahy sežene práci pomalu i lumen, co umí sotva zapnout počítač a v Javě podle příručky napíše piškvorky pro dva hráče, ale to se může změnit...

    Pokud už chceš spíše srandaIT vzdělání okořeněné nějakými ekonomickými základy, tak jdi spíš na PEF ČZU. Ne že by to byla nějaká sláva, ale alespoň nebudeš platit školné a neskončíš s cejchem retarda, který si musel koupit diplom.

    Samozřejmě že pokud to myslíš s IT vážně, tak bys měl vybírat mezi obory na FJFI ČVUT, MFF UK, FIT ČVUT nebo FEL ČVUT, které se IT více či méně dotýkají. Pokud máš totiž mizivé předběžné znalosti a máš zálusk spíše na managerský post, je kvalitní vzdělání tou nejspolehlivější cestou, jak se na managerský post skutečně dostat. Vlastně ještě přichází v úvahu FIS VŠE, pokud směřuješ k managerskému postu, je nejspíš nejvhodnější. Všechny tyto jmenované školy mají ale jednu drobnou nevýhodu: Studium na nich jde jen velmi špatně proflákat. reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=xg4AHoBJgvY


Podobné příspěvky:
  1. Unicorn college - Výběr vysoké školy
  2. Newton College v Brno - Výběr vysoké školy
  3. Zkušenosti s Unicorn College - Unicorn Vysoká škola s.r.o.
  4. VŠE FPH - Management navazujíci studium - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. VŠ Newton College vs. VŠ Hotelová škola Brno - Výběr vysoké školy
  6. Unicorn College - Ostatní
  7. studium na Akcent College - Akcent College
  8. EKF Management nebo Národní hospodářství? - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  9. Ing. - Marketing a Brand management - Vysoká škola regionálního rozvoje a Bankovní institut - AMBIS, a.s.
  10. Vysoká škola Akcent College - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.