Angličtina na UHK a ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.06.2015 19:41:11, Zdeněk, zhlédnuto: 934x, reakcí celkem: 32Reagovat na příspěvek
Dobrý den, tak je týden do přijímaček, podle různých vzorových testů se asi nemusím obávat. Mám přihlášku na UHK v Hradci na FIM a na ČZU PEF PaE, obě studia kombinovaná. Sice ještě neznám výsledek přijímaček, ale věřím si a tak mám dilema- pokud se dostanu na obě VŠ, kterou zvolit. U obou mám pro i proti, co mě však nejvíce zajímá, na jaké úrovni je angličtina na obou fakultách. Gramatiku znám, ale poslechy nejsou mojí parketou. Jinak mluvit umím. Na druhou stranu je matika mojí velmi silnou zbraní, mám ji rád. Otázka zní- kam jít, když to mám takto nakombinované? Vzorové testy z AJ mi přišly na UHK daleko těžší a když se podívám na percentil přijímaček z předchozích let, tak tam jednoznačně lidi bodovali v angličtině /cca 70% úspěšnost/, což já teda nedám. Tak bych se nerad dostal na VŠ, kde sice bude milé, že boduji v matice, ve statistice, ekonomii, ale nedám jazyk... Ještě podotknu, že od ČZU mě trochu odrazují ty jejich zemědělské předměty. Jinak pokud se teď ptáte, proč jsem nezkusil třeba VŠE, tak vězte, že mám 2 malé děti, práci a tak nechci jen ležet v knihách a biflovat, ale chci si užívat dětí, dokud jsou malé....

Díky za jakoukoliv reakci.

Email: zdpe1982seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 23:38:23, zemědělec jak se patří) OPRAVA: nikoli organizací ale institucí ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 23:35:00, zemědělec jak se patří) ale nedá práci: Chtěl bych vidět ty fakta, že trh je něčím naplněn. Prosím odkaz. NF VŠE ani IES UK Vám práci nezajistí pokud nemáte aspoň nějakou praxi a nejste telátko. Předpokládám, že jste studentem jedné z těcho organizací. Ale trochu si nevidíte do pusy respektive na klávesnici! Školy co jste nadhodil vyučují především politologii, veřejnou správu, regionální rozvoj apod.. Zamyslete se nad svým výrokem. Opravdu je dnes jedno kde školu vystudujete, ale hledí se na to jaký máte dovednosti. Nicméně chápu vaší jakou si frustraci vůči ČZU a slabším školám...však ony produkují stejné tituly jako VŠE a UK, za mnohem snazších podmínek. :) Realita je ve skutečnosti jiná. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 20:46:22, ale nedá práci) Musím odpovědět tady, výše není odkaz. V technických oborech je situace odlišná, řada firem je ráda, že někoho sežene vůbec a situace se bude horšit. Až odejdou do důchodu silné ročníky 50. (60.) léta, tak technici nebudou. Nová paní min. nehodlá technické vzdělání podpořit. V ekonomických oborech je trh přesycen hlavně VSRR a podobnými obory s minimem matematiky. Absolvent NF VŠE či IES UK problémy nemá. A praxí se ten rozdíl ve vzdělání opravdu nedožene. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 20:31:59, Zdeněk) Reaguji na "ale nedá práci": dovolím si trochu polemizovat. Zaměstnavatelé se dívají na diplom, odkud je, to ano, ale také hodně koukají na praxi, kterou člověk nabyl. To je možná ještě důležitější.Titul není patent na rozum, ale to, kde člověk pracoval, to je určitým způsobem vypovídající. Konkrétně v technických oborech, kde pracuji, se až zase tolik nekouká na to, kde jsi studoval VŠ, ale co umíš a kde jsi měl tu možnost pracovat. S velikostí zaměstnavatele roste kredit zaměstnance a jeho zkušenosti.

    Trochu to odlehčím takovým vtípkem: Nastoupí mladý absolvent VŠ, pan inženýr, do nového zaměstnání. Přijde za vedoucím a poptává se po svém prvním úkolu. Pan vedoucí mu dá do ruky koště a chce po něm, aby začal zametat. "Ale já jsem přece inženýr" namítne absolvent. "Aha" odvětí vedoucí, "Lojzo, pojď sem a ukaž tady mladému, jak se to používá".

    Takže asi tak. Člověk musí být především použitelný pro praxi... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 20:04:11, ale nedá práci) Nejsem ani ovečka ani tupec, mé informace jsou dobré, nebojte. Nemluvím přece vůbec o ČZU ale o PEF ČZU, což je trochu jiné kafe. Řada oborů na FŽP (i jinde) je velmi dobrá. Taky nemají 2+1. Také tam učí celá řada odborníků zvenku atd. Republiku neumím posoudit, zda nejlehčí. A diplomy dnes zaměstnavatelé rozlišují odkud jsou. Není diplom jako diplom. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Angličtina v Brně, nebo Olomouci? - Výběr vysoké školy
  2. Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci - Informace o studiu
  3. ANGLIČTINA NA ČZU - Česká zemědělská univerzita v Praze
  4. angličtina - Ostatní
  5. Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci - Výběr vysoké školy
  6. Angličtina - Informace o studiu
  7. Nová soukromá VŠ - angličtina - Ostatní
  8. Výběr VŠ - bakalářský obor marketing, management a angličtina - Výběr vysoké školy
  9. UTB angličtina pro manažerskou praxi uplatnění s bakalářem - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  10. angličtina nebo španělština ve sféře podnikání - Ostravská univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.