Angličtina na UHK a ČZU


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.06.2015 19:41:11, Zdeněk, zhlédnuto: 938x, reakcí celkem: 32Reagovat na příspěvek
Dobrý den, tak je týden do přijímaček, podle různých vzorových testů se asi nemusím obávat. Mám přihlášku na UHK v Hradci na FIM a na ČZU PEF PaE, obě studia kombinovaná. Sice ještě neznám výsledek přijímaček, ale věřím si a tak mám dilema- pokud se dostanu na obě VŠ, kterou zvolit. U obou mám pro i proti, co mě však nejvíce zajímá, na jaké úrovni je angličtina na obou fakultách. Gramatiku znám, ale poslechy nejsou mojí parketou. Jinak mluvit umím. Na druhou stranu je matika mojí velmi silnou zbraní, mám ji rád. Otázka zní- kam jít, když to mám takto nakombinované? Vzorové testy z AJ mi přišly na UHK daleko těžší a když se podívám na percentil přijímaček z předchozích let, tak tam jednoznačně lidi bodovali v angličtině /cca 70% úspěšnost/, což já teda nedám. Tak bych se nerad dostal na VŠ, kde sice bude milé, že boduji v matice, ve statistice, ekonomii, ale nedám jazyk... Ještě podotknu, že od ČZU mě trochu odrazují ty jejich zemědělské předměty. Jinak pokud se teď ptáte, proč jsem nezkusil třeba VŠE, tak vězte, že mám 2 malé děti, práci a tak nechci jen ležet v knihách a biflovat, ale chci si užívat dětí, dokud jsou malé....

Díky za jakoukoliv reakci.

Email: zdpe1982seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 16:52:02, Zdeněk) V okamžicích, kdy si trh práce žádá terciální vzdělání a vysoké školy - ať už veřejné nebo soukromé- mu to až na výjimky bezostyšně dávají ( a ano- nároky na studující se snižují), tak se "vlastnictví" titulu vlastně devalvuje. Někdy mě až rozčiluje, když se dozvídám, kdo všechno má VŠ a jak ji vystudoval... Takže další škola a další obor tj. výhoda. Navíc mi ekonomika nikdy nebyla nijak vzdálená. Takže to je jen vysvětlení mých myšlenkových pochodů "proč studovat při zaměstnání". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2015 14:05:30, zemědělec jak se patří) ale nedá práci: Měl bych otázku. Studoval jste na ČZU nějaký obor, nebo jste další ovečka ovlivněna názory tupců co soudí podle slova "zemědělská"? Ještě bych podotkl, pokud má někdo ČZU, nemusí házet flintu do žita. Jasně škola se nepovažuje za těžkou a jako já její student tomu musím dát za pravdu, nicméně nemyslím si, že by zde bylo vše zadarmo na počkání. Systém 2+1 mi také nevyhovoval, ale našel jsem si dobrou brigádu (nikoli KFC apod.) a získávám dosti cennou praxi. Myslím si, že ČZU je určitě nejlehčí veřejná škola v Praze, ale nemyslím si, že v republice. Mně stačí, že budu Ing.. Dále se staví na jméně a šikovnosti, ale to už je věc druhá. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2015 23:09:05, ale nedá práci) Lobovat má poněkud jiný význam, ale na tom nesejde.

    Mj. asi nechcete říci "ale vše, co tu zmiňujete není pravda" ale "něco z toho, co tu zmiňujete ...atd." V čem nemám pravdu?
    Na PEF ČZU 2+1 (12 týdnů) denní je realita, kombi mj. 8 hodin přednáška ( za 1 den !!!!!) tj. přednáška/ předmět jednou za semestr + nějaké cvičení.
    Kolik matiky mají které obory, se snadno dohledá na stránkách školy.
    Zdeněk není v situaci, že potřebuje nějaký titul, jak píše, tak již vzdělání má. Nevím, co ho vede k tomu, chtít studovat s malými dětmi, to je jeho věc, já pouze popisuju situaci. Přestože se domnívám, že PEF ČZU je obecně velmi snadná, tak nějaký čas mu studium sebere. Je to jeho volba.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2015 13:42:13, Zdeněk) Mě ale nepřijde, že by tady loboval pro nebo proti nějaké škole. Dává mi určitý náhled na výběr. Za všechny příspěvky jsem rád, každý mě donutí se podívat na věc zase z jiného úhlu pohledu a to je pro mě užitečné. Od toho diskuze je...

    Pokud chce někdo podiskutovat hlouběji, pod příspěvkem je můj mail. reagovat zde
    Email: zdpe1982seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2015 10:49:47, izii) Proč mám pocit, že lobujete za to aby nešel na ČZU? :D všechno mi k tomu nasvědčuje ... ale vše co tu zmiňujete není pravda reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Angličtina v Brně, nebo Olomouci? - Výběr vysoké školy
  2. Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci - Informace o studiu
  3. ANGLIČTINA NA ČZU - Česká zemědělská univerzita v Praze
  4. angličtina - Ostatní
  5. Angličtina pro odbornou a profesní komunikaci - Výběr vysoké školy
  6. Angličtina - Informace o studiu
  7. Nová soukromá VŠ - angličtina - Ostatní
  8. Výběr VŠ - bakalářský obor marketing, management a angličtina - Výběr vysoké školy
  9. UTB angličtina pro manažerskou praxi uplatnění s bakalářem - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
  10. angličtina nebo španělština ve sféře podnikání - Ostravská univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.