Poraďtě mi


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 03.06.2010 14:42:26, Lukáš. R, zhlédnuto: 1478x, reakcí celkem: 37Reagovat na příspěvek
Zdar, právě dokončuji gympl (všeobecnej) a potřeboval bych poradit nějakou vejšku, případně i obor - hlavně aby to nebylo moc obtížné, potřebuji to hlavně kvůli titulu (chtěl bych to dotáhnout aspoň na Bc). A je mi celkem jedno jestli to bude soukromá nebo veřejná.
Bydlím na Praze 5, takže pokud možno jmenujte školy co nejblíže. Za všechny rady budu vděčný, děkuji.

P.S.: klidně mi své návrhy posílejte na mail

Email: slasshergmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 17:19:24, Vrána) Momentálně se ODS , TOP 09 a VV domluvili, že se zavede školné za semestr , kdy strop školného bude 10 000 Kč. Myslíš , že je to spravedlivé ? Spíše to odradí od studia ty nadané lidičky, kteří díky tomu, že jsou státní školy, mohli vystudovat…Ale teď ? Počítej se mnou. U nás ve městě je soukromá škola , kde se platí 24 000 Kč za semestr . Já chodím do školy vzdálené přes 250 km ( státní ) , kde jsem na koleji …tzn. , že za kolej na jeden semestr vysolím cca 9 000 Kč, +doprava do města 250Kč/týden ,takže 1000 měsíc , takže řekněme cca. 4 000 kč . Teď tramvaj - 600Kč , dále jídlo apod. ,které si musím pořídit , to dělá cca 14 000 Kč(bez jídla) a teď bych měl zaplatit k tomuto 10 000 Kč …to se rovná 24 000 Kč (bez jídla). Co bude lepší ? Studium na soukromé v rodném městě ? Asi ano. Nemusím nikam cestovat, mám doma obědy. Vše mám na jednom místě, apod… Přitom to je soukromá a výjde díky školnému na stejno. Takhle to bude asi řešit spousta studentů , jaká pak bude úroveň , když na státních budou naopak už jen bohatí, a sem tam někdo na soukromé nějaký chudáček. Nemluvím o lidech, co mohou studovat na státní bez kolejného, pro ty to bude pořád levnější.
    Spoustu lidí nepůjdu studovat díky školnému. A právě spoustu lidí , co se chtějí válet a mají bohaté rodiče začnou navštěvovat vysokou školu, jelikož to bude výsada bohatých.. .Kde ti vezmou rodiče 10 000 Kč + další výdaje na semestr, když třeba maminka je prodavačka a tatínek dělník ? …Ti asi moc peněz mít nebudou, a to by mělo být jen jedno dítě ), wou…vypadá to špatně
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 15:55:07, Veronika) To je fakt, oni mám práci rozhodně nepřebrerou :-) Nechci říci zcela zadarmo, ale hodně se tomu blíží. Opravdu nelze srovnávat obtížnost nějakého technického nebo zdravotnického oboru, i co se do časové náročnosti týče, s nějakým humanitním :D
    Jinak velice vítám návrh nové pravděpodobné vlády zavést na VŠ školné. Aspoň to tyto lemply odradí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.06.2010 08:16:16, Petr) Tak ono nejde říct "zadarmo" - humanitní směry mají prostě úplné jiné uplatnění a my z jiných škol se nemusíme rozhodně bát, že by nám někde přebrali práci :) Společnost samozřejmě potřebuje divadla, knihovny, archivy, galerie atd., jenže tolik lidí se tam nikdy neuplatní a většina pak skončí jako asistentky (jako u nás ve firmě).
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 23:19:49, Veronika) Ano, skutečně VŠ studuji. Ale šla jsem na ní z jediného důvodu - uplatnit se v oboru, ve kterém studuji. Studium na této škole bohužel není jednoduché a ani zdarma. Téměř celé prázdniny mi zabere praxe, pochopitelně neplacená a během semestru ve škole sedím téměř nonstop. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (07.06.2010 23:15:54, Veronika) Přesně tak. Dříve mít VŠ něco znamenalo. Ted na ní chce každý, je už skoro automatické, že na ní jde každý maturant. No a zákonitě to snižuje úroveň na VŠ. Pokud vůbec ještě nějaká na některých školách je. Protože studovat na nějaké filosofické a další humanitní fakultě se rovná získat titul úplně zadarmo. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Poraďte prosím kam na vysokou - Výběr vysoké školy
  2. 2 BAKALÁŘSKÉ OBORY??? poraďte, prosííím - Informace o studiu
  3. Prosím poradte - Ostatní
  4. Prosím poradte - Ostatní
  5. Prosím poraďte !!!!!!! - Výběr vysoké školy
  6. prosím, poraďte - Ostatní
  7. VŠ dálkově - humanitní směr, jazyky - poraďte prosím - Výběr vysoké školy
  8. POMOZTE, PORAĎTE, PROSÍM - Výběr vysoké školy
  9. poradte co si vybrat - Ostatní
  10. studenti hlavně OPF poraďte - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.