Prosím o radu - právo, psychologie, nebo mezinárodní vztahy??!


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 23.05.2011 14:33:03, Monča, zhlédnuto: 2416x, reakcí celkem: 11Reagovat na příspěvek
Ahoj :)Jsem maturanta a podala jsem si více přihlášek.. dostala jsem se na psychologii (FSS v Brně), právo na MUNI i UK a na mezinárodní vztahy (také v Brně na FSS). Bohužel, stále nemám jasno, co z toho bych vlastně chtěla do budoucna dělat, láká mě to všechno! Lákají mě práva - velmi lukrativní a zajímavý obor, láká mě psychologie - mám k ní blízko, ale zase uplatnění mi přijde nižší než u práv.. no a samozřejmě i mezinárodní vztahy, protože mám opravdu ráda jazyky a chci do budoucna hodně cestovat (což je tedy možné i na jiných školách, já vím...) Můžete mi někdo poradit? Nevím, co se do budoucna více hodí, a rozhodně nechci skončit bez práce :) Díky za každou radu ;)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.07.2011 23:17:38, :)))) Ahoj:)) Byla jsem na tom podobně jako ty:)) Takže rozhodně doporučuji jít na MU - práva a na tu psychologii. Práva jsem v pohodě a psycho taky, takže se to dá studovat zároveň. Ten poslední obor je celkem nepoužitelnej a je to samá historie. Přeji hodně štěstí při studiu:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.07.2011 09:48:06, Jituš) Ahojky. Tak by mě zajímalo, jak dopadlo rozhodování. Já bych asi uvažovala podobně. Jestli je psychologie pouze Bc. tak bych to zvažovala. Ale ona základní znalost psychologie a typologie osob je v právech celkem dobře použitelné (z mého pohledu).
    Jazyky se dají studovat při obojím. Musí člověk pouze chtít a snažit se. Studium dvou VŠ je sice časově trochu náročnější. Ale záleží na člověku, jestli chce. Navíc je výhoda, že se jedná o jednu univerzitu. Domluva u některých profesorů bývá lepší, než když si člověk snaží domluvit nějaké "výhody" či uvolňování kvůli práci/ brigádě. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.03.2013 01:13:51, .) vám tak věřím sebestředné lhářky... :D:D reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2013 21:57:34, l) dooost trapný taky jim nevěřím S10S10S10





















      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.05.2013 15:15:10, ablu) mohly by řídit raketoplány :D:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 08:25:25, Rasputin) Ahoj. Psychologů je hodně. mrkni třeba na podle mě velmi atraktivní obor na NEWTON College. Tuším, že se jmenuje psychologie pro manažery. Kladou důraz na praxi. Já NC sice nestudoval, ale dva kamarádi ji absolvovali a s nalezením práce pak neměli problém. reagovat zde
    Web: http://www.newtoncollege.cz/
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 09:00:48, Inkvizitor) Průhledný astroturfing. Možná kdybys tady reklamou na prodejnu titulů bez výrazné přidané hodnoty nespamoval všude, kde to jen trochu jde, nebylo by to tak očividné. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 13:40:15, Ota) Ano, ted jste na to opravdu kápnul! Psychologie nemá uplatnění, a proto mají psychologové plno několik měsíců dopředu!! Na pětiletku na psychologii se jen tak někdo nedostane, většinou berou na základě OSP a ZSV-třeba na MAsaryčce a percentil je vyšší než na práva. Berou je jednoho ze třiceti-čtyčiceti uchazečů!

      Uchazeč na NC?
      -přijat bez přij. zkoušky
      -studium velmi flexibilní a nenáročné (mám tam sestřenici, skoro se neučí, ani o zkouškovém)
      -kecy o uplatnění vychází z toho, že jako na většině škol, tak i na NC jsou většinou dálkaři=lidi, které vykopli z veřejných škol ve vyšších ročnících, ted šli na NC a makaj u toho (jinde by makat nezvládli a za studium si museli platit, MŠMT hradí omezený počet let), nedělaj ale mnohdy nijak vysoce kvalifikovanou práci..., další část je zlatá mládež, kdy se děcka nechtěj učit, nemaj na to předpoklady, ale rodiče usilují za každou cenu o to, aby se děckem mohli chlubit jako opičkou, aby mělo titul, i když se jedná o pochybnou školu (stejně pak svý děcko někde zaměstnaj), tuhle školu si dělaj i lidi, který se už solidně živěj, jen potřebujou dávačku, aby mohli pohlížet na ekonomické funkce (např. v nemocnicí atd.), nutno podotknout, že bez té lékařské fakulty by se jen se samotnou NC určitě neuživili..., takhle bych mohl dlouho pokračovat.

      NC určitě ne-pochybná škola, bez zázemí, tradice, renomé, výběrovosti...

      Psychologie milionkrát lepší volba.
      reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 14:06:55, Ota) kecy o uplatnění vychází z toho, že jako na většině SOUKROMÝCH škol, ;) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 12:43:32, Alena) Rasputin: Psychologů je hodně? To si děláte srandu? Je to právě naopak. Na rozdíl od absolventů-rychlokvašek škol typu NC.
    Ano, velmi atraktivní obor na NC, s kterým pak neseženete práci, pokud teda nemáte tatínka, kterej vlastní nějakou tu vlastní firmičku.
    Známá má s podobnou školou (taky soukromou a ekonomickej obor) zkušenost a práci nesehnala-dělá ted prodavačku v Espritu.
    Kladou důraz na praxi? Ano, na NC vám dají letáky s nabídkou práce, sehnat si ji však musíte už sám, není-li to pravda? Určitě je. ...a že by se po absolventech NC někde utloukli? To si vážně moc nemyslím, možná ten cizí název školy zní někomu neznalému věci, poměrům jako strašně "cool", ale tím to asi tak i končí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.08.2013 13:43:22, Ota) Masaryčce a percentil je vyšší než na práva. Berou jen jednoho ze třiceti až čtyčiceti uchazečů! Ta stylistika, na té zapracovalo mé rozčílené. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Prosím o pomoc - Informace o studiu
  2. práva v Olomouci nebo Mezin.vztahy na MUNI? - Výběr vysoké školy
  3. VŠE nebo ČZU? prosím o radu. - Ostatní
  4. PZ Z CEHO?? MU-Mezinarodni vztahy - Ostatní
  5. Mezinárodní vztahy... - Výběr vysoké školy
  6. Politologie + mezinárodní vztahy FSV UK - Ostatní
  7. Prosím o pomoc - Výběr vysoké školy
  8. Mezinárodní vztahy - Masarykova univerzita
  9. MOC PROSÍM O RADU - Ostatní
  10. MEZINÁRODNÍ A REGIONÁLNÍ VZTAHY V PRŮMYSLOVÉM VLASTNICTVÍ (navazující Mgr.) - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.