F1 dotaz ohledně oborů a způsobu studia


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 14.01.2012 16:27:08, Kateline, zhlédnuto: 749x, reakcí celkem: 1Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím!
Včera jsem byla na dni otevřených dveří, které jen potvrdily mou volbu - tzn. jít na tuhle školu. :) O přijímačkách jsem si toho našla dost, jediný problém je vybrat si obor. Až na učitelství a finance by mě zajímalo vše - mohl by mi někdo napsat, jaké jsou výhody různých oborů?
Taky by mě zajímal rozvrh, jak to v prvním semestru je, jestli člověk na přednáškách stráví hodně času, nebo jestli to je relativně v pohodě.. Také jsem slyšela něco o zapisování 2 jazyků (1, ze kterého jsou přijímačky a 2. volitelný) - jak člověk zlepší šance na to, aby se opravdu zapsal a neřekli mu "sorry, je plno"?
A taková třešnička (:D) - jak to vypadá s praxí? Má člověk šanci nějakou při studiju získat (ať už od školy nebo jinak)? Chtěla bych mimo školy i pracovat, abych měla aspoň nějakou praxi, tak jestli se to dá při studiu vůbec zvládnout..

Díky :)

Email: katerina.danko94gmailcom
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.01.2012 18:59:18, Michal) Ahoj,
    studuju první semestr na F1 Bankovnictví a pojišťovnictví (a přecházím teď na Finance).

    1. Trochu nechápu, proč nechceš na Finance, když v podstatě všechno ostatní z nich vychází. Já jsem se teda hlásil na BP, ale v tu dobu jsem ještě vůbec nevěděl, že chci na VŠE a měl jsem to spíš jen tak "co kdyby". Každopádně teď jsem si podal žádost na změnu oboru právě na Finance, protože když si člověk prostuduje plány, tak zjistí, že jsou oba obory úplně to stejný, akorát na Financích chybí nějaký pojišťovácký ***osti (který mě vůbec nezajímaj) a mají tam tudíž víc volitelných předmětů, což se mi líbí. Obory si prostuduj tady: http://f1.vse.cz/studium/bakalarske-studium/ Jinak vybíráš si tři obory a určuješ i pořadí. Já kdybych se měl hlásit znovu, tak bych si vybral na první místo ty nejprestižnější nejtěžší a prostě ty, na který se nejhůře dostává, tj. Finance nebo BP a na druhé a třetí místo bych si dal to Účetnictví a Zdanění, prostě aby byla co největší jistota, že se dostaneš. Jak jsem už řekl, podle mě nemá smysl se hlásit na Bankovnictví a na Finance zaráz, protože jsou to +- totožný obory.

    2. Ohledně přednášek, no, jak na který, určitě doporučuju chodit na ekonomii, to je skoro povinnost, ale jinak je to celkem už na tobě. To už si pak zjistíš sama, na co se vyplatí chodit a co je ztráta času.

    3. Na jazyk se jako prvák dostaneš 100%, budeš mít prioritu, jen možná ne na termín, který bys zrovna chtěla. Kdyby ses třeba hlásila někam, kam by se hlásilo 50 prváků na 20 míst, tak by ses tam dostat nemusela, ale stejně by bylo ještě místo jinde. V jazycích problém není.

    4. Praxe je vždycky o člověku. V prváku to moc nedoporučuju, než se rozkoukáš a tak, ale pak už to podle mě neni problém. Jinak ale myslim, že je to vždycky trochu na úkor známek, pak se třeba nedostaneš kvůli špatnýmu průměru do zahraničí no, ale někdo to zvládá dobře všechno. Já osobně plánuju prvák druhák makat ve škole, předstudovat si dost předmětů, abych toho měl ve třeťáku málo a pak začít pracovat. Ono stejně v prváku tě vemou leda na nějaký ***ní práce do Alberta nebo tak něco a to by mě jeblo.

    Obecně myslím, že lepší fakultu pro studium sis vybrat nemohla :). F1 je brána jako nejprestižnější, ale taky nejtěžší (zvláště obory Finance a BP). Pak to uplatnění a platy ale taky podle toho vypadají :).

    Přeju hodně štěstí u přijímaček...
    reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Dotaz ohledně poplatků za studium dvou oborů - Ostatní
  2. hloupý dotaz - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. dotaz ohledne studia - Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s.
  4. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  5. Dotaz... - Výběr vysoké školy
  6. VŠB-pár otázek ohledně studia a dalších studentů, kteří zde budou chtít tento rok studovat - Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava
  7. Absolvent oboru lékařská fyzika - info - Informace o studiu
  8. práce při kombinovaném oboru - Informace o studiu
  9. Výběr VŠ v oboru IT - Výběr vysoké školy
  10. Změna oboru PEF - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.