VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 04.01.2010 12:48:18, Michelle, zhlédnuto: 947x, reakcí celkem: 2Reagovat na příspěvek
Letos maturuju a už dlouho mám vybraný obor mezinárodní obchod. Přemýšlím, jestli pro mě bude lepší VŠE nebo nějaká soukromá škola. Abych byla upřímná, soukromým školám jsem nikdy moc nedůvěřovala, ale poslední dobou jsem změnila názor. Podle toho, jak pročítám stránky VŠ, jsem získala domění, že na VŠE mě jistě kvalitně připraví, na druhou stranu, soukromé školy se mi zdají lépe a hlouběji zaměřené do oboru a navíc nabízejí zahraniční stáže a navíc ještě v průběhu studia praxi v oboru, což mi na VŠE trochu chybí. Nejsem z nějak extra zámožné rodiny a na školu si na brigádě sotva vydělám, ale když už vzdělání, tak kvalitně...a existují snad i nějaká stipendia, ne???
Prosím všechny, kteří máte jakékoliv zkušenosti s VŠE nebo s jakoukoliv soukromou školou, popř. i o stipendíích apod., poraďtě mi! :-)

Email: M1saseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (04.01.2010 22:18:41, Ariana) Ahoj, docela kvalitní studium mezinárodního oboru nabízí Metropolitní univerzita. Stýpko ti asi nikdo nedá, nicméně škola má dobré renomé a kvalitou se snad od VŠE až tak moc neliší, možná v matematice, ale ne ve světové ekonomice atd. Taky se tam chystám. :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (06.02.2010 09:17:46, Karel) Ahoj, Metropolitní Univerzitu (MUP) vřele doporučuji, studuji zde už nějaký ten pátek a rozhodně to byla dobrá volba. Rozdíl oproti VŠE je v tom, že je víc zaměřená na, podle mne, využitelné znalosti. Na VŠE se budeš učit spoustu zbytečných grafů a matematických ptákovin, na které ti dnes stačí stáhnout vhodný program... To, co bych považoval za nedostatek na MUP je naprosto mizivá výuka IT znalostí, což je v dnešní době, hned po jazycích, nejdůležitější věc, ale to je slabina snad všech našich Univerzit :-/. Jinak přednášky tu vedou většinou lidé, kteří nejsou čistě akademiky, ale jsou zběhlí v praxi, což také není běžné na všech našich školách.
    Na školu si vydělávám sám, škola a většina profesorů pro to má pochopení- ne ve formě úlev z testu, ale že nebazírují na docházce a podobně.
    Na VŠE na většině oborů není možné na bakaláře odjet studovat do zahraničí a na magistra ta šance je v řádu desetin až jednotek procent. Na MUP to zatím vždy vypadá tak, že je přebytek míst v zahraničí a není problém odjet kamkoliv, čehož jsem sám využil. Navíc tu je velmi vstřícné zahraniční oddělení, v podstatě si najdeš univerzitu, která by tě zajímala a pomohou ti se tam dostat. No a občas se tu naskytne i nějaká zajímavá stáž v Bruselu a podobně...
    Sám mám zkušenost jak ze státní, tak i soukromé školy a ta kvalita je prostě nesrovnatelná. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Která je ta správná? - Výběr vysoké školy
  2. F1 dotaz ohledně oborů a způsobu studia - Vysoká škola ekonomická v Praze
  3. Předpoklady pro studium IT/Další škola - Výběr vysoké školy
  4. Která škola je lechčí - Výběr vysoké školy
  5. Budoucnost IT oborů - Výběr vysoké školy
  6. VSFS nebo MUP nebo CZU - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  7. právní specializace MU kombinovane+jina vysoka skola??? - Informace o studiu
  8. Výběr oboru Informatiky - Datový analytik - Výběr vysoké školy
  9. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  10. Panevropská Vysoká Škola - obor Právo - Panevropská vysoká škola

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.