Matematika na MVŠO


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 06.05.2015 13:01:25, Patrik, zhlédnuto: 1833x, reakcí celkem: 24Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekZdravím,

Chtěl jsem se zeptat, jestli tu najdu někoho, kdo studuje na MVŠO a odpoví mi na pár otázek. Rozhoduji se, zda se "pokusit" ji vystudovat. Jde o náročnost matematiky. Kolik semestrů se zde učí ? A jak velký tlak je celkově vyvíjen na studenty kombinované formy studia ? Snad se tu někdo najde, kdo mi odpoví :):) díky

Email: patrikftwcentrumcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 16:45:43, Kominík) Pracovat jako ekonom v kravíně (ekonomické fakulty na zemědělských univerzitách), nebo pokladní v Burger Kingu (soukromé ekonomické vysoké školy), to vyjde na stejno. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 15:47:24, Servilní srnec) Všichni jste nuly bez elementární ekonomické gramotnosti. Měli byste jít studovat na kominickou fakultu do Karlových Varů. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 15:30:51, ****) Za směsku tykání a vykání se omlouvám, v diskusi na internetu je běžné tykání nezávisle na vztahu diskutujících. Snažíl jsem se této konvence držet, ale vykání mám tak silně zažité, že mi to tak nějak přeskočilo (v však zůstalo malé :-D ). Dobrá tedy, vykejme.
    Pokud tedy rozdělení PEF neuvádíte jako argument pro pokles úrovně, pak bylo zcela irelevantní tento fakt uvádět v předchozím příspěvku, jelikož je zřejmé, že každý to bude v daném kontextu interpretovat právě tímto způsobem. Nejsem si vědom, že bych v jakékoliv větě obhajoval PEF ČZU, já se Vás jen a pouze ptal, proč je špatná PEF Mendelu, neodbíhejte proto prosím od tématu k úrovni ČZU.
    Nerozumím, proč by nutně měla být každá fakulta specificky orientovaná přesně dle primárního (nejsilněji zastoupeného) zaměření školy? Nebo mi snad chcete tvrdit, že například FSV IES UK má mít ekonomii orientovanou na zdravotnictví a farmacii? Je též špatně, že student znalostního inženýrství na VŠE FIS má jen velice povrchní znalosti ekonomie?
    Mimochodem, složení vědecké rady v případě PEF Mendelu se Vám zdá špatné? Málo pestré, či máte snad pochybnosti o odbornosti konkrétních členů? Podobný argument jsem už slyšel, ale v souvislosti s ČZU, kde to vypadá, jako kdyby udělali zájezd do Nitry. Což mě bohužel jen utvrzuje v tom, že jste prostě a jednoduše chtěl říct, že stav soukromých škol je v pořádku, protože některé veřejné jsou taky pěkně ve sračkách… a od oka střelil nějaké instituce.
    Myslím, že naše diskuse je poněkud off-topic vzhledem k názvu vlákna, proto bych zde diskusi raději ukončil. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 14:51:00, a proč ne) Navrhuji vykání, směsku tykání a vykání opravdu nemusím.
    Nejsem student žádné soukromé školy ani absolvent této, pouze mně vadí všebecné soudy (veřejná dobrá x soukromá špatná) a má reakce 21.12. byla reakcí na tvrzení o regionálních ekonomkách. Případ zemědělek uvádím jako neregionální ekonomky v Brně a Praze. Samozřejmě mohu přidat i další regionální (nevalné úrovně). Také nikde nevyvozuji, že by rozdělením PEF Mend. na dvě došlo ke snížení ( zvýšení úrovně), pouze to je historický fakt. Co se týče výzkumu, doporučuji např. výsledky posledního kola GAČR, kde mezi obdrženými figurují i soukromé školy, v oblasti ekonomie vidím např. VŠFS (Frait) i další, PEF MEndelu 2, FRRMS Mendelu 1, PEF ČZU 0, jestli dobře hledám. Čili tvrdím, že to tak jednoduché vše není, některé soukromé jdou nahoru, některé veřejné padají dolu. např. u Mendelu se uvidí, co vývoj a rozdělení (a současný děkan PEF) přinese, PEF ČZU se jeví dosti v krizi. Další zajímavý fakt je složení vědeckých rad (externích členů), doporučuji ke čtení, leccos to totiž o každé škole vypovídá.
    Zda patří ekonomické fakulty (tvářící se jako ekonomie bez vazby na zaměření školy) na technické školy či zemědělky, nevím. Pak si musejí rozhodnout, čím vlastně budou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.12.2015 13:47:36, ****) Musím říct, že jsem přinejmenším překvapen takovou reakcí a zároveň musím konstatovat, že mé dojmy z tvé předchozí reakce to nevylepšilo, právě naopak. Teď na mě působíte jako student nějaké soukromé pseudoškoly, který se potřebuje léčit své raněné city, tím, že zesměšňuje a kritizuje jiné instituce bez nějakých reálných základů….
    Mám jisté problémy s vaší logikou. Podle vás rozdělení příbuzných oboru na 2 různé fakulty vede nutně k poklesu úroveň (ač existuje přímá spolupráce a vzájemné propojení výuky i nadále)? Tak proto měla taková MFF UK vždy špatnou úroveň, vznikla dělením PřF!
    Zároveň nerozumím tomu, co přesně je špatného na umístění ekonomické fakulty na zemědělskou univerzitu? To by pak byla oprávněná kritika i technických univerzit s ekonomickými fakultami. I zemědělské závody vyžadují administrativní a manažerskou činnost, tedy vzdělané ekonomy a není rozhodně na škodu, aby takový ekonom měl povrchní znalosti třeba z práva nebo financování v oblasti zemědělství. Nutno podotknout, že na zemědělství se u nich zaměřuje jeden obor. Ostatní jsou obecně ekonomické a na první pohled jsou to obstojně postavené plány srovnatelné s ESF MUNI, nebo VUT FP. A obsahově mizerné samotné předměty nemohou být, vzhledem k již mnou zmíněným důvodům… Proto se ptám, uniká mi snad něco, nebo je tvé plácání o zemědělství jen projevem chabých kognitivních schopností a jisté míry ublíženosti?
    reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. UPOL - Matematika - Výběr vysoké školy
  2. Matematika na VŠ - zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Ekonomické školy, matematika. - Výběr vysoké školy
  4. Obecna matematika na Masarykově univerzitě - Informace o studiu
  5. ekonomická fakulta - matematika - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  6. Masarykova universita a matematika pro ss - Masarykova univerzita
  7. VŠEM - Matematika?! - Ostatní
  8. Český jazyk - matematika - Ostravská univerzita
  9. Matematika na PEF - Ostatní
  10. MATEMATIKA-EKONOMIE na masarne v brne - Masarykova univerzita

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.