Ukončení VŠ a rok volna


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.05.2017 17:24:27, Honza, zhlédnuto: 640x, reakcí celkem: 6Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, tento semestr budu ukončovat VŠ (první semestr, studium mi stále běží), kvůli toho, že chci nastoupit na jiný obor. Bohužel se to nedalo udělat jinak, než studium úplně ukončit a zkusit to znovu až za rok (nestihl jsem podat přihlášku). Chci se zeptat, jak to teď je. Rád bych šel na pracák s tím, aby mi platili sociální a zdravotní, ale dá se to nějak domluvit, že jejich nabídky práce a celkově práci teď nechci? Myslím to tak, že za rok chci jít studovat znovu a během toho roku volna bych rád někam vycestoval za prací atd., ale ještě to nemám pořešené a nejsem rozhodnutý, tak mi jde o ten čas teď co budu ještě u nás. Případně kdybych neodcestoval, je stále možnost nějak se domluvit, že práci zatím nehledám a stále být vedený na Úřadu práce? - měl bych totiž možná nabídku na dohodu o provedení práce u nás u známého, tak jestli to jde takhle skloubit. Díky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2017 19:10:50, aha) Takže UP má platit a nic nechtít? A proč by to měl dělat? Osoba bez zdanitelných příjmů ( OBZP) si může sama platit zdravotko 1485, sociální není povinné. Ovšem pak se tato doba nepočítá do důchodu. Což vzhledem k nutné budoucí době je docela riziko. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2017 19:38:47, Honza) Chápu jak to myslíš, ale jde mi o to, že jsem se tady v diskuzích dočetl, že když to má člověk tak, že teď třeba přerušil nebo mění obor a plánuje dál studovat, tak se s nimi dá domluvit, že ve studiu chci pokračovat, ale mám teď vlastně "nucenou" pauzu a že potom na to sami berou ohledy a člověku ani nic nenabízí. Ale to jsem četl jen tady v reakcích na jiné vlákno, tak proto se ptám, jak to vlastně je. reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2017 19:56:55, aha) Vzhledem k tomu, že na UP je naopak vyvíjen tlak, aby žadatele umístovali, tak o tom dost pochybuji. Možná se něco dá domluvit u matky s malým dítětem apod., ale proč by UP měl na něco podobného přistoupit u mladého člověka? Těch studentů, kteří mění obor, přerušují atd. jsou ročně mraky a proč by za ně měl stát cokoliv platit? Mj. ani při studiu není za studenta od 2010 již placeno sociální. reagovat zde
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2017 20:01:48, Honza) Aha. Takže je to celkem jednoduché, když se přihlásím na pracák, budou za mě platit poplatky, které bych jinak platil sám a to s tím, že budu muset přistoupit na práci, kterou mi nabídnou?

          A pokud bych měl dohodu o provedení práce, je to bráno jako "normální" zaměstnání? reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.05.2017 23:12:23, aha) Z DPP se platí jen daně, ale smí to být ( mám pocit) jen do 10 tisíc za měsíc, pak už to je DPČ, z kterého se normálně platí daně, zdravotní, sociálka.
            Za studenta do 26 let platí stát zdravotko, od 2010 už ne sociálku.
            S tím přijetím nabízené práce to zase asi není tak jednoznačné, určitě záleží na okolnostech.
            Ale mj. i doba na UP se započítává do důchodu dost omezeně. A protože dnešní absolventi VŠ budou zřejmě potřebovat tak 35 let, tak to může být docela problém.
            Nejlepší je asi jít na ten rok pracovat. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.05.2017 21:52:17, P) Proč nejdeš na jazykovku na ten rok? Ne nutně angličtinu, vem si třeba nějaký další jazyk. Ať už budeš dělat cokoliv v budoucnu, jazyky, zejména mimo angličtiny také němčina, francouzština, ruština, se určitě budou hodit a budeš mít konkurenční výhodu. I v dnešní době leckterý absolvent VŠ umí jen angličtinu a žádný další jazyk. reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Ukončení a znovu přihlášení na VŠ - Informace o studiu
  2. Předčasné ukončení studia a rozvaha o dalším studiu na jiné VŠ. - Ostatní
  3. Ukončení studia a přechod na jinou VŠ - případné budoucí poplatky - Informace o studiu
  4. Předčasné ukončení studia - Informace o studiu
  5. Ukoncení studia na VS-HELP!!! - Ostatní
  6. Ukončení studia a následné studium na jiné škole - Informace o studiu
  7. Ukončení studia na VŠ z důvodu nástupu na jinou VŠ - Ostatní
  8. Úřad práce po ukončení studia - Ostatní
  9. Co po ukončení studia již po prvním semestru? - Ostatní
  10. Ukončení VŠ a nástup na jinou VŠ - Informace o studiu

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.