BIBS - recenze


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 25.05.2008 13:13:41, Vitek, zhlédnuto: 31972x, reakcí celkem: 105Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekBIBS - Brno International Business School nedoporučuji. Byl jsem tam na dni otevřených dveřích. Nabízí sice magisterský program pro absolventy VOŠ, ale trvá to 3 roky a pak dostanete pouze titul MSc. nikoliv Mgr. nebo Ing.. Navíc se platí školné cca 55 000 Kč za rok + učebnice, pomůcky.

Email: greatwitseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2014 20:47:43, Brodži) Děkuji za Vaši odpověď. Tak já to tedy zkusím a uvidím jak to půjde. Doufám, že to tedy dám a nebude se mnou nějaký problém :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.06.2014 18:01:27, Minno) Pozdravujem. Na škole som absolvoval štúdium BA (Hons) v odbore Ekonomika a manažment. Pokiaľ viem, matematika a angličtina ako aj pomerne veľké množstvo ďalších modulov je rovnaké pre všetky študijné programy. Ak sa toho veľa medzičasom nezmenilo, u všetkých modulov na bakalárskom stupni je okrem vypracovania práce potrebné zložiť skúšku na počítači. Samozrejme dá sa to, bez väčších problémov. Štúdium síce je náročné, ale matematika a angličtina medzi to najťažšie rozhodne nepatrí. U matematiky v prvom alebo druhom ročníku ide skôr o extrakt znalostí podobný znalostiam absolventa gymnázia (gymnazista sa zrejme nič nové nenaučí), angličtina bola za mojich čias rozdelená na dva moduly v dvoch ročníkoch, pričom v prvom bola všeobecného charakteru, v druhom orientovaná viac na manažérské pojmy. Nič extra, dá sa to zvládnuť bez problémov. Väčšinu študentov, rovnako ako na začiatku aj mňa, určite prekvapí a asi aj znechutí písanie assignmentov. Tie na BA nie sú tak rozsiahle ako na MSc, ale počítajte s cca 10-20 stranami na každý modul + spomínaná skúška. Na skúškach netreba nič písať, vyberá sa len z možností a/b/c (niekedy aj d/e/f), za nesprávnu odpoveď sa odpočítavajú body. Matematika sa pocas studia bude viackrat opakovat v roznych podobach - statistika, matematicke metody v statistike, ekonomika, atd. Jednoducho matematika v roznej podobe je sucastou snad 40-50% vsetkych modulov na BA.

    Z môjho pohľadu štúdium hodnotím pozitívne, aj keď s istou rezervou. Samozrejme nie je to Oxford ani Ekonomicko-spravni fakulta na MUNI. Lektori su z drvivej vacsiny fundovani odbornici, ktori maju iste ocakavania, no vsetko je na studentovi a jeho pristupe. Skola sa da zrejme zvladnut aj jednoduchsim sposobom, no ak student studuje svedomito a tak, ako sa od neho ocakava, nie je to az tak jednoduche. Je to narocne najma na sebadisciplinu, ktora mnohym chyba. Ak niekto dohana terminy na poslednu chvilu, samozrejme, ze bude hladat co najjednoduchsi sposob ako studium prejst. To su potom skutocne zbytocne vyhodene peniaze. Titul sa da kupit aj inde a lacnejsie a jednoduchsie nez na BIBS. Ak clovek skutocne nepocita s tym, ze poznatky z manazerskych programov vyuzije v praxi alebo sa o to aspon pokusi uz pocas studia, tak nech sa radsej obzera po inej skole. Peniaze su ale peniaze a toto ti samozrejme na studijnom oddeleni nepovedia, kedze kazdy platiaci student je dolezity.

    Studium je zamerane skor na prax, ako uz pisali viaceri. Ocakava sa (u MSc. sa to aj predpoklada), ze student bude riadne pracovat, v idealnom pripade aspon na pozicii nizsieho stredneho manazmenut. Skola uci hlavne sucasnych ale aj buducich manazerov a dava im k tomu prakticke know-how. To ale nie je mozne vyuzit bez toho, aby clovek aspon vedel o com sa to cele toci. Na ziskanie teoretickych poznatkov su, obavam sa, urcene ine skoly nez BIBS.

    Tak vela stastia reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2014 19:52:51, Brodži) Zdravím. Chtěl bych zkusit BA Právo a Ekonomika. Paní na studijním mi sice dala dlouhosáhlou přednášku o tom jak je to lehké a přitom to lehké není z čehož jsem se dozvěděl kulový. Tak bych se rád zeptal některých, kteří tento obor navštěvují nebo již navštěvovali. Zajímala by mně matematika a angličtina. Je to těžké nebo se to dá zvládnout? Angličtinu jsem měl na základce a pak chvíli nepovinně na střední. Maturoval jsem z němčiny, která zde není. A s matematikou taky zrovna 2x nejsem kámoš. Takže v jádru by mně zajímalo jak jsou tady těžké zkoušky a předměty. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2014 15:05:18, Honza) Jo, jsou dvě. Jedna v Prraze a druhá v Brně. Jen tady mají někteří pocit, že je to obecné označení pro "nesoukromé školy". Sice se občas najde někdo z veřejné, co tohle napíše - ale tohle psaní je specialita studentů soukromých škol. To je prostě fakt. Na to tady chodím už taky dost dlouho.... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.06.2014 12:06:32, T.) Vzhledem k tomu, že tu jsem celkem dlouho, můžu s klidem odhadnout, že jako "státní" označují veřejné školy jak studenti soukromých, tak veřejných (a případně i státních) VŠ.

    PS: Z tvého příspěvku se zdá, že si myslíš, že státní škola je nesprávné označení. Státní školy v ČR jsou (tuším, že dvě?). reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. MSc na BIBS co dál? - Výběr vysoké školy
  2. Po studiu na BIBS - LIGS, CEMI či jiná soukromá škola? - Výběr vysoké školy
  3. BIBS otevírá MSc program v angličtině - Brno International Business School
  4. Recenze na VŠEM po 3 letech studia - Výběr vysoké školy
  5. Upřímná recenze na VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  6. Recenze VŠEM - Ostatní
  7. recenze ujak - Univerzita Jana Amose Komenského, s.r.o.
  8. Recenze VŠEM - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.
  9. BIBS MSC. Ekonomika a management - Brno International Business School
  10. VŠEM - recenze - Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.