Medicína, FVL nebo biologie?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 19.08.2010 22:02:01, marketa, zhlédnuto: 7483x, reakcí celkem: 31Reagovat na příspěvek
Ahoj, na rozhodování kde jít mám sice ještě 2 roky čas, ale i tak by mě zajímaly vaše názory. Celou dobu jsem chtěla studovat biologii (zaměření na zoologii), ale nevím, kde bych se pak uplatnila. Nejvíce by mě bavil výzkum přímo v přírodě, třeba jet dělat terénní výzkum do Afriky :-), ale ono to není takové jednoduché. Poslední dobou mě začala zajímat veterina. Jenže rodiče rozmlouvají a v nějakém článku psali, že veterináři nemají moc dobré uplatnění. Co myslíte? Myslím, že by mě to bavilo. Taky jsem smířená s tím, že bych musela (alespoň teoreticky) rodit koně, krávy, prasátka a dělat různé jiné "nepěkné" věci. A rodiče mě nutí, ať jdu na medicínu. Že seženu zaměstnání, že budu mít dobrý plat, že je to takové "vážené" povolání...Nevím, třeba by mě práce s lidmi chytla. Se zvířaty ale vycházím líp a mám s nimi větší trpělivost a vím, že by mě něco s nimi bavilo dělat celý život. Jinak známky mám velmi dobré a učit se mi nevadí. Měli jste podobné rozhodování? Jaké je studium na těchto oborech a uplatnění? Pro co byste se rozhodli? Jaké jsou vaše zkušeností se studiem na těchto oborech? Díky za odpověď :-)
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.01.2011 16:20:23, Markéta) To je právě ten problém s veterinou - každý na ni říká něco jiného. Uplatnění asi je, ale záleží, co po škole chceš dělat. A pracovat jako dozor na jatkách nebo být předraženým veterinářem, který se stará o jorkšíry v šatičkách (nic proti jorkšírům :)), bych určitě nechtěla. Myslím, že budu mít ještě těžké rozhodování S14 reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2011 18:43:05, michaela) Nerada kazím tvé nadšení, ale já veterinu nedoporučuji. Taktéž mám ráda zvířata, ale postupem času zjistíš, že tahle branže už je o zvířatech minimálně. ČR je doslova zahlcena veterináři a vládne tu silný konkurenční boj, takže najít si klientelu je spíš prověření tvých ostrých loktů, než léčebných kvalit. Většina veterinářů pouze bezostyšně rýžuje peníze na klientech. Znám dokonce případy, kdy veterinářka ztrácela klientelu protože byla "moc levná" - a tudíž údajně nekvalitní. Je běžnou praxí dlouhodobě léčit pacienty, kteří se vyléčit nedají- a tvrdě za to inkasovat. Říct majiteli do očí, že se nedá nic dělat a cokoli dalšího je jen zbytečným mrháním prostředků? Ztratíš zákazníky.
    Dalším mínusem je jednání s lidmi. Lidé, co se zvířaty neumí zacházet nebo je mají místo dětí jsou katastrofa. Vysvětlovat lidem, že nesmí překrmovat svého psa, jinak ohrožují jeho život nemá absolutně smysl. A podobně a podobně. Je to práce absolutně nepřinášející výsledky. A ti lidé jsou, s prominutím, vážně na zabití.
    Velké procento vystudovaných veterinářů pak končí jako veterinární dozor jatek či úředníci veterinární správy.
    Jsem milovník zvířat a po zkušenostech z veterinární praxe jsem došla k závěru, že ta nejlepší služba, jakou mohu těm nebohým vykořisťovaným tvorům poskytnou, je nebýt veterinářem. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.01.2011 17:27:26, Markéta) Díky za odpověď! Byla to totiž ta, kterou jsem chtěla slyšet :) Biologie (resp. zoologie) byl můj první nápad, kde jít a drží mě doteď (divoká zvířata, jejich pozorování a vše kolem nich mě zajímají od dětství). Jenže asi před rokem jsem si uvědomila, že veterina by vůbec nebyla špatná a bavilo by mě pak jako veterinářka pracovat. Problém byl, že bych chtěla pracovat v ZOO nebo se starat o exotická zvířata, protože mě zajímají více než psi a kočky (mám je sice ráda, ale ne zas tak moc :)). Já si právě spíše myslela, že sehnat práci, kde bych léčila taková zvířata je mnohem těžší a uplatnění je malé. Přijde mi, že krom ZOO se exoti nikde léčit nedají. A ZOO není u nás tak moc a doufat, že po dokončení školy se zrovna nějaké místo uvolní, mi přijde rizikové. Kde lze ještě najít uplatnění? Mohl bys to, prosím, trochu rozvést? reagovat zde
    Email: marketa.slanaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.01.2011 01:56:27, Konus) Ahoj, pokud bych byl na tvém místě, a rozhodoval se mezi těmito školami, tak bych biologii nechal na posledním místě. Jít na medicínu a doufat, že tě práce s lidmi začne třeba bavit, tak tím akorát riskuješ, že tam budeš nešťastná, protože se tak nestane. Já jsem studoval veterinu 2 roky, když jsem tam nastupoval, tak jsem doufal, že mě to bude bavit, ale jediné co se stalo bylo to, že jsem se utvrdil v tom, že to dělat opravdu nechci. Studium na vfu je podle mě hlavně o přesvědčení a obrovském zápalu. S živými zvířaty se tam teda moc do kontaktu nedostaneš, ale furt se tam o nich mluví:) a jako doktor s nimi sice pracovat budeš, ale furt budeš jednat s lidmi, sama ti do ordinace chodit nebudou.Jak psal skip, učit se tam budeš muset pořád a neustále, ale pokud se budeš učit na každou hodinu, tak to o zkouškovém bude o trošku menší hardcore. Účast na většině cvičení je 100%, takže jet na týden pryč znamená, že si všechna, kde je 100% účast budeš muset nahradit. Podle mě je ta škola dost náročná množstvím učení i časem, který v ní strávíš. Neber to jako strašení, je to jen můj názor. Mě ta škola nebavila, ale znám dost lidí, které baví a asi by se mnou úplně nesouhlasili a pokud jsi si jistá, že to chceš dělat, tak bych se na tvém místě nerozmýšlel a šel tam. O uplatnění se neboj, je dost vysoké a pokud si uděláš nějakou specializaci, třeba na exoty, tak téměř 100%. reagovat zde
    Email: iguanakseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.12.2010 18:29:42, Markéta) Biologie na UK je moje favoritka, akorát rodiče nejsou moc nadšeni, protože finančně by to bylo pro ně náročné a Praha je od nás daleko. Jsem teprve ve třeťáku, tak uvidím, co bude za rok. Jenom mě mrzí to uplatnění, protože právě "laboratorně" zaměřená nejsem. Na jiných školách (např. MU) to asi nebude jiné, tak je skoro jedno, kde půjdu. Jinak díky za odpověď!

    P.S.: to "teoreticky" jsem myslela v tom smyslu, že jsem "duševně" smířená s tím, že bych to někdy musela dělat :D ještě před rokem bych si na něco takového netroufla ani náhodou :-) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Medicína, biochemie? - Výběr vysoké školy
  2. Veterina x Medicína - Výběr vysoké školy
  3. Speciální pedagogika nebo medicína? - Výběr vysoké školy
  4. Medicína nebo architektura? Spěchá. - Výběr vysoké školy
  5. Biologie na JU nebo Biologie/Ekologie na UHK? - Výběr vysoké školy
  6. Medicína, psychologie? - Ostatní
  7. medicína-pitvy - Výběr vysoké školy
  8. přf molekulární x experimentální biologie - Výběr vysoké školy
  9. Medicína vs přírodovědní/přidružené obory? Návrh oborů - Výběr vysoké školy
  10. Molekulární Biologie nebo Medicína? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.