Odvolání na nepřijetí


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.06.2012 16:33:00, Josef Boreš, zhlédnuto: 13524x, reakcí celkem: 149Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,

jako mnoho z nás jsem se zúčastnil přijímacích zkoušek na PA, ale bohužel jsem byl neúspěšný a skončil jsem na 53. místě . Z civilu "berou" pouze 50 lidí, myslíte si, že má cenu ještě podat odvolání? Určitě jej napíši, za zkoušku nic nedám, ale jaké bych mohl mít, podle vás, šance? :)

Předem děkuji za odpovědi.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2012 14:03:25, Kateff) Tak teoreticky by to šlo, obecný přehled typu literatura, sem tam něco z biologie, dějepisu, i současného dění se dá i bez přípravy - vím z vlastní zkušenosti. Spíš jsem přemýšlela, proč je to takhle široce zaměřené a myslím, že je to proto, že jako budoucí kriminalisté (například) musíme znát ze všeho co nejvíc a uvědomovat si souvislosti... Nedávno jsem četla knihu Detektiv od Arthura Haileyho, kde hlavní vyšetřovatel dal dohromady profil sériového vraha díky tomu, že býval knězem a na místě činu bylo pokaždé mrtvé zvíře, což mělo nějak odrážet určité části Bible, díky tomu (a samozřejmě dalším věcem) si zúžili počet podezřelých a nakonec ho dostali... Možná by se hodil i nějaký test logiky, ale tak to už je uvažování de lege ferenda... Jinak na angličtinu se sice připravit nedalo, ale s otázkami typu: a wood - a) hard substance from which the tree is made of b) kdfjoadfmsdcoasjda jsem chvíli přemýšlela, kde je zakopanej pes, že to přece nemůže být reálná otázka s takhle jasnou odpovědí... Ale opravte mne, mýlím - li se... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2012 13:19:59, Josef Boreš) Pročetl jsem si část jiné diskuze, kde jsi přispívala a měním svůj příspěvek. U tebe hrálo, koukám neskutečné štěstí. Ty jsi nebyla brána jako civilní osoba, získala jsi pouze 236 bodů a byla si přijata, i když si se umístila na 59. místě na kombinovaném studiu. Tady není vůbec co řešit, protože tenhle počet bodů by bez přípravy získalo spousty lidí, nejspíše i včetně mě. Teoreticky si tedy mohla mít 100% z anglického jazyka, to je 120 bodů plus 116 bodů ze všeobecného, tj. 29 otázek správně, což je 41,4%.

    Příště by bylo vhodnější napsat ještě další detaily ohledně tvého přijetí.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2012 13:19:49, Josef Boreš) Pročetl jsem si část jiné diskuze, kde jsi přispívala a měním svůj příspěvek. U tebe hrálo, koukám neskutečné štěstí. Ty jsi nebyla brána jako civilní osoba, získala jsi pouze 236 bodů a byla si přijata, i když si se umístila na 59. místě na kombinovaném studiu. Tady není vůbec co řešit, protože tenhle počet bodů by bez přípravy získalo spousty lidí, nejspíše i včetně mě. Teoreticky si tedy mohla mít 100% z anglického jazyka, to je 120 bodů plus 116 bodů ze všeobecného, tj. 29 otázek správně, což je 41,4%.

    Příště by bylo vhodnější napsat ještě další detaily ohledně tvého přijetí.

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2012 12:56:16, Josef Boreš) Tak to ti upřímně gratuluji. Musíš mít neskutečně dobrou paměť a zároveň i štěstí, protože otázky, podle mého názoru, nezahrnovali všeobecný přehled, který lze získat na jakékoliv škole. Zároveň je přirozené a hlavně zdravé, že člověk zapomíná to, co si neprocvičuje, a bez toho si nemůže vytvořit trvalé paměťové stopy. Ledaže by jsi měla fotografickou paměť a nebo jsi byla zapálená do veškerého učiva, které existuje. Protože jak je známo, nejlépe si zapamatujeme věci, ke kterému máme nějaký citový podklad, viz. například já a maturita ze sociálních věd, což šlo samo. :)

    Musím dále nesouhlasit s tím, že se na přijímací řízení nedalo připravit. Zadej do prohlížeče polac.cz, klikni na odkaz Pro zájemce o studium, na nové stránce uvidíš tučně Bakalářský studijní program a pod tím Příklady a zaměření znalostního testu. Na stránce poté uvidíš veškeré možné otázky, které škola využívá při tvorbě testů.

    Na závěr si myslím, že pokud člověk to nechce jen "zkusit" a sní o této škole, měl by si zjistit veškeré dostupné informace o přijímacím řízení a využít dostupných prostředků, které mu pomohou k dobru. Zvlášť u této školy by se příprava měla brát samozřejmostí, protože se jedná o jedinou školu svého druhu u nás v ČR.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2012 08:17:36, daniela) Díky za hezký názor. Vubec jsem neřekla,že se tam dá dostat pouze přes protekci,pokud si muj příspěvek dobře přečtete, píši,že těch prvních 50 jsou tam opravdu poctivě. U odvolání už to neplatí. Není to správné. K té dyslexii Šimona, ano buďme tolerantní,ale já mám z dyslexie a podobných poruch učení státnice, takže vím,že tohle dyslexie opravdu není. Za svoji dceru nebiju, jen vyjadřuji názor, od toho diskuze je. Možná ne pro mě,když nejsem student,ale byla jsem sem vpuštěna bez vyplňování věku, tak prostě říkám názor. Moje dcera ani o této diskuzi neví, vzala rozhodnutí zklamaně,ale vzala, jde na jinou vysokou školu, kam byla přijata. A chci jen říct, že škola nevyjadřuje, že někdo udělal nebo neudělal přijímačky, je to jen o bodech. A proto je opravdu jasně prokazující, pokud se před studenta, který má 304 bodů dostane student s 246body na odvolání, nedá se to morálně obhájit. :)Ale právo na to škola má, tím je to dané. Já sem tyto názory píši proto, aby třeba příští rok, až bude někdo hledat odpověd na otázku, jak je to možné, že můj známý s méně body se dostal a já ne, že není rozhodně první:).Od toho diskuze jsou a ne každý to dokáže otevřeně říci. Mnoho úspěchů ve studiu všem poctivě přijatým:) reagovat zde
    Email: lucbakaseznamcz


Podobné příspěvky:
  1. Odvolání, koleje, FB skupina - Policejní akademie České republiky
  2. Odvolání - nepřijetí z kapacitních důvodů, kombinovaná forma studia - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  3. FIM UHK odvolání - Univerzita Hradec Králové
  4. Nepříjetí odvolání - Ostatní
  5. Odvolání na PEF ČZU - Ostatní
  6. Odvolání na polac 2013 - Policejní akademie České republiky
  7. Odvolání - Politologie - Univerzita Palackého v Olomouci
  8. Odvolání 2 - Ostatní
  9. Předběžné nepřijetí - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. odvolání na PEF - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.