Odvolání na nepřijetí


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 21.06.2012 16:33:00, Josef Boreš, zhlédnuto: 13524x, reakcí celkem: 149Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekDobrý den,

jako mnoho z nás jsem se zúčastnil přijímacích zkoušek na PA, ale bohužel jsem byl neúspěšný a skončil jsem na 53. místě . Z civilu "berou" pouze 50 lidí, myslíte si, že má cenu ještě podat odvolání? Určitě jej napíši, za zkoušku nic nedám, ale jaké bych mohl mít, podle vás, šance? :)

Předem děkuji za odpovědi.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.08.2012 00:43:48, pelagia) Na POLAC (BPS. kombinovaně) jsem se dostala, bez jakýchkoliv testů, předem k dispozici a bez nějakých specifických příprav. Prostě jsem to jen tak zkusila a vyšlo to. Tudíž nějaké diskuse o memorování otázek a odpovědí předem ..., upřímně řečeno, nevím ani o čem mluvíte. Přišla jsem, "zákřížkovala jsem", a odešla jsem .... Přijali mně, na základě přijímacího řízení. Prostě buď člověk všeobecný přehled má nebo ho nemá ... Co k tomu říct víc. Tudíž KATEGORICKY odmítám hypotézy, že na POLAC se lze dostat jen s protekcí !!!! Možná konexe mohou sehrát roli při odvolačkách ...., asi určitě ano. Vím v jakém světě žijeme, nedělám si iluze, ale je to všude, napříč školstvím a napříč všemi sférami veřejného i soukromého sektoru. Nejenom na POLACu, prosím !!!!!

    Danielo, před Tebou smekám !!!! Nedokážu si představit, že by se za mne a moje školy moje matka bila na veřejných diskusích !!!!!:) Určitým způsobem to respektuji s obdivem, na druhé straně, mám trochu pochybnosti, jestli je to dobře :-) Přeji Tvoji dceři, ať na POLAC nezanevře a pokud o to skutečně stojí, ať to zkusí za rok znovu. Všechno jsou zkušenosti !!!! Záleží na tom, jak je zpracujeme ve svůj prospěch. Tak to ber :-)

    Pak mám ještě potřebu vyjádřit se k tomu, co jsi napsala Šimonovi. Já toho kluka neznám a nechci se ho zastávat, ale z jeho příspěvků vnímám, že je prostě dyslektik, což je odchylka od jakésiho standardu, nicméně, ze svých dosavadních zkušeností vím, že to nevypovídá nic o "kvalitách člověka". Prostě mu nejde pravopis, ale nemůžu generalizovat, že je jednoduše "protekční". Buďme k sobě tolerantní :-)

    Chápu emoce všech těch, kteří se nedostali, je to nepříjemné, je to zlé, může se to jevit nespravedlivé (a v některých případech i skutečně je), ale jediné, co lze v tuto chvíli dělat je - postavit se k tomu kontruktivně, nezanevřít, makat na sobě a hlavně, být pozitivní !!!:)
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2012 12:32:11, Kateff) Pani Danielo, jestli vam prijde primitivni uvazovani takove, ze letos me neprijali, tak se na pristi rok pripravim lepe, tak je to trochu smutne. Pokud proste nekdo neudela prijimacky, nebude se prece spolehat na odvolani a pak prskat vsude kolem sebe a obvinovat vsechny okolo, ze to nevyslo. Nebavim se o nejake korupci, ale o osobnim pristupu. Ale i kdybych se vam to nakrasno snazila vysvetlit, tak vy to stejne nebudete chtit pochopit, takze vam mohu poradit jedine: podejte odvolani k rektoratu, viz zakon o vysokych skolach. Je to legalni prostredek, kterym muzete teoreticky neceho dosahnout. Preji vam hodne stesti a OPET rikam, ze chapu, ze jste zklamani, ze jste se nedostali, ale vzdy to jde jinak nez jen kopat kolem sebe. Nashledanou. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2012 11:56:42, daniela) Děkuju Josefe za tvuj názor a celý příspěvek. Z tvých řádků je možné rozpoznat nejen inteligenci,ale i sociální inteligenci,kterou nevlastní mnoho lidí zde. Byl si jediný z přijatých,který to dokázal zhodnotit inteligentním způsobem a i zareagovat na svým způsobem"zoufalost" nepřijatých. Myslím,že na tuhle školu právem patříš, rozhodně daleko více než někteří přijatí, kteří tu vyslovili svůj názor. Moc ti to přeji,akorát tě lituji, že budeš muset zvládat některé spolužáky,kteří na tom nebudou zdaleka tak dobře jako ty. Jen se stačí podívat na reakce typu: co kdyby ses příště lépe naučila na přijímačky apod,.....to jsou dle mne slova totálních primitivů, kteří na této škole nemají co dělat. Škoda,že tam nejsou ty psychotesty, byla by to přece jenom škola daleko větších rozměrů.:) reagovat zde
    Email: lucbakaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.08.2012 11:00:20, Josef Boreš) Koukám, jak se mnou založená diskuze velmi rychle rozjela. :)

    Rád bych reagoval na příspěvek paní Daniely. Bohužel máte úplnou pravdu, co se týče našeho školství a jeho hodnocení. Veškeré známky ve škole, u maturity či většina přijímacích řízení je pouze založená na mechanickém opakování a ne na schopnostech daného jedince. Je to špatné, to ano, také mě překvapilo, že na takové prestižní škole, jako je Policejní akademie, chybí pohovor či nějaký psychologický test. Nejen kvůli prestižnosti, ale též z důvodu, že tato škola by měla vychovat budoucí elitu policie ČR.

    Naopak si ale myslím, že na test z anglického jazyka se nedalo téměř vůbec připravit, buď s textem pracovat umíte a rozumíte nebo ne. Další otázkou je maximálně procvičení gramatiky.

    Upřímně si ale nestěžuji, díky tomuto systému jsem též odmaturoval s vyznamenáním, naštěstí, pro můj dobrý pocit, vím, že alespoň u znova zmiňovaného anglického jazyka lze rozpoznat schopnosti jedince. Vše se naučit nazpaměť nestačí, pokud chcete prospět s vyznamenáním, zvlášť u profilové části, kde celá zkouška probíhá vlastně formou rozhovoru mezi učitelem a žákem.

    Škoda, že se jedná pouze o malou výjimku v našem systému.

    Dále bych rád znova pogratuloval všem přijatým a budoucím spolužákům. Škoda, paní Danielo a Martino2, že Vám to nevyšlo, bylo vidět, že máte o školu mnohem větší zájem než mnoho z nás, ale je otázka, jestli je to úplně nespravedlivé. Já sen měl taky, mě to vyšlo. Doufám a zároveň si přeji, aby platilo o většině přijatých studentech, že tvrdě na tuto školu makali a vážně sem chtěli jít.

    Bohužel, jestli je vážně někde ta korupce, protekce, je mi to vůči Vám líto. :(


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.08.2012 14:06:39, Hana) Taky,ale snad zitra nebo v patek reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Odvolání, koleje, FB skupina - Policejní akademie České republiky
  2. Odvolání - nepřijetí z kapacitních důvodů, kombinovaná forma studia - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  3. FIM UHK odvolání - Univerzita Hradec Králové
  4. Nepříjetí odvolání - Ostatní
  5. Odvolání na PEF ČZU - Ostatní
  6. Odvolání na polac 2013 - Policejní akademie České republiky
  7. Odvolání - Politologie - Univerzita Palackého v Olomouci
  8. Odvolání 2 - Ostatní
  9. Předběžné nepřijetí - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  10. odvolání na PEF - Česká zemědělská univerzita v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.