Volba mezi VŠO, VŠFS, CEVRO


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 26.05.2013 10:50:00, Jirka, zhlédnuto: 5612x, reakcí celkem: 80Reagovat na příspěvek
Zdravím, díky mé nerozhodnosti jsem nucen napsat tento příspěvěk, který mi doufám pomůže při volbě vysoké školy. Při prvotním výběru byla moje jednička mezi VŠ VŠEM, ale nyní se tu doslýchám a dočítám samé kritiky a to na vedení této školy. Proto se této volby bojím a snažím se najít alternativní řešení, které hledám v možnostech: VŠO, VŠFS, CEVRO

Nechci být na škole, díky které se mi u budoucího pohovoru práce vysmějou a také si nechci zaplatit titul, jakou tedy vybrat?

Poslední moje otázka zní, jak je to s příjímacím řízením na CEVRO? Trošku se těch příjímaček bojím, protože mi tyto zkoušky nepřipadají jako pouhá formalita. Děkuji za veškeré odpovědi!
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 11:24:45, Anse pán pekel) Jo, jsou, třeba na FPH je pro určitej počet lidí i distanční studium a na FIS se ted u jednoho oboru (multimédia v eko praxi) rozbíhá i kombinovaný studium.
    Jinak je ale de facto všude prezenční, teda na FFÚ, NF a myslím, že i FMV určitě.
    Ano, ve finále to můžeš mít třeba i tak, že v posledním semestru můžeš mít kupříkladu třeba jen tři předměty bez cvik, ale to počítá s tím, že budeš hodně úspěšný a zvládneš docela nepříjemnou-vysokou studijní zátěž v semestrech předchozích + do toho píšeš ještě diplomku-takže to opravdu není příliš běžné, alespon ne na FFÚ nebo NF, kde lidi často minimálně o semestr přetahujou.

    No, minitesty..., asi takhle, na většině cvik máš povolený jen max. 3 absence ze 13 cvičení v semestru. Co se týče minitestů-ty se třeba v případě ekonomie (tu maj lidi v 1. semestru) píšou každou hodinu a musíš nasbírat celově alespon 60 % bodů, jinak tě nepustí k závěrečnému testu, do toho pak ještě píšeš velkej průběžnej na přednášce atd. Nebo třeba takový účetnictví-taky v 1. semestru (na některých fakultách později)-píšeš 2 průběžný testy na cviku, děláš 3 přepadový studie a sbíráš body za aktivitu na cvičení. Ano, můžeš jít třeba jen na 5 cvik ze 13, ale pak nepočítej s tím, že ten předmět uděláš, protože ty body ti budou VELICE chybět.

    Ono jde taky o to, že ta náročnost fluktuuje, z analýzy vyplynulo, že se za posledních deset let na většině fakult VŠE studium ještě podstatně znáročnilo (statistiky+subjektivní dojmologie).
    Tak vykopnou jí..., pokud jí dojdou poukázky na tý další fakultě, že jo... =aneb nevidím vztah mezi přechodem na jiný obor a "nevykopnutím"...
    Pravidelně opakuje? Tak to mi ty jména ale napsat musíš, dnalde...,respektive mi stačí, na jaký fakultě, oboru se tomu tak děje, já už si to velice rád ověřím..., protože jinak je to celé docela o ničem, to snad chápeš, ne?...
    Od jiných studentů na VŠE? A na jaké fakultě? Jaký obor? Jaké předměty? To by mě docela zajímalo. Jako asi chápeš, že mi to nemůže být jedno, pokud by k něčemu takovému docházelo...
    Hele, taháky..., jasně, tomu se nedá vyhnout snad na žádné škole, ale za sebe a svý kámoše můžu říct, že jsme u zkoušek tak posraný, že bychom si nic takovýho opravdu nedovolili, respektive to neriskovali-nemělo by to ani moc smysl, to bych si totiž musel popsat celý svý tělo od hlavy až k patě, protože obsah látky mnohých předmětů je více než jen značnej...
    Se vztahem učitel-student jsem víceméně spokojen, respektive jsem zatím neměl příliš důvod, aby tomu bylo nějak jinak...

    Takže: pokud nenapíšeš, o jakej předmět, fakultu se zrovna jednalo, tak prostě...

    Jinak zase nemůžeš věřit všemu, co ti kdo napindá, na VŠE je velká odpadovost studentů. Třeba na NF VŠE nás v prváku odpadla čtvrtina, ve druháku třetina, do třetáku šla polovina (oficiální statistiky-nevím, jak je tomu ted, studoval jsem bc. před dvěma roky)..., to je na poměry ekonomek hodně dábelský skore, který připomíná spíš ČVUT..., bohužel, sám jsem se setkal s tím, že největší nesmysly roznášeli lidi, kteří studium příliš nezvládali....
    Nevím, asi chtějí VŠE co nejvíc poškodit, když už vidí, že budou muset zavítat někam jinam, co k tomu asi tak víc říct...


    Fakt teda napiš, o co se přesně jednalo za předmět, protože používat tablet u zkoušky, to je na vyloučení :D A jestli to byl nějaký lehký předmět, který udělá každý a kde je ostraha o něco slabší, tak je dotyčný pěkný troll, že vůbec potřebuje nějakou pomoc. :D
    Aneb jestli potřebuje pomoc s "dávačkou" (2-3 dny učení), tak by mě pak fakt zajímalo, jak si vede v matematice/statistice/ekonometrii/kvantitativních metodách/pokročilým mikru, makru/IO a spoustě dalších předmětů (nevím, odkud pochází)

    No nic, měj se fajn.
    Jako Cevro neznám a nic jsem o něm snad nikdy nepsal, psal jsem jen obecně o soukromkách, protože nějaký znám-mám tam kámoše, jestli je Cevro nějaká výjimka, to opravdu netuším.
    :) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 10:36:08, donald) anse: já jsem nepsal o kombinované nebo dálkovém studiu, ale o prezenčním. na vše myslím ani jiný nejsou. co se týká té docházky, tak alespoň v tomto případě se jedná o lidi v pátém ročníku, a pokud vím, tak některý předměty záleží na tobě do jakýho semestru si je zapíšeš, takže ve finále to můžeš mít tak, že poslední semestr máš třeba jen dva předměty. navíc cvičení zcela jistě nemáš všude. nepíší se ty minitesty spíše ve tvůj prospěch? protože čím více bodů během semestru za ně získáš, tím méně jich potom potřebuješ u zkoušky. a je to na tobě jestli si je napíšeš nebo ne. netvrdím ale, že nejsou i povinný.
    z tou holkou žádnej problém nevidím, jen jsem chtěl říct, že jen tak tě odtud nevykopnou.
    s těmi státnicemi, to pravda je, to snad chápeš, že ti nemůžu napsat jména. tohle je věc, která se pravidelně opakuje. je možný, že každá fakulta to má jinak, někde třeba výsledky vyhlašují až vyzkouší všechny, tady ale známky vyhlašují pro každého ihned jak je dozkoušen.
    s tím co píšeš, bych asi nikomu neporadil a co bych o tom našel na internetu nevím, v tomhle případě šlo o předměty, kdy odpovědi šly vcelku bez problému najít na internetu. tohle samozřejmě nebyl můj nápad, naopak tento způsob jak udělat nějaké zkoušky vím od jiných studentů na vše.
    taháky samozřejmě používá mnoho studentů. neříkám, že ty, já třeba také ne.
    a mimochodem, jak si spokojen se vztahem učitelů ke studentum?

    patrik: o všem nepíšu, ani pořádně nevím, kde ta škola je :D
    ono je ale důležitý ne co si myslíš na základě zprostředkovaných informací, ale na základě svých zkušeností. no a kritizovat čvut? tak to asi není moc dobrý, na některý obory se skutečně dostane každý, ale úmrtnost je hodně velká. a dojít až do konce, to dá hodně zabrat, rozhodně to jen tak někdo asi nedá.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 01:02:22, Patrik) Donalde, myslím, že si pleteš VŠE a VŠEM. Tvůj popis mi totiž sedí na VŠEM, dokonce i to o těch státnicích a vyhledávání na netu, psal o tom kdysi jeden kluk z tý školy. Já chodím sice na MUP, ale o Cevru si taky nemyslím nic dobrýho, ani o ČVUT. Určitě to není lepší škola než MUP. Testy nijak zákeřné, ty nejtěžší zkoušky jsou na některých jiných školách jako ty největší dávačky, třeba politický ideologie. :D
    ČVUT, tam jdou zase ty nejhloupější lidi. Na MUP choděj chytřejší lidi, protože o humanitní obory je zájem, a tak se je problém na veřejný školy s tímto zaměřením dostat, tudíž i chytrej člověk je občas na MUP, třeba na asijských studiích. :-) Ale na ČVUT? Polovina ***ců. Takže to pak musej hodně vyhazovat. :D:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.06.2013 00:15:04, Anse pán pekel) Kámo, já teda nevím, jak je to na ostatních fakultách, ale jestli o tom nevíš, tak na drtivý většině fakult (respektive oborech) je prezenční studium. A VŠE je škola, kde máš u valný většiny předmětů i cvičení, který jsou povinný-hlídá se docházka, píšou minitesty, dělaj prezentace...
    Tak vtipů jsem slyšel hodně, ale neberu je moc v potaz, protože vím, jaký géniové je asi primárně vytvářejí.
    Hele, nikdo tu z lidí na VŠE žádný nadlidi nedělá, oni samotní někteří studenti VŠE hloupě pindaj, jak si studium dávaj, avšak většinou to jsou ti frajírci, kterým zcela nejdřív docházejí poukázky, a pak brečí na soukromce.
    Tak ta holka, který to na jedný fakultě nešlo a přestoupila, tak..., v čem vidíš ten problém?
    Pokud máš dobrý výsledek z přijímaček, tak v rámci pražských fakult (s výjimkou FISU) můžeš se svolením děkanů přestoupit, pokud ti však zbydou poukázky na dostudování onoho patřičného plánu.
    Předměty jí uznali-opět nevidím problém, pokud se jednalo o celoškolsky povinné a měla z nich dobrý výsledek ( 1 nebo 2)
    No jako..., co ti k tomu asi tak říct, je to tvoje story..., při státnicích se tohle dít samozřejmě nemůže a nikdy jsem o tom ani neslyšel-pokud podáš jména či nějaké jiné údaje, rád se dozvím víc, zejména: kde se to stalo, kdy se to stalo, u koho se to stalo...
    Upřímně-nějaký Cevro je mi u ***e..., ale fakta jsou fakta. Ty to prostředí VŠE nejspíš moc neznáš, jinak bys věděl, že na lehčí zkoušky nikdo radit moc nepotřebuje...a u těch těžších to zase není ani možný... aneb už vidím, jak někomu radíš, jak spočítat funkci tří proměnných Lagrangem na tři strany...


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2013 23:56:21, Luci) Nám ze soukromek nejvíc vadí že nás nazíváte odpadem. Pokud vidím donaldovi do hlavy. Čteme vyjádření od studentů VŠE že studenti soukromek jsou odpad a pak máme chut na vás taky říkat něco ošklivého. Kamarádi třeba ted vymýšlely přiznání na VŠE i když na ni nechodí jenom jako odplatu za vaši nabubřelost. Tak když nás nebudete snižovat tak my o vás nebudem mluvit smyšlené historky. Dohodneme se?;) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Vysoká škola ekonomie a managementu: Skvělá volba pro úspěšnou budoucnost - Výběr vysoké školy
  2. Rozhodování se mezi ČVUT FEL / FJFI - Výběr vysoké školy
  3. CEVRO vs. veřejná vejška??? - CEVRO Institut, z. ú.
  4. Přestup mezi obory OSU - Ostatní
  5. cevro institut - Informace o studiu
  6. VŠFS - Vysoká škola finanční a správní - Právo v podnikání - Vysoká škola finanční a správní, a.s.
  7. CEVRO Institut - Zkušenosti + Info - CEVRO Institut, z. ú.
  8. Špatná volba vysoké školy - Výběr vysoké školy
  9. CEVRO - zkušenosti - CEVRO Institut, z. ú.
  10. Kritické zhodnocení VŠFS - Vysoká škola finanční a správní, a.s.

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.