ČZU X ČVUT


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.06.2014 18:41:39, Jakub, zhlédnuto: 6268x, reakcí celkem: 36Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj dostal jsem se na ČZU obor Veřejná správa a regionální rozvoj na PEF a taky na ČVUT obor Personální management průmyslových podniků na MUVS. Problém je, že nevím kam jít. Mohl by mi někdo poradit? Nejlíp člověk co studuje jeden z těchto oborů? :) díky
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2015 16:58:23, ???!!!) Kde berete názor, že Mendelka je lepší než Ostrava? Teda ekonomie na Mendelce? To je problém obou zemědělek, že si pořád na něco hrajou jiného. Místo aby se věnovaly zeměděství. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2015 12:40:39, ČVUTAK) I když na MUVS se dá taky najít, že to nebude žádná sláva (podle hodnocení studentů je i o něco lehčí než PEF, ale to může být i tím, že na PEF bude trochu zvyšovat náročnost obor informatika):

    "Jedna z méně náročných škol, učebny vypadají spíše jako kanceláře nebo v nemocnici. Ale účast zajímavých hostů na přednáškách je velkou předností"

    "Bakalářské programy jsou na MUVS letos druhým rokem (2011), takže absolventi žádní nejsou, tudíž ohodnocení uplatnění je čistě teoretické. Některá skripta jsou vzhledem k obsahu dost předražená, jiná naopak. Pokud se na to člověk vyloženě nevykašle, tak by s předměty neměl mít problém. "

    "Nedostala jsem se na VŠE, tak jsem šla na tuto školu na obor personalní management (je tu fakt málo matiky:). Lidi z ostatních fakult ČVUT se nám smějí a říkají, že by tu naši "sračku" měli okamžitě zrušit. Že už je to vrchol, aby něco takového bylo ještě pod ČVUT, že jim kazíme jméno atd. Uplatnění bude spíše horší, škola nemá příliš jméno a studovat ekonomickej obor po záštitou ČVUT nevypadá zrovna nejlíp, asi jako studovat ekonomickej obor pod záštitou ČZU s tím rozdílem, že PEF ČZU je trochu více výběrová. Zázemí je strašné. Možná se na to vyprdnu a příští rok to zkusím zas na VŠE. Přece jen je fakt, že dnes těch ekonomckejch oborů je strašně moc a tohle tak není zrovna nějaká velká výhra."

    "Když jsem vybírala ekonomku, tak jsem se dívala nejen na obor, který bych chtěla studovat, ale samozřejmě i na jméno školy. Prioritou pro mě byla VŠE, ale tam jsem se nedostala. Solidní alternativou tak pro mě byl MÚVS ČVUT, kde studium není ani tak náročné (lehčí než na VŠE). Pokud mám zhodnotit úroveň ekonomický škol, tak se příkláním k následujícímu vtipnému, ale o to více pravdivému hodnocení českých ekonomických vysokých škol pomocí aut...Jaguáry nevedeme (mimořádně prestižní školy v USA a GB), ale máme na výběr Audi (IES FSV UK, VŠE a snad i ekonometrie na MFF a ekonomické obory na ČVUT), Škodu 120 (ekonomické obory na ČZU, MU a VUT), motokáru (ostatní ekonomické obory na veřejných vysokých školách), motokáru s příplatkem (snad CEVRO) a motokáru s rezatými ložisky a s příplatkem (ostatní soukromé VŠ)."

    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2015 12:24:49, ČVUTAK) Hmm, ale nějakou prestiž to má, jinak by se ti lidi nedrali na školy, který jsou na něm na prvních místech, jako Harvard, MIT, Oxford, Cambridge, Stanford, Chicago atd. Dobrá věda je totiž základem všeho ostatního. Ale zase záleží i na fakultě, k čemu ti bude např. umístění UK jako nejlepší český školy, když na ní budeš studovat třeba na FHS elekronickou kulturu..., nebo i ty práva, koho zajímá UK, když je u nás lepší MU - asi těžko půjdeš s právy hledat práci do zahraničí, že.

    Truchu si rejpnu. :) Připravení do praxe v podání ČZU:

    "Já jsem dálkový student a jediný, co je na tom dobrý jsou přednášky jen jednou do měsíce a ke každýmu oředmětu pouze 1xcvičení. Bohužel to má i velkou nevýhodu jak je rozvrh sestaven. Každý předmět (myslím tím přednášku) je pouze jednou v semestru, takže nějaký předmět jsme měli poprvý a naposledy 12.12. a pak máš třeba do konce roku splnit všechny požadavky k zápočtu a to je pak dost náročný. A pak je to hrozně zničující, mít matematiku 8 hodin v kuse a to má být vše a už jenom samostudium. Podle mě by meli být předměty trochu víc pravidelnější. Třeba po 90min každý měsíc takže by všechny předměty byli 5xza semetr po 90min. Podle mého by to mělo větší smysl. Ale jinak je to docela v pohodě :-)"

    "Upřímně řečeno jsem znechucena z naši fakulty. Je sice moderně vybavena a zázemí pro studenty je skvělé, ale co se týče kvality výuky, dá se již polemizovat. Byla jsem nejednou svědkem dosti podvodných manévrů a ústupků učitelů na zkouškách. Je to sice strašně fajn, že je zde přátelské prostředí, ale ze školy odchází absolvent do praxe téměř nevybaven.. Já bych raději náročnější učivo, ale více vědomostí.."

    "Fakulta je super. Se studiem nejsou větší problémy a je hodně volného času na ostatní věci, kromě školy"

    "Dle mého je fa snadná. První ročník byl fraška, ve druhém jsou už odbornější věci, ale i tak se to dá"

    ...
    Já celkem chápu, že tě štve ta pověst ČZU, že tam jsou jen huliči, flákači, lidi s nízkým IQ, ale bojovat proti tomu, to je asi celkem zbytečné.
    Na MUVS taky nebudou v průměru o moc kvalitnější studenti než na PEF, ale z jména ČVUT budou prostě těžit, vztekej se, nebo ne, je to úplně jedno.
    Osobně si myslím, že by se MUVS měl zrušit, oproti mé škole (FIT) je to úplná základka, nechápu, jak mohou dostat ty pipiny z personálního managementu o náročnosti nula nula prd taky titul Ing. a k tomu ještě z ČVUT...


    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2015 12:06:28, Pindík) Tady je recenze na VUT z Primatu (dávám to sem jen proto, že jsi psal Podnikohospodářská, ale je to Podnikatelská, asi si to pleteš s jednou fakultou na VŠE):

    Fakulta podnikatelská, co tak k ní napsat? Prvně asi každý zaslechne známou větu o tom, že Fakulta podnikatelská je nejlehčí gympl v Brně. Ve srovnání s jinými (veřejnými, ne soukromými) ekonomkami v Brně je opravdu velmi lehká, ať už ji budeme srovnávat s PEF MENDELU (pozor, pouze PEF, ostatní fakulty MENDELU nejsou těžké, obzvlášť FRRMV je solidní "dávačka") či s ESF MU, je tu lehké víceméně vše, matematika se dá zvládnout levou zadní, ne jako na PEF MENDELU, stejně tak i ostatní předměty. Úroveň FP však není zcela nejlepší, dá se říct, že ji objektivně nahoru vytahuje jen fakt, že je součástí VUT, kde jsou mezinárodně výborně hodnoceny technické a chemická fakulta na VUT. (Chemická fakulta dokonce i v některých hodnoceních občas lepší než VŠCHT v Praze). FP VUT je tedy celkově spíše slabá, což se podepisuje i na českém hodnocení ekonomických fakult, kde již cca deset let končí jako průměrně/lehce podprůměrně hodnocená ekonomka. Nejlepší jméno má dnes v Brně asi PEF MENDELU, což je i nejstarší ekonomka na Moravě (nejstarší v ČR je VŠE). Ovšem PEF trochu trpí tím, že je součástí zemědělské univerzity, i když se hnojárna na Mendelu přejmenovala, tak stejně nemůže popřít, že je zemědělskou univerzitou, napříč tomu, že se to snaží různě "zakamuflovat", např. i zřízením nové fakulty (FRRMV). MU ESF zase těží ze jména MU, i když je v českém hodnocení trochu hůře hodnocena než PEF MENDELU. No, jde o to, pokud chcete zůstat v Brně, nebo máte větší cíle, pro lidi s nejvyššími cíli je tu pak už jen VŠE v Praze či malý ústav IES na UK (aneb pořadí 1) Praha (VŠE, IES UK) 2) Brno (PEF MENDELU, ESF MU) 3) Ostrava (VŠB-TUO) 4) regionální-vesnické ekonomky (Hradec, Budějovice, Jihlava, Plzen, Karviná, Liberec...) 5) soukromé eko. školy. Jméno školy dnes dělá velmi mnoho, já si zvolila FP VUT, protože mám strach z větší obtížnosti, myslím si, že bych to jinde (PEF MENDELU) asi nezvládla, ale taky počítám s tím, že pak podle toho budu i ohodnocena trhem práce a že třeba pak dají přednost absolventovi ESF MU či PEF MENDELU přede mnou, na druhou stranu, v Brně je i dost soukromých ekonomických škol, a tam budu mít navrch zase já. Je smutné, že dnes na vesnické ekonomky pouští systém "studovat" i lidi z učnáků (SOU), kteří horko těžko dodělali maturitu, něco je na tom našem českém systému vzdělávání asi špatně aneb když dnes zažíváme propad pop. ročníků o desítky tisíc studentů, ale školy stále bobtnají co do míst, kde je již více míst než uchazečů, je jasné, že kvalita absolventů půjde velmi dolů, je jich více, ale jsou slabší než kdysi, a proto je třeba vybírat co nejlepší a nejtěžší školu v požadovaném oboru s co nejlepším jménem u zaměstnavatelů (prostě garance školy určité úrovně absolventů). Špatná škola, špatní absolventi = ten titul vám bude k ničemu, ani vás dnes již nejspíš nepozvou na pohovor. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (05.03.2015 11:38:25, jakub) Ehm rozumíš tomu žebříčku hodnocení škol nebo jsi naprostý analfabet? Hodnocení je sestavováno především na základě vědeckých článku. Logicky UK a VŠCHT budou vysoko, ale až je člověk vystuduje tak jsou z nich vědátoři, ale nikoliv lidi připraveni do reality (do práce). Jsem na ČZU a jsem na to hrdý, neříkám, že tu je vše perfektní ale škola jde hodně do sebe, už jenom to jak dokáže získávat dotace na rekonstrukce svědčí o tom, že to je perspektivní škola. Pokud soudíš ČZU podle toho, že to je zemědělka tak nejsi hoden vysokoškolského diplomu. :) reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. CVUT vs VSE - Informace o studiu
  2. ČVÚT FEL nebo VŠE FIS ?? - Výběr vysoké školy
  3. Masarykův ústav vyšších studií ČVUT - Výběr vysoké školy
  4. VŠE FIS X ČVUT MUVS - Vysoká škola ekonomická v Praze
  5. ČVUT FIT nebo VŠE FIS - Výběr vysoké školy
  6. POMOC! NF(VŠE) x MÚVS (ČVUT) x VŠCHT - Výběr vysoké školy
  7. CVUT - optika a optometrie, speciální chovy - Informace o studiu
  8. CVUT/VSCHT/VSE/CZU - Informace o studiu
  9. VUT FSI vs ČVUT FD-LED - Výběr vysoké školy
  10. VSE FIS x CZU PEF x CVUT FEL - Vysoká škola ekonomická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.