Univerzita Jana Amose Komenského


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.06.2007 09:08:18, Lenka, zhlédnuto: 42630x, reakcí celkem: 168Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všichni, prosím vás, můžete mi napsat své názory na tuto školu? Jedná se mi o kombinovanou formu studia v oboru Evropská hospodářskosprávní studia. Jak studium probíhá, jak moc je škola náročná atd. Jaké předměty se vyučují a prostě všechny možné informace. Moc děkuji ;)

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.08.2018 20:06:43, Vacan) Přečetl jsem si diskusi, která je již delšího data, a rád bych se vyjádřil k situaci současné, tak jak jí vnímám jako student UJAKu, který letos ukončil bakalářské studium Vzdělávání dospělých na kombinovaném studiu. Snad tyto řádky pomohou případných zájemcům o studium.

    Nevím jak to na této škole fungovalo dříve, mohu mluvit pouze za současnou situaci. Je pravda, že i naši o dva roky déle studující spolužáci vzpomínali, že se toho hodně změnilo, co se týče přísnosti na této škole. Studoval jsem na UK, obor na denním studiu, který jsem kvůli časové vytíženosti – práce, rodina, škola - nedostudoval a tak mohu alespoň trošku srovnávat. Ano, studium na této univerzitě určitě není tak náročné (je však otázkou, co je zvláště na humanitních oborech smysluplná hranice náročnosti přínosné a co pouze formální), ale mluvit o kupování diplomů se opravdu nedá. My jsem v ročníku měli hned v prvním ročníku dost vysokou úmrtnost. Kdo si myslí, že třeba zkoušky u paní doktorky Farkové, jsou za školné, tak ten své peníze vyhodí z okna, jako se to mnohým stalo. V každém ročníku byly zkoušky, které daly zabrat a pak zkoušky, které byly lehčí. Ono zmiňované testcentrum, jsem navštívil za celé tři roky přesně třikrát (je méně studentů a tak se zkoušky častěji konají klasicky) a musím říci, že opisovat opravdu není možné. Dozor je přísný, na stole nesmíte mít nic, tašku a telefony odložené atd.

    Seminární a zápočtové práce – kapitola sama o sobě. Zaberou vám dost času (pokud si je nenecháte psát na zakázku, ale to není věc školy, je to na všech VŠ stejné, je to jen a jen o studentech, jestli chtějí studovat a nebo jen prospět.)

    Bakalářská práce a státnice. Má přítelkyně, která studovala na ČVUT, se sama divila, jak přísné byly kontroly. Univerzita využívá od roku 2012 antiplagiátorský systém Thesis a má i své interní kontroly (nad těmi se divili právě ti, co studovali magisterské studium, protože to neznali ani oni). Několika spolužákům jejich vedoucí práce docela zatopili, museli práce předělávat atd. (nikoliv jen kvůli formálním nedostatkům). Obhajoba samotná je v pohodě, ale kdo si myslí, že se na státnice není třeba učit, tak se velice mýlí. Učili se všichni a za školné to opravdu nebylo. Jak se zde píše, že každý druhý dělá školu s červeným diplomem, tak na promoci tuším byli diplomy červené tři, od nás z oboru nikdo.

    Tato škola, bude-li chtít, vám může dát docela dost. Vyučující jsou až na výjimky fajn a vstřícní, nikdo vám nebude dělat naschvály, vždy se jde domluvit (termíny zkoušek atd.), vše ale v rámci nastavených pravidel. To je to, za říkám, že jsem si platil. Jsem už ve věku, kdy si nepotřebuji připadat jako nezbedný student, kterému je třeba hlavně zatopit. Další rozměr školného pro mne i mé spolužáky byl, motivace k dostudování. Ano, zní to možná primitivně, ale funguje to. Bylo dost chvil, kdy jsem se na to chtěl vykašlal, ale pocit, že vyhodím tolik peněz a času z okna, byl pro mne motivační faktor.

    Možná, a velmi pravděpodobně to tak bude, jsou výše zmíněné změny oproti minule důsledkem zvýšených kontrol, tlaku akreditační komise atd. Nicméně nyní jsou podmínky takovéto a je to tak moc dobře.

    PS: Váha diplomu. Pro státní správu, veřejné služby, neziskovky, školství atd. je váha diplomu daná hlavně formálními požadavky na danou pozici. O tom, jak je tento systém v pořádku se asi smysl bavit nemá. Chtěl jsem tím jen říci, že vám prostě umožní dělat práci, o kterou máte zájem a to často ve veřejně prospěšné sféře a pak už je to jen na vás, vašich schopnostech, dovednostech a motivacích. Kvalita vaší práce není určená tím, odkud diplom máte, ale tím, co skutečně umíte. To je to, co budou posuzovat vaši zaměstnavatelé. To, jestli jste Bc, Mgr. atd. je jen vstupenka na personálním oddělení. Takto to dnes prostě je. To, jestli se s tímto spokojíte, nebo ne, tj. jestli budete školu studovat i se záměrem se opravu něco naučit, dozvědět atd. a nejen nadrtit na zkoušky, je také na vás. Pokud chtít budete, je proto zde určitě prostor a mně osobně škola dala dost, vybraní vyučující zvláště.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.10.2016 14:33:53, Tereza) Prosím Vás proboha - vlivní se píše vždy s "i", nikoli "y", a zkoušky se Z, chápu, že někdo v rychlostí psaní může udělat v textu nečekanou chybu ale opakovaně? Gramatiku zná i syn na ZŠ!, tím nechci podceňovat, že jste na UJAKu ale jak to tam tedy s gramatikou zvládáte třeba při seminárkách, toto odevzdáváte takto s chybami?? reagovat zde
    Email: tereza23volnycz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (22.10.2015 12:45:58, R) Tak nějak. Ono trh práce si to přebere... reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.10.2015 09:05:59, Inkvizitor) To jsou vážně ****. Na odborné učitelské obory v kombinované formě se, pokud jsou otevřeny, bere obvykle bez přijímaček každý kolemjdoucí. Kurzy pedagogického minima pro absolventy jiných vysokých škol také nejsou zrovna narvané. Ale problémem jsou "tisíce" speciálních pseudopedagogů...

    No, já doufám, že ministerstvo se nezachová populisticky jako v případě právnické fakulty v Plzni, ale že vydrží.

    http://www.ceskenoviny.cz/domov/zpravy/studenti-ujak-budou-zas-demonstrovat-skola-chce-novou-akreditaci/1270164 reagovat zde
    Web: https://www.youtube.com/watch?v=e2cSmtKo8Q0
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (19.02.2015 19:42:53, UJAK???) •Majitelům "univerzity" Jana Amose Komenského nelze nic moc vyčítat.
    •Dělali normální byznys ve stylu "každý hraje, co jim druhý dovolí".
    •Stát dovolil dost.
    •Nelze ale zůstat u anekdoty o jedné fabrice na diplomy, která sama sebe nazývá univerzitou.


    http://archiv.ihned.cz/c1-63492730-konec-univerzity-pro-modelky reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. info o univerzite jana amose komenskeho - Informace o studiu
  2. Univerzita Jana Amose Komenského - názory - Výběr vysoké školy
  3. VŠ J.A.Komenského - Ostatní
  4. VS Jana Amose Komenskeho - Ostatní
  5. MUP (Metropolitní univerzita Praha) - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  6. VŠ Komenského - Ostatní
  7. Dopravní fakulta Jana Pernera - Univerzita Pardubice
  8. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  9. Slezská univerzita v Opavě - Celoživ. vzdělávání - Slezská univerzita v Opavě
  10. Vše fakulta managementu nebo Mendelova univerzita Ekonomika a management???????? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 14.05.2024 14:12:28.