Univerzita Jana Amose Komenského


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 16.06.2007 09:08:18, Lenka, zhlédnuto: 42630x, reakcí celkem: 168Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj všichni, prosím vás, můžete mi napsat své názory na tuto školu? Jedná se mi o kombinovanou formu studia v oboru Evropská hospodářskosprávní studia. Jak studium probíhá, jak moc je škola náročná atd. Jaké předměty se vyučují a prostě všechny možné informace. Moc děkuji ;)

  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.10.2014 22:28:53, Petrs) No, ty určitě ne:D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.08.2014 00:45:29, Petrs) Snad je jedná o hloupý vtip, jinak musím říci, že jsi úplně ale úplně vypatlaná. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.05.2014 13:27:47, Květinka) Na střední škole jsem byla telátko. Avšak ač mi nikdy nešla matika, chemie a fyzika, měla jsem cit pro jazyk, bavil mě. A tak jsem se vydala studovat bohemistiku na Filosofickou fakultu UK. Po přijetí jsem byla šťastná, ale jak se blížil den finiše a zařazení do zaměstnání, dělalo se mi pomalu zle. Mám sice UK, ale studovala jsem obor, kde je těžké se uplatnit i s UK. Chtěla jsem jít učit, ale po učitelkách češtiny teď není až taková poptávka. Nakonec jsem si sehnala práci jako asistentka, přičemž jsem se rozhodla studovat ještě nějaký atraktivní obor, který by sliboval lepší možnosti uplatnění. Co vám budu povídat, zapůsobilo na mě asi zejména PR a nakonec se nechala z***nout a zavítala na UJAK, "školu modelek". Ale do určité míry to byl i kalkul, mohla jsem sice zvolit studium na VŠE, UK (jsem z Prahy), ale problém byl samozřejmě v tom, že to jsou školy hodně náročné (moje nejlepší kamarádka na mateřské byla na magisterském na VŠE na oboru účetnictví, a nedalo to, a to se učila skoro nonstop), a tak bych je při zaměstnání jen horko těžko zvládala. Další věcí je skutečnost, že matiku ani cizí jazyk na dobré úrovni nemám. Studium na UJAK mě překvapilo svou hodně velkou nenáročností. Ve škole se nemusíte ukázat, povinných je jen pár přednášek za semestr, jinak žádná aktivita, žádné prezentace, prostě nic... a ani na ty přednášky vlastně nemusíte. Takže časová náročnost víceméně nulová. Co se týče úrovně zkoušek, tak je to opravdu "zadarmo", zkoušky tu udělá úplně každý (to potvrzuje i téměř nulová úmrtnost). Ale to mi bylo jasné, stačilo si prohlédnout doporučenou literaturu k předmětům na UJAK, jsou to takové srandovní nenáročné komiksy. Ale abych šla k podstatě věci... Nejdříve jsem byla jako kdysi na FF UK v rauši, ale po pár letech studia mi došlo, že je to vlastně jen studium pro diplom. Učila jsem se minimálně, k tomu pracovala, a přesto měla jistý červený diplom. Oči mi otevřelo tedy až to, když jsem na promoci kamarádky viděla, že červený diplom tu dají opravdu každému. Červený diplom tu mají i absolventi, kteří by na těžší škole ve stejném oboru byli šťastní za samé trojky (pokud by ty zkoušky teda vůbec udělali, o čemž bych v mnohých případech dost pochybovala). Přijde mi, že je tu hodně lidí jen opravdu kvůli titulu (staré úřednice, dětičky boháčů, co jsou líné se učit...). Na nedávném pohovoru na novou práci mi personalista dokonce sdělil, že jsem UJAK studovala podle jeho názoru zcela zbytečně, že jsem neměla vyhazovat za 4 přednášky za semestr 25 tisíc, ale zajít si raději do knihovny. Jinými slovy se mé škole tak trochu vysmál. Ale popravdě se tomu už ani moc nedivím, spíš bych se dnes divila, kdyby tomu bylo jinak. K čemu mi nakonec je, že jsem studovala atraktivní obor na soukromé škole, když absolventi českých (na rozdíl od těch v USA) soukromých škol obecně nic neumí, a tak je nikde nechtějí. Jednoduše tu není žádný "bič", který by vás nutil se vůbec učit. Zkoušky jsou velmi lehké a naučíte se na ně za pár dní na samé jedničky. Dobré známky prostě za nic, přijetí za školné. Já vím, že už je to dnes o studenty mezi soukromými školami docela boj (ty se předhánějí v čím dál agresivnějším PR, které je mnohdy zavádějící či přímo lživé), ale přijde mi smutné, že se ze studia vyklubal jen jakýsi formalizovaný způsob, jak přes pár primitivních zkoušek získat diplom. A co bych vám doporučila? V první řadě si musíte uvědomit, na co vlastně máte. Spousta lidí tu bohužel nemá příliš soudnost aneb chtějí na vysokou, ale nemají na to. To je příklad i UJAK. Nemají na to, ale vezmou je. Neučí se, ale udělají to. A k čemu jim to ale nakonec je? Dobře, úředníci dostanou o tisícovku-dvě přidáno, budou moci zůstat na svých postech, modelky si zase zvýší ego, že nejsou úplně ***é..., ale k čemu je to člověku, který nepatří do těchto dvou skupin? K ničemu. Pokud máte na dobrou VŠ, česká soukromá pro vás bude spíše jako koulí u nohy. To je i můj případ, já jsem si neuvědomila, že není důležité jen jméno školy, ale i studovaný obor. Jedno bez druhého je k ničemu. A tak studovat atraktivní obor na podřadné škole vám k ničemu nepomůže. A jestli se za UJAK stydím? Spíš je mi líto těch vyhozených peněz. UJAK si do CV už samozřejmě raději nepíšu. Když si ho tam píše i čtyřkařka ze SOU, SOŠ, která dělala maturitu až na třetí pokus a do CV si i ona píše UJAK - a k tomu získán červený diplom, tak prostě...Takže pokud máte IQ a znalosti, zamiřte na ty nejlepší školy, nechtějte titul zadarmo, k ničemu vám to pak stejně nebude (polovina ročníku má dnes díky těmto školám diplom, a tak zaměstnavatelé hledí už i na školu). V Praze je dobrá UK - ale vybírejte obor, který má smysl! VŠE, VŠCHT a ČVUT. V Brně MU, VUT, PEF MENDELU. A v Ostravě OU a VŠB - TUO. Hlavně proboha nechtějte mít VŠ hned za rohem baráku!. Takové VŠ nemají úroveň, je naivní si myslet, že v pidi městečku budou mít při výuce kapacity a studium bude mít nějakou úroveň. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 17:10:31, Roza) * to bys pak mohla tvrdit třeba to reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.04.2014 17:07:10, Roza) Tady nejde o "sypání", ty tupano, ale o právní formu tý školy, která z ní dělá výdělečnej byznys-je jim u ***e, jak kvalitní uchazeče přijmou a jaký ***i jako výstup odejdou. Cílem je prodat diplom za prachy, at je absolvent třeba sebe***ější a umí ***, za svý peníze ten diplom dostane. Jasně, život není o tom, co máš za školu, to bys pak mohla tvrdit o tom, že život není o tom, jestli máš školu, ale cítíš, že s tou školou ti bude líp. Jenže když se u nás školství nereguluje a začínáme být ve světě pomalu exoti, tak na té škole už začne kurevsky záležet. reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. info o univerzite jana amose komenskeho - Informace o studiu
  2. Univerzita Jana Amose Komenského - názory - Výběr vysoké školy
  3. VŠ J.A.Komenského - Ostatní
  4. VS Jana Amose Komenskeho - Ostatní
  5. MUP (Metropolitní univerzita Praha) - Metropolitní Univerzita Praha, o.p.s.
  6. VŠ Komenského - Ostatní
  7. Dopravní fakulta Jana Pernera - Univerzita Pardubice
  8. Metropolitní univerzita Praha - Ostatní
  9. Slezská univerzita v Opavě - Celoživ. vzdělávání - Slezská univerzita v Opavě
  10. Vše fakulta managementu nebo Mendelova univerzita Ekonomika a management???????? - Výběr vysoké školy

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.