Soukromá? Toť otázka...


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.02.2009 19:41:47, Milan, zhlédnuto: 8349x, reakcí celkem: 95Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekTak koukám, že tady spousta studentů řeší tu otázku, co jsem řešil i já před dvěma lety... Neudělal jsem přijímačky na veřejnou školu, na soukromou mě vzali. Po roce jsem pochopil, jak to chodí. Zaplatíš a dostaneš titul. O nic jiného nejde.

Už přijímačky byla fraška, vzali vlastně každého. Test z cizího jazyka jak pro základní školu, no katastrofa. Učitelé neustále slevovali požadavky, jen aby všichni zkouškami prolezli. Například z matematiky nám nejprve doporučili skripta a poté (po 1 semestru) učebnice pro střední školy. Zkoušku z matematiky pak udělal úplně každý...

A to se, prosím, jedná o jednu z nejprestižnějších soukromých VŠ v Praze! (alespoň studenti té školy to tu tvrdí a škola to rovněž o sobě prohlašuje)

Po dvou letech jsem se pořádně naučil na přijímačky a dostal se na veřejnou školu. Kvalita je nesrovnatelná, úroveň studentů rovněž (prostě inteligentní lidi, co zvládli přijímačky a pálí jim to). Samozřejmě jsou i vyšší nároky, ale já chci skutečně něco umět, o titul mi nejde!!!

BTW, když jsem se dostal na veřejnou školu (kde mi mimochodem ze soukromé školy nic neuznali... koukli se na jména vyučujících a u některých zjistili, že tito nemají vůbec kvalifikaci, aby mohli daný obor učit), šel jsem jen tak z legrace na zkoušky (makroekonomie a účetnictví) zcela nenaučen a udělal jsem je. Je to směšné.
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:26:35, Alfréd) Mohla byste v tom případě podat vysvětlení ohledně překlepů, hrubek a anglicismů vyskytujících se ve Vašem příspěvku?

    Mám výhrady k použití slova terciální (správně terciární), použití BTW, překlepu precte (správně přečtete).

    Do mě se neopírejte, já počet hrubek v příspěvcích druhých jako argumentaci nepoužívám, jen Vám nastavuji zrcadlo.

    Se zbytkem Vašeho příspěvku souhlasím. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:19:06, Alfréd) "Zkrachujou" i státní školy když vyhází studenty, protože za ně přestanou pobírat státní příspěvek.

    Státní školy se také musí ohánět aby si zajistily finance, a takové tlaky tam nepochybně existují, i když asi nejsou převažující. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 18:14:18, Alfréd) Je psychický handicap, když nevidím jediný důvod, proč se klanět rádoby polobohům, jak někteří profesoři vystupují, nebo lézt po kolenou před tragickým studijním oddělením na některých školách?

    Až se bude všude hledět na studenta jako na klienta a rovnocenného člověka, a až bude konkurence mezi profesory a docenty, tak se dočkáme posunu ve všech směrech a snad budou už podobné diskuse zbytečné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.03.2009 17:57:08, Alfréd) Takové tendence určitě jsou.

    Na druhou stranu, setkal jsem se i s člověkem co skartovával všechny životopisy vysokoškoláků, s lidmi co na všechny pozice preferovali absolventy VŠE ačkoliv tito (3 které jsem měl možnost poznat) měly schopnosti stejné a znalosti mnohem menší než středoškolsky vzdělaní zaměstnanci-kolegové, a také s manažery kteří neměli vysokoškolské vzdělání ale své kolegy manažery předčili v mnoha ohledech.

    Lidi jsou různí, a personalisté také.
    Mimochodem, mnoho personalistů má titul z VŠJAK, a to i v celkem renomovaných firmách, myslíte že budou skartovat životopisy uchazečů co vystudovali tžřeba VŠJAK ? :)

    Svět prostě není černobílý. Alibistický personalista co není schopen posoudit schopnosti uchazeče, vsadí na jistotu, a když to nedopadne, tak prohlásí: "nevím kde mohla být chyba, vždyť ten člověk měl diplom z VŠE". reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.03.2009 12:38:53, klára) a je to Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, obor Pedagogika... reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. VŠE nebo soukromá VŠ, která škola má hlubší zaměření v oboru, možnost studia v zahraničí? - Výběr vysoké školy
  2. Druhá vysoká škola - soukromá/veřejná, názory+zkušenosti - Výběr vysoké školy
  3. Nejsnadnější VŠ soukromá v Praze - dálkově - Výběr vysoké školy
  4. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
  5. iba mala otazka - Informace o studiu
  6. Bc? soukromá polská VŠ? - Ostatní
  7. Soukroma vysoká škola STING - Ostatní
  8. Sociální politika a sociální práce + toť otázka :( - Masarykova univerzita
  9. soukromá vysoká škola - Ostatní
  10. Soukroma VS - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.05.2024 19:26:21.