STUDIUM PORODNÍ ASISTENTKA


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 15.04.2009 13:36:11, šarlota, zhlédnuto: 12548x, reakcí celkem: 20Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAHOJTE! PROSÍM O RADU. JE MI 31 LET A ROZHODLA JSEM SE PŘÍŠTÍ JARO PŘIHLÁSIT NA UNIVERZITU V OSTRAVĚ A OLOMOUCI NA OBOR PORODNÍ ASISTENTKA - 3LETÝ DENNÍ. DESET LET JSEM ZE ŠKOLY A MOMENTÁLNĚ NA MATEŘSKÉ. JAK BYCH SE MĚLA PŘIPRAVIT, KONKRÉTNĚ NAUČIT K PŘIJÍMAČKÁM A JESTLI TO NEBUDE PRO MĚ, JAKO MATKU NA MATEŘSKÉ, NÁROČNÉ??!! POVINNÁ PRAXE ATD... A JESTLI NEJSEM NA TO MOC STARÁ. S13DĚKUJI MOC ZA ODPOVĚĎI, MOC MI TO POMŮŽE :D
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (15.04.2009 17:54:06, Martina) Ahoj myslím, že to nezkusit by bylo asi škoda. Ale asi bych dala přednost dálkové formě,ale tam je podmínkou, že člověk musí mít min. tři roky praxe v oboru (pokud se to nezměnilo). Při denní formě je nutné zajistit hlidání, ale vše se dá zvládnout. 30let na studium vysoké školy není pozdě. K přijmačkám doporučuji pročíst somatologii. A hodně štěstí. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.06.2010 15:24:08, Eva) Ahoj,

    chtěla jsem se zeptat, jak to dopadlo se studiem na PA? Dostala jsi se? Jaké byly příjimací zkoušky? Já bych to totiž taky chtěla zkusit a jsem taktéž na rodičovské dovolené...Dálkově se dá studovat v Českých Budějovicích, ale ty jsi se hlásila na denní - jde to zvládnout? Jak je povinná docházka?Budu ráda za info:-)

    Díky moc, Eva reagovat zde
    Email: bakesova.evaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2011 05:35:08, Pavla) Ctěla bych se jen zeptat na předmět ošetřovatelské postupy.Kdo má s tímto předmětem napište mi prosím jak hodně je náročný a jak je obtížné složit z něj úspěšně zkoušku. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.03.2011 11:18:01, Bledulka-Kulka) Mila šarloto ja si myslim ze, to chce velkou odvahu a odhodlání k učení kazdopadne drzim palce pozdravuj malou cao ;) ;) Tvoje Bledulka a Kulka :D reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2012 17:11:07, Nikol) Ahojky, tak co dělala jsi příjímací zkoušky na porodní asistentku? Potřebovala bych poradit, letos se tam hlasím ,ale lidi je tam moc a už nevím co se učit, nepamatuješ si co tam tak hruba mohlo byt? Na co se tak nejvice zameřit jestli genetika nebo lidske telo nebo buňka? =) moc mi pomůžeš děkuji =) Prosim napis na e-mail =) reagovat zde
    Email: Nikoleta.Zapletalovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (01.06.2012 21:37:49, Veronika) Ahoj, obor Porodní asistentka je velmi náročný, jak časově, tak i obsahově. Praxe je zcela nezbytně nutná a během praxe je nutné odvést několik desítek výkonů. Během 3 let je povinná praxe okolo 2 000 hodin! a opravdu nejde nic zanedbat, ani obejít. Samozřejmě praxe neprobíhá pouze na porodním sále, ale na dalších odděleních, např. gynekologické onkologii, neonatologii, JIP atd.. Škola, zejména v prvním a druhém ročníků je denně od rána do večera. Doporučuji tedy poohlédnout se po jiném, méně náročném oboru. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (10.06.2012 20:19:14, .) Já nevím, co vás některé na studiu tohoto oboru láká. Souhlasím s předchozím příspěvkem. Opravdu si myslíte, že porod je tak krásná věc, která jde hladce? Chtěla bych vás vyvézt z omylu. Studium porodní asistence je hlavně o dřině a dřině. Kombinovaně by se nemělo dát vůbec studovat!!! Uvědomte si sakra, že máte na starost v tu chvíli 2 lidské životy. Chce to mít tedy obrovské teoretické základy, nejen z Gynekologie, Porodnictví, ale i z Patologie, Genetiky, Fyziologie, Farmakologie, Interny, Klinické propedeutiky a mohla byt uvádět další..a pak velký počet odvedených nejrůznějších výkonů, patologických porodů, praxe na dalších odděleních a samozřejmě kvalitní osobností základy, jako je smysl pro odpovědnost, pohotovost, empatie, inteligence. Nevím, proč to zlehčujete. A taky výraz porodní asistentka je pitomost. To není žádná asistentka, ale samostatná a nejdůležitější osoba, která u rodičky je!!!!!!!!!!! reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2012 16:24:25, Martina) Podobné příspěvky, které jsou za hranicí normálního ega mě vždy rozesmějí. Někteří lidí mají skutečně přehnaný smysl pro vlastní důležitost. O tom jak má PA v rukou dva životy se dozvíme kupříkladu zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/211411058060112-pred-polednem/obsah/140609-konigsmarkova-p red-soudem/.

      Zajímalo kam bys třeba zařadila takové studium medicíny, když porosní asistence je velice náročné studium? Myslím, že to máš mírně řečeno, přitažené za vlasy. Ne***ni tady lidem hlavu PA, patří mezi průměrně těžké VŠ, o nijak výjimečně náročné studium se nejedná. A pokud jde o výkon práce, tak skutečně převážně asistuje porodníkovi. reagovat zde
      Email: artemis2seznamcz
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (13.06.2012 16:26:40, Martina) reakce na (10.06.2012 20:19:14, .) reagovat zde
        Email: artemis2seznamcz
        • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.06.2012 15:39:07, .) Jak to můžeš vědět, studovala jsi tento obor? Asi ne, když tvrdíš, že porodní as. asistuje porodníkovi. Co to je za nesmysl. Význam porodní asistentka znamená, že asistuje porodu. Fyziologický porod vede porodní asistentka sama.
          Ježíš, jedna porodní asistentka udělala při své práci chybu a hned je z toho v této zemi halo S04 A co na tom, že mezitím proběhlo několik stovek úspěšných porodů pod vedením porodních asistentek?
          Abys mohla porovnávat studium Všeobecného lékařství a Porodní asistence, musela bys studovat oba obory. Na rovinu říkám, že medičky, které k nám na Porodní as. přešly, měly celkem s nějakými předměty potíže a rozhodně netvrdily, že je tento obor nějak významně jednodušší, než klasická medicína.
          Zřejmě máš nějaké mindráky, ale příště sem prosím piš věci, které opravdu víš a jsou pravdivě, děkuji! reagovat zde
          • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.06.2012 18:55:30, Martina) No milá PA, několik let jsem studentky PA učila a taktéž i mediky, takže o dozdílech v "materiálu" co studuje PA a LF vím poměrně přesně. Spít trpíš extrapotenčním bludem, pokud nějaké medičky na PA přešly, tak dost těžko proto že medicínu dávaly levou zadní, ale protože byly vylity... A tací obvykle hladají výmluvu, takže dost těžko budou tvrdit jak je to snažší. Zkus se hodit do kliku a nenapadat mne zde z mindráků, chápu, že kdy nemáš arguemnty tak útoky ad hominem jsou tvoje poslední křeč, ale je to opravdu ubohé. A jak jsem psala, já PA učila, takže vím poměrně přesně jaká sorta lidí to studuje, včetně těch co na to šly po střední od nás. Šlo především o holky které by skutečně LF nezvládly. Takže pokud chceš tvrdit, jak je to velmi obtížné tak dobrá, ale pak je třeba us ujasnit že pro někoho kdo má IQ 90 je problém i maturita....Takže obtížné dost možná, ale jak pro koho, proto zřejmě podle toho co tu píšeš ano, ale to nejspíš nebude oborem ale...

            "hce to mít tedy obrovské teoretické základy z Patologie, Genetiky, Fyziologie, Farmakologie, Interny, Klinické propedeutiky a mohla byt uvádět další.."

            asi tak 10-20% toho co se učí mediky opravdu nejsou obrovské teoretické základy... Chtělo by to více pokory a soudnosti. reagovat zde
            Email: artemis2seznamcz
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.12.2012 16:40:49, Kláruš) Naprosto souhlasím,ještě k tomu patologie,genetika,farmakologie,fyziologie,klinika a podobně se učí na středních školách..:D takže pro někoho s vysokou školou už to musí být nic.. reagovat zde
            • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (24.10.2014 18:21:59, LOLa) ja se kralovsky bavim vasima nabubrelyma komentarema. pokud jste opravdu ucila, tak asi znam vase absolventy (bida je to). ale zaujalo me vase hodnoceni IQ - jsem mensanka, ale vzhledem k mizerny pameti se mi nestuduje levou zadni, protoze asi jste si nevsimla, ale clovek muze byt ***ej, staci mit skvelou pamet, vsechno odpapouskovat a titul je v kapse - treba i MUDr.! reagovat zde
              Email: lolaseznamkacz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2017 12:38:37, Gabriela) Pěkný den. Tak v prvé řadě, pro někoho, kdo je tak dlouho ze školy a má malé děti, to náročné bude..ale také víme, že když se chce, tak to jde, netřeba rozebírat dále, maminka určitě sama uzná za vhodné skončit či přestoupit, pokud by se s učivem moc trápila. Za druhé, sama jsem byla na přijímačkách na porodní as. a psychologii.. ty testy jsou lehké (učivo, které se učí na gymplech či na lepších středních, nic těžkého), ale pro někoho, kdo neměl ani ty základy na škole, ani nic o tom nečetl, je těžké uplatnit svůj potenciál a případnou praxi či intuici. Osobně jsem nikdy psychologii ani základy ničeho podobného neměla (aranžérka a obchodka), ale doma léčím své děti pomocí energetické medicíny, psychologicky už jsem se taktéž zasloužila, hlavně u dětí, a sama si připravila bezbolestný porod.. problém je tu opravdu spíše ve školství, přijímačky nejsou objektivní a opravdu neřeší tu skutečnost, že k tomu někdo má vlohy, ale odmítá hloupě papouškovat triliony jmen, dat a děl apod. A, jak už tu bylo řečeno, ve chvíli, kdy se tam tedy člověk dostane, je rozhodující paměť.. Buď mě to baví, nebo mě to trápí.. jak se říká: "Když nemůžeš situaci změnit, odejdi z ní. " :) A těm, kteří se perou zuby nehty za své vlastní výsledky, aby tohle místo pro nás všechny bylo lepší, přeji hodně sil a vytrvání, krásný den :) reagovat zde
      Email: gabina.hynkovaseznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.07.2012 07:57:28, Hanka) Tak holky, já jsem vystudovala porodní asistentku v Ostravě, byla jsem v druhém ročníku těhotná a ve třetím jsem porodila. Mám ještě jednoho staršího syna, který v té době chodil ještě do školky. Tuhle tu školu zvládnete, jestliže vás tato práce baví. Škola není tak náročná, pouze jde o zvyk naučit se skripta na zkoušku a to se naučíš během prvního ročníku. Nejdůležitější zkouška je z fyziologie, která tě buď odstartuje nebo položí, tam je dobré chodit a poslouchat a ptát se, když něčemu nerozumíš. Jinak ostatní zvládnete levou zadní. Kdyby někdo z vás chtěl v něčem poradit můžete se mi ozvat. Jinak s tou praxí, vždycky se dá nějak domluvit. Praxi si vybereš podle místa bydliště, já jsem sice byla z poruby ale chtěla jsem do Vítkovic, protože jsem tam už odrodila mého prvního syna a později i toho druhého. Obor porodní asistentka je ten nejlepší, který ve zdravotnictví respektive v ošetřovatelství může být. Vystuduješ bez odborného dohledu a uvidíš jak budeš hrdá na své povolání. Já jsem nyní na mateřské dovolené a na podzim nastupuji v Praze do Podolí, takže držím vám všem pěsti při zkouškách, ty scio jestli ještě děláte tak ty z biologie jsou lehké, jen ta druhá je náročná, ale můžeš ji opakovat několikrát za sebou. Mějte se .... H. reagovat zde
    Email: haniinkagmalcom
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (08.08.2012 17:56:31, Verunka) Ahoj Hani, já se dnes dozvěděla, že mne na odvolání vzali do Ostravy na PA ( vzali mě i do Olomouce, ale vzhledem k tomu, že jsem z Brušperku, je Ova jasná volba), jsem nejšťastnější na světě, byl to můj sen. Chci se zeptat, co ti studium dalo, jak bylo náročné, a jestli tě tato nádherná práce naplňuje tak, jak jsi očekávala. :-) Budu ráda za každou tvou informaci :-)
      Děkuji, Veru reagovat zde
      Email: verik1304seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.08.2012 23:39:42, lucy) ahoj, letos maturuji na gymnáziu a tento obor mám vybraný už od prvního ročníku,příjde mi to nádherná práce :)
    chtěla bych se akorát zeptat jestli nemáte někdo tušení jak to probíhá s dálkovým studie tohoto oboru, protože bych po maturitě ráda odjela za přítelem do zahraničí a studovala tento obor dálkově a je mi celkem jedno jestli brno,olomou,ostrava nebo praha...děkuji za odpověď a typy:) reagovat zde
    Email: godlovalucyseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2012 19:15:25, Inkvizitor) Pokud se nic nezměnilo, tak je kombinovaná forma určena spíše pro absolventky SZdŠ, které pracují na pozici "sestroasistenta" a chtějí si doplnit Bc. vzdělání, aby se staly plnohodnotnými porodními asistentnkami. Vzhledem k tomu, že je třeba během studia vykonávat poměrně dost praxe, nelze kombinované studium porodní asistence realizovat stejně jako třeba kombinované studium filozofie. Základem je praxe a z té nelze ubírat. Je tedy na tobě, abys zvážila, jaké máš v životě priority. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.04.2013 12:45:22, Zuzka) ahojte jsem v devítce a chci se hlásit na střední školu na porodní asistentku, nevíte nekdo jake známky k tmu pořebuji a hlavně kde ta škola je?
    bydlím v Moravskoslezskem kraji okres Nový Jičín mesto Studénka
    neni ta skola nekde poblíž?
    předem děkuji za informace reagovat zde
    Email: Zuzka.Rychtarovaseznamcz
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (23.05.2017 18:39:42, x) Vhodné cesty (seřazené podle rozumnosti):
      gymnázium > VŠ obor Porodní asistentka
      zdravotní lyceum (obor na některých SZdŠ) > VŠ obor Porodní asistentka
      zdravotní asistent ("sestra", možná časem opět bez uvozovek) > VŠ obor Porodní asistentka
      jakákoliv jiná střední škola > VŠ obor Porodní asistentka

      reagovat zde

Podobné příspěvky:
  1. Porodní asistentka - Vysoká škola zdravotnická, o.p.s.
  2. PORODNÍ ASISTENTKA - studium a uplatnění - Ostatní
  3. Prosba o radu kde studovat porodní asistentku dálkově bez předešlé praxe? - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
  4. Navazující studium pro porodní asistentky - Informace o studiu
  5. Porodní asistentka LF MUNI- informace, náročnost. - Masarykova univerzita
  6. Kam s porodní asistentkou.. - Výběr vysoké školy
  7. Porodní asitence po gymplu? - Masarykova univerzita
  8. Studium porodni asistence na FZS Pardubice - Informace o studiu
  9. porodní asistentka - Pardubice - Univerzita Pardubice
  10. Porodní asistentka - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.