VŠE vs. VŠB - Národohospodářska vs. Ekonomická ( Eurospráva )


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 22.02.2009 22:11:15, KubiZ, zhlédnuto: 6329x, reakcí celkem: 41Reagovat na příspěvek
Zdravím všechny, po přečtení nadpisu si každý jistě řekne, že ve srovnání těchto škol... vyhraje VŠE. Mám zájem o studiu na Národohospodářské fakultě. Koukal jsem na rozvrh a musím říct, že by mě to určo bavilo, ale je tady jedno velké ALE. A sice Ekonomická f. VŠB - Eurospráva... tam mě to přímo táhne co se rozvrhu týče (větší zaměření na "zeměpis" když to hodně zobecním). Absolutně se nemůžu rozhodnout, i když vím že VŠE je v 90% lepší než VŠB. Poprosil bych tedy o různé postřehy, zajímavosti, úroveň absolventů a hlavně jejich uplatnění. Všem moc děkuji S11

ICQ: 412404069
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (21.08.2009 19:00:52, Malkin) Děkuju za konečně kvalitní názor konečně soudného studenta VŠB:) a co se toho žebříčku týče...to byl jeden žebříček v MF dnes, kterej byl totálně mimo (taky se pak doktor Gregor z IES UK chlubil jak paní redaktorce xkrát volal a pomalu jí ho sestavil). Prostě podlě mě je rozhodující u školy uplatnění absolventů vč. jejich platu (VŠE jednoznačně mezi ekonomkama vede) a dále pověst u nás a v zahraničí (členstvím v CEMS nemáme konkurenci a našim partnerským školám v zahraničí se může v ČR rovnat snad jen UK... u EKF VŠB stojí za zmínku leda MGIMO a to taky není žádná sláva).
    Toť vše nebudu se tady s tím už otravovat a zabývat a pokud někomu vadí že říkám holou pravdu a hned mi nadává do namyšlenců, tak má holt smůlu že nejsem průměrný čecháček, kterej se bojí srovnávání a chtěl by aby měli všichni všechno stejně dobré jako za totáče:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.08.2009 02:22:42, Peter) Malkine, něco Ti řeknu - uvažuji o studiu na VŠE, přijde mi spolu s ČVUT nebo UK jako jedna z mála dobrých českých vysokých škol (i když která česká vysoká škola dneska neni laciná, že jo) ale povím Ti, že jestli jsou i ostatní na VŠE takoví s prominutím namyšlení vypatlanci jako jsi ty, tak to radši půjdu na soukromou školu S05. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (18.08.2009 15:31:30, JmenoNereknuBoBychBylUlyncovan)
    Nééé.... všb je hrůzaaaa :-). Jsem tam a je to masakr masakrální... měl jsem ale zase percentil 72 a dostal jsem se třeba i na jiné a přestižná obory (třeba obor multimedial. komunikaci ve zlíně (560 se hlásí, 50 berou, já se dostal). Suma sumárům chci říct že na vŠB ekf fakt nemusí být nutně jen blbci. Viz třeba já :-). Mohl jsem jít na lepší (ten zlín), ale z lenosti jsem nešel. ted toho lituju, ale na ing. si to hodlám kua spravit :-).
    Dále je tu třeba holka co se dostala i na práva na masarykovu univerzitu (!), což jsou myslím currently nej práva v cz (!). a ona se dostala, ale podobně jako já nešla a šla radši na všb (v jejím případě ale motivem asi nebyla lenost jako u mě).

    Abych vám potvrdil že všb stojí za***, skutečně, tak dám pár příkladů.

    - Vyskytují se zde studenti co neznají význam slova "plod" (jakožto plodina) a při managementu se bez skrupulí ptají co to slovo "jakožéé znamenááá" :-).
    - Vyskytují se zde studenti kteří si permanentně pletou význam slova "prezentace" a "prezence", takže se na začátku hodiny zeptají vyučujícího, "Jestli bude dělat tu prezentaci..." :-).
    - Jsou tu lidé co se sem dostali skutečně i s tím 30 percentil (a slyšel jsem dokonce i o nižším snad pokud si vzpomínám(!?)). Ale tito se dostali až ve druhém kole.
    - Na druhou stranu znám voly co se nedostali sem (v prvním kole), ale dostali se na ekonomku na MU (což mě teda jako děsí, jakou uroven pak musí mít ta škola :-D ).
    - V podnikové ekonomice jsem v každém semestru odevzdal naprosto stejnou seminíární práci (nebo co to bylo) a vždycky za to dostal max bodů :-). Spolužák byl přímým svědekem toho že vyučující tyto práce ani nečetla a automaticky zapisovala max počet bodů, pokud na stole našla "nějaký papík s vaším jménem".
    - Jsou tu vyučující co neumí zacházet s PC a místo vyhledávání podle jména (v online systému školy) konkrétního studenta listují 1200 jmeným seznamem studentů
    než najdou tu jednu svoji ovečku a dají ji jednu jedinou známku. Pak si vám dotyčná půlku cvičení stěžuje jak je ten nový systém ***ní, že zapisovala známku 5 lidem přes 3 hodiny (než si je v těch 1200 jménech našla, místo použití funkce search o které dotyčná asi nikdy neslyšela :-) ).
    - Jsou tu učitelé co vám dají třeba zkoušku z informatiky za láhev alkoholu (pokud jste pěkná blondýnka v nesnázích, jdete na poslední pokus a vypadá to, že se aspon snažíte :-) (tohle jsem ale slyšel jen, nebyl jsem svědkem přímým).
    - Jsou tu učitelé co dávají jako opravný zápočtový test, test naprosto shodný s tím původním :-).
    - Jsou tu učitelé co za celou dobu zápočtové písemky nezvednou hlavu od svého stolu a na konci hodiny vzpříma vstanou prohlásí: "Schovejte taháky, jdu mezi vás :-)".
    - Stejný vyučující, pokud je sám na hromadné písemné zkoušce, odejde ze třídy na desítky minut a než se vrátí, slušně zaklepe na dveře zvenku, aby se stačili všichni studenti usadit na svá místa a schovat taháky :-).
    Atd.
    Na druhou stranu se zde najdou i "orli" co se snaží školu povznést a mají asi sice přimeřené požadavky, které však na již řádně zdegenerované (původně třeba kdysi i inteligentní) studenti působí najednou, po všech těch lehkých věcech, snad až nesplnitelně (viz třeba předměty člověk a organizace s neúnavnou lovkyní taháků pí. nějakou, ted už nevím jméno ).
    -Škola se v propačních materiálech chlubí, že skončila na druhém místě ve srování ekonomek v ČR (!). Což je sice pravda, ale už jaksi vedení školy opomělo zdůraznit, že kategorií bylo celkem snad 16 a škola se na 2. místě umístila jen v jedné jediné kategorii (v jiných byla u dolních příček :-) ). Tato kategorie pak byla skutečně důležitá, už nevím co to bylo, ale pro celkový vliv na kvalitu školy/výuky to mělo vliv asi jako "čistota záchodů jednotlivých fakult"... Totální blbost, ale škola v tom byla 2., takže si z toho hned udělal unique selling point (bylo to myslím něco jako množství doktorandských rpací nebo co) a neviní naivní studenti (jako já), se jim pak an to nachytali.

    Ale jako jinak je to fajn škola, taková pohodová, jak spolužáci, tak vyučující... Interiér celkem pěkný a moderní (exteriér EKf už je teda ale horší trochu). Pokud chcete titul zadarmo, nebo chcete při studiu třeba podnikat (a tudíž mít na to čas a školu brát jen jako bokovku, jako já), tak vŠB doporučuju. Na tohle je to cool. Pokud se ale chcete ohánět školou, kterou jste vystudovali, všb skutečně nebrat prosím. I když ono potom asi nebrat žádnou ekonomku že :-).

    Abych to shrnul: Ano, všb je relativně hrozná škola, NE, všichni co tam studují nemusí být automaticky hloupí a dokonce ani Ne, nemuseli se dostat jen na tuto školu (viz já a holka z práv z brna atd.)

    Za překlepy sorry.

    Spolužákům z EKF se omlouvám... bohužel, pravda bolí :'-(.
    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2009 11:23:15, Malkin) No chytří...dovedu si představit jak takový "chytrý" člověk v měřítkách VSB vypadá:) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (14.07.2009 11:21:32, Malkin) Slečna tam psala totální blbosti...já dělal matiku letos a bylo to úplně něco jiného..ona jenom okopírovala sylabus jedné části předmětu, který se už ani v plánu E neučí takže tak:) jinak co jsem se bavil se staršími ročníky, tak docela hodně zírali, co po nás teď v matice na závěrečnej test chtěli...takže si myslím že se požadavky nesnížili...spíš se mi zdá že se u nás celkově zvyšují reagovat zde


Podobné příspěvky:
  1. Národohospodářská fakulta VŠE Ing. nebo Mgr.? - Informace o studiu
  2. ZČU ekonomická - Západočeská univerzita v Plzni
  3. Nejkvalitnější ekonomická škola v ČR aneb IES vs VŠE vs MUNI vs PEF - Výběr vysoké školy
  4. ekonomická fakulta, IT - Výběr vysoké školy
  5. VŠE - fakulta národohospodářská - Vysoká škola ekonomická v Praze
  6. Národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
  7. Provozne ekonomicka fakulta v Pze - Ostatní
  8. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Technologiea řízení dopravy - Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
  9. VŠE- fakulta managementu vs. národohospodářská fakulta - Vysoká škola ekonomická v Praze
  10. ekonomická fakulta - matematika - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace reakce

Heslo:

 

Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.05.2024 16:30:38.