Zde je prostor pro Vaši reklamu.
Kontaktujte nás.
Vložit nový.
Kategorie.
Vysoké školy.
Reklama.
Doporučujeme: Vysoká škola managementu a psychologie NEWTON College – 3 roky po sobě nejlépe hodnocená soukromá VŠ v ČR.
Přidej se k nám.
Anketa.
Kde při studiu bydlíš?

Na koleji (25%)
 
V podnájmu (24%)
 
Ve vlastním bytě (19%)
 
U rodičů (30%)
 

Celkový počet odpovědí: 4619.
Napiš nám.
Upozorni nás na chybu,
navrhni doplnění.
Zpětné odkazy.
Reklama.

Proč nejít studovat VŠCHT, názor, hodnocení, studium


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 28.03.2020 04:05:18, Svatopluk, zhlédnuto: 1675x, reakcí celkem: 21Reagovat na příspěvek
Hlavní obrázekAhoj, jsem magisterský student FJFI (Jaderka), proč tedy budu psát o VŠCHT? Řada mých kamarádů/kamarádek, včetně mé drahé polovičky, šla na tuto školu. Ti co přežili prvák toho pak celé studium litovali. A protože jsem grafoman, přítelkyni se to psát nechce a nemám teď co dělat, pokusím se Vám vysvětlit, proč byste je neměli následovat.
1) Proč obecně nejít studovat chemii?
Ok, jsi holka na střední (týká se to pochopitelně i kluků) a přemýšlíš kam půjdeš na vysokou, baví tě přírodní vědy, celkem ti jde matematika, celkem se učíš, máš dobré známky. Škol jako ČVUT, nebo MFF se bojíš, protože to na tebe bude moc technické a bojíš se že to tam nezvládneš. Volíš tedy chemii, protože to vidíš jako něco mezi. Pokusím se ti vysvětlit, proč by sis to měla rozmyslet.
A) Platy
Ne, platy v chemii skutečně nejsou vysoké, pochopitelně i zde se najdou vzácné výjimky. Čeká tě stejný nástupní plat jako ty, co se 5 let flákali na hnojárně, polovinu co dostanou absolventi FS, nebo VŠE a zhruba čtvrtinu toho co jsou běžné nástupní platy po některých oborech MFF, FELu, nebo FJFI.
B) Ne, fakt nepomůže, že jsi dobrý student
Tohle je hrozně oblíbené klišé: "Nízké platy se týkají jen těch hroších studentů." Nikoho v praxi nezajímá jestli jsi vystudovala na červený diplom, spíš naopak, průměrní, či mírně podprůměrní studenti jsou zpravidla ti co vydělávají nejvíce.
C) Školy
Ačkoliv zde budu hejtit primárně VŠCHT, tak nechci aby sis z toho odnesla, že špatná je jen VŠCHT, co jsem slyšel, tak všechny ostatní chemické školy na tom nejsou o mnoho lépe a trápí je více méně to samé.
D) Alternativy nejsou tak náročné
Studenti daných škol ti pochopitelně budou memovat, jak je to tam strašné, jak nebudeš mít žádný život, jak je to těžké. Studuji na poměrně dobré známky jeden z nejtěžších oborů na asi nejtěžší vysoké škole (MatFyzáci snad prominou), přesto celé studium mám koníčky, přítelkyni, volný čas, poslední rok i práci a upřímně, myslím si že mé studium bylo psychicky mnohem méně náročné než to na VŠCHT. Jaké jsou pro tebe možnosti místo VŠCHT? To ti dám jako bonus na konec.
2) Proč nejít studovat VŠCHT?
Jedna věc se musí VŠCHT nechat, je to škola s podle mě nejlepším marketingem. Jako nemysli si, že ty ostatní školy ti budou říkat pravdu, ale VŠCHT je v tom hraní divadélka na dni otevřených dveří skutečně dobrá
A) Přístup učitelů
Ano, ve vyšších ročnících se najde pár fajn lidí a ano, také to může být tím, že já jsem z ČVUTu, kde je přístup učitelů velmi přátelský a zrovna FJFI je tím vyhlášená, ale to srovnání je fakt tragédie. Já jsem se sice za celé své studium s žádným nepřátelským arogantním ***cem nesetkal (nějakou dobu jsem za takovou osobu považoval našeho pana děkana :) ), ale vím že na ostatních fakultách se občas někdo takový najde. Ovšem na VŠCHT je to skutečně extrém, budou tě tam považovat za ***ce a ponižovat lidi jejichž hlavním vědeckým úspěchem bylo to, že odcitovali dost svých kolegů a ti na oplátku je (tuto narážku pochopíš až na magistru). Jakoukoliv pomoc, či pochopení nečekej, maximálně se tak po tobě svezou.
B) Psychické útrapy
Je to neuvěřitelné psychické trápení, srovnatelné s medicínou (ačkoliv tam to má alespoň nějaký účel), jestli jsi trémař, je pro tebe ta škola téměř rozsudek smrti. Třeba každý týden na laborkách budeš psát test a když ho dvakrát nenapíšeš, tak děkujeme, další rok. Spousta lidí to neudělá, jen kvůli trémě, kterou z toho mají. Celkově tam trápí studenty naprosto zbytečně vyhrocenými zápočťáky, přitom ty jsou úplně k ničemu. Jestli tě nepřesvědčím a skutečně na VŠCHT půjdeš, tak zhruba s 50% šancí v prvním semestru vylítneš na zápočťácích z, zcela zbytečně vyhrocené, matematiky, přitom studenti VŠCHT jsou na tom ve výsledku s matematikou stejně jako studenti VŠE.
C) "Náročnost" studia
Počkej, tak to si teď trochu odporuji, ne? Takže tvrdím, že je to jednoduchá škola s matematikou na úrovni VŠE a přitom tvrdím jak si zničíš život? WTF? Právě kombinací těch předchozích dvou bodů. Nemáš čas se průběžně učit, protože se furt učíš na nějaký nesmyslný zápočťák, ve čtyři ráno zavřeš sešit, v šest vstaneš, napíšeš test a odpoledne už nic nevíš. Stejně tak jdeš na zkoušku, třeba to i umíš, ale zkoušející tě bude tak dlouho trápit až mu nakonec neřekneš nic, protože ho to prostě baví. Taky jde o stres, když máš na ostatních školách celý semestr víceméně pohodu (občas nějaký nevyhrocený zápočťák, tu a tam nějaký DÚ), tak máš na konci sílu na ten měsíc a půl stresu ve zkouškovém, na VŠCHT jsi ve stresu fakticky pořád. Znám spoustu velmi chytrých a pracovitých lidí, kteří se z té školy psychicky zhroutili. To se sice děje i na medicíně, ale na rozdíl od mediny, na VŠCHT není té látky hodně a není zas tak těžká, je to tam utvořeno zcela uměle.
D) Ostatní studenti
Vzhledem k tomu, že to bude číst určitě i spousta studentů VŠCHT, tak za tohle dostanu hrozný hejt. Možná jsme my ta výjimka, ale u nás na ČVUTu si všichni pomáhají, fotí si zápisky, sdílí si materiály, občas se i doučují, často nám i vydatně pomáhají cvičící, což jsou zpravidla doktorandi. Na VŠCHT jsou někteří studenti až přehnaně soutěživý, přitom člověk neví na co si to hrají. Když dostaneš Céčko na FJFI, tak se ti nikdo kdo dostal Áčko nevysměje, na VŠCHT jsem slyšel už i o takových případech, což vydatně zvyšuje ten psychický tlak, hlavně u lidí co to nemají na háku. Na rozdíl od učitelů, je ovšem drtivá většina studentů v pohodě a celkem fajn, hlavně na takových těch "horších" oborech, už jsem byl pozván na pár jogurťáckejch párty :D.
3) Tak co teda jiného?
Upřímně je mi líto, že se tolik maturantů bojí jít na takový ty techničtější obory, protože se bojí matematiky a fyziky. Hlavně u holek je to zcela nepochopitelné, my na Jaderce (kde je ta matika a fyzika nejtěžší) máme 40% holek a nezdá se mi, že by to nějak nezvládali. Také je nutné brát trošičku s rezervou předsudky a chvástání se studentů jak je ta jejich škola těžká (naprosto typický znak studentů Jaderky a MatFyzu, ale i ostatních takových škol). Jen zkráceně o čem byste měli uvažovat s velmi krátkým popisem:
A) FS
Ne, skutečně nebudete od oleje a nemusíte se od mládí hrabat v motorkách, abyste tam mohli jít studovat. Základní výhoda školy je téměř jistota titulu, bakalář je totiž udělán formou dvou typů oborů, Alfový-tam tě přihodí hned při nástupu a mnohem jednodušší Betový-tam tě automaticky přenesou, když neuděláš nějakou zkoušku s tím, že se ti uznají všechny dosavadní předměty, takže neztrácíš ani rok.
B) FEL
Podle mě nejlepší škola v Dejvicích, fajn učitelé, spousta zajímavých oborů, třeba Biomedicínské inženýrství. V případě že půjdeš na nějaký elitnější programovací obor (pochopitelně jde o to jestli tě baví programování, mě třeba ne, proto jsem tam nešel), jako KyR, nebo OI, tak tam jsou nástupní platy zpravidla šesticiferné.
C) FJFI
Škola má 3 zásadní výhody
-neuvěřitelně přátelští učitelé, paní prof. Pelantová se v prváku každý rok podle fotek z informačního systému naučí jména všech studentů ještě před první přednáškou, aby mohla všechny oslovovat jmény.
-studentský život
-první dva roky jsou pro všechny obory společné, takže až po dvou letech se budeš muset rozhodnout co jít dělat
D) MFF
Podobné jako FJFI, možná trochu víc masovější a méně individuální. Na MatFyzu se musíš už na začátku rozhodnout co budeš dělat, což je ovšem taky výhoda, protože když budeš chtít jít studovat Biofyziku, tak tě nikdo nebude otravovat s těžkou matematikou.
E) Medicína
Trápit se budeš úplně stejně, ale alespoň to bude mít smysl.
F) ČZU
I z té dostaneš inženýra a budeš mít pět let klidu a pohody, ve kterých třeba můžeš začít pracovat. Není to úplně špatná volba a spousta lidí co z VŠCHT vypadla se tam má dobře a ve výsledku budou brát podobně, co jejich kolegové, co tam zůstali.

Může se zdát, že některé tyto školy budou podstatně těžší než původní plán jít na VŠCHT, ale věřte mi v tom, že si tím ušetříte hodně trápení, které Vám ta škola přinese.
Jestli nejsi opravdový fanatik do chemie a není to pro tebe smysl tvého života, tak na VŠCHT prostě nechoď.
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2020 11:13:57, tydlitek) Ano, jste grafoman, ale to je Váš problém. A vypadá to, že vše víte a vše znáte. Chci reagovat pouze na jednu část, jak jste přišel na to, že když budete studovat Biofyziku, nebudete mít těžkou matiku? Nevím, zda se něco nezměnilo od mého studia MFF UK, ale tenkrát tam bylo 5 povinných semestrů matiky a procházka sadem to zrovna nebyla. A mám pocit, že je tomu tak stále, pokud ne, omlouvám se. Co na té jaderce studujete, že jste takový znalec?
  reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2020 13:01:44, x) Chtěl jsem napsat totéž s aktuálními daty. Biofyzika a chemická fyzika (nově jeden program a dvě zaměření) je po standardním bakaláři fyziky se standardními kurzy matematiky (Matematická analýza I a II, Lineární algebra I a II, Matematika pro fyziky I až III a Numerické metody zpracování experimentálních dat = rychlokurz numeriky jako povinně volitelný k zaměření). V navazujícím magistrovi skutečně není explicitně matematika, ale třeba nutné části kvantové teorie v sobě mají poměrně dost funkcionální analýzy. A to ani nemluvě o náplni fyzikálních předmětů, zejména v teoretickém zaměření. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2020 13:21:53, Svatopluk) Pojmem těžká matematika se pochopitelně myslí klasická důkazově vystavěná matematika, která je třeba na FJFI, nebo MFF obor Obecná matematika, kde je analýza 4 semestry. Asi jsem měl použít přesnější termín, ne tak těžká matematika. :D reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2020 22:17:57, tydlitek) Tenkrát se to jmenovalo jinak všechny ty matematiky, ale to je jedno. V prváku nebylo pomalu nic jiného než matematika (ač mám fyziku). Pokud si pamatuji, tak jsme důkazy drtili horem dolem, neříkalo se tomu epsilonová gymnastika, nebo tak nějak? Zejména výživný byl 5. semestr, ve kterém se řešila matika zamotaná do fyziky a opačně a to bylo fakt děsné. Ti, kdo pokračovali na teoretické obory, ti si samozřejmě užívali dál.
    Nechci Vám dávat, Svatopluku, nějaké rady do života, ale možná méně kritiky by bylo více. Konec konců ty jiné školy kromě jaderky asi znáte jen z doslechu, nic víc, nic míň.

    Pro x: kdo učí tu Matematiku pro fyziky? A co se na to používá? Býval od Kvasnici Matematický aparát fyziky, ale to bylo beznadějně rozebrané. Díky za info. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2020 16:02:40, x) Nějak se ty základní kurzy pojmenovat musí :) A Kvasnica je stále špatně dostupný.

     Matematika pro fyziky I, doc. Pokorný
     - 3. semestr, 7 kreditů, garant doc. Pokorný
     - posloupnosti a řady, integrální počet fcí více proměnných, integrování diferenciálních forem
     - Učí se podle (nevydaných) skript Matematická analýza pro fyziky III nebo vydané Kopáčkovy Matematiky pro fyziky III

     Matematika pro fyziky II, doc. Pokorný
     - 4. semestr, 6 kreditů
     - Fourierovy řady, analýza v C, Fourierova transformace
     - Učí se podle (nevydaných) skript Matematická analýza pro fyziky IV nebo vydané Kopáčkovy Matematiky pro fyziky IV

     Matematika pro fyziky III, doc. Jurčo
     - 5. semestr, 9 kreditů
     - Laplaceova transformace, speciální funkce, teorie distribucí
     - Učí se podle skript Matematika pro fyziky V

     U nových akreditací budou nějaké změny. Myslím, že MpF III vypadla a místo se objeví jako povinně volitelný úvodní kurz diferenciálních rovnic. reagovat zde
     • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.03.2020 22:40:22, a teď třeba Tydliták) Díky za info, koukám, že svět se tak moc nezměnil :-)) , sáhnu a táhnu (z mé knihovny). A co netáhnu, tak si pro radost koupím. Ale stejně škoda toho Kvasnici, nevím, proč to někdo nevydá....
      Ty nevydaný skripta jsou tedy od Pokorného? Je to někde elektronicky? reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2020 00:16:57, x) Ano, naštěstí když už něco není jinak než elektronicky, málokdo si to syslí někde u sebe.
       Matematická analýza pro fyziky III: http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pokorny/skripta_MAF3.pdf
       Matematická analýza pro fyziky IV: http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pokorny/skripta_MAF4.pdf reagovat zde
      • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2020 00:18:20, x) (Jinak já jel podle Matematiky pro fyziky, ten formát je takový skladnější...) reagovat zde
       • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (30.03.2020 08:46:08, Kloboučník) Díky moc :-))) reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2020 13:53:53, Svatopluk) PS: Tato diskuse je anonymní a zas tolik holek z VŠCHT kluka na Jaderce nemá, nehledě na to se znám se spoustou lidí na VŠCHT a udáním oboru by diskuse pravděpodobně přestala být anonymní. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (28.03.2020 13:53:56, Svatopluk) PS: Tato diskuse je anonymní a zas tolik holek z VŠCHT kluka na Jaderce nemá, nehledě na to se znám se spoustou lidí na VŠCHT a udáním oboru by diskuse pravděpodobně přestala být anonymní. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (31.03.2020 23:01:07, KP22) Docela vyčerpávající shrnutí, ale pravdivé, hlavně, co se týče platů. A příležitostí se uplatnit taky není mnoho. Jmenované jiné školy jsou určitě lepší volba. Poměr: obor - náročnost - uplatnění -plat, pro VŠCHT vychází z mého pohledu ze všech škol nejhůř. Když chemii, tak raději medicínu nebo farmacii a když techniku, tak raději Matfyz, stavárnu, strojárnu, Fel. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (02.04.2020 19:32:57, x) Ne, medicína není dobrá cesta k chemii. Vlastně je to hodně špatná cesta, chemie - a to dokonce i biochemie - je na ní velmi málo. Typický absolvent lékařské fakulty má velmi chabé znalosti chemie. reagovat zde
   • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (03.04.2020 22:11:23, KP22) Naopak jsem tím myslel cestu od chemie pryč, ale s tím, že něco málo se z chemie student dozví. Víceméně okrajově a v rámci svého, jiného studovaného oboru než je chemie. Myslím, že z toho mého příspěvku je to ale docela jasné, že studium chemie není šťastná volba. Ostatně tohle vyplývá i z jiných příspěvků. VŠCHT je technicky zaměřená škola na chemické výroby a procesy a těch uplatnění u nás není mnoho. Škola má příliš specializované obory, chemie se tam studuje dost detailně. Nemyslím, že dnešní doba je nastavena tak, že právě tahle přílišná detailní specializace je cesta k úspěchu, zvlášť ne v Čechách. A také je VŠCHT na tom dost bídně s jazyky, kdo chce mít dobrý jazyk, musí ještě navštěvovat jazykovku. A bez jazyku to dnes nejde. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (11.05.2020 18:09:34, Honz) Podle mě, co se platů týká, tak to obecně záleží spíš na každém, jak se umí prodat a jaké má kontakty, znalosti trhu práce atd . Je pravda, že holky mají po škole často malé peníze, ale je to spíš jejich problém, když jsou ochotný za to pracovat a nevědí, že maj spoustu jiných možností uplatnění. Já mám vystudovanou chemii na PřF UK i VŠCHT a po škole jsem ted nastupoval za 40 000. Ale znám holky, co se stejnými skolami jdou za 25 000 makat. Jejich volba. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (16.05.2020 13:20:23, KP22) Opravdu spousta jiných možností uplatnění není, ta spousta, o které píšete, je za těch 25 tisíc a těch nových míst je tak 20 ročně ? Kde by se ta nová místa brala, když v Čechách žádný rozvoj chemie není. Pokud nepočítám navazující PhD studium nebo tzv. zůstat na škole apod., pouze uplatnění skutečně v oboru (laborky, výroba apod.). Jestli jste někde nastoupil za 40 tisíc, tak máte buď velké štěstí, moc dobré známe nebo nějakou další extravýjimečnou přidanou hodnotu. Zatímco jako průměrný ekonom, právník, stavař, projektant, matematik, ajťák apod. nastoupíte i za 60 a více a bez kdovíjaké přidané hodnoty a míst je hodně a to i celorepublikově. Student Svatopluk, který tady tuhle diskusi začal, má skutečně pravdu. VŠCHT má dobrý marketing, ale realita je jiná a po vystudování zbudou 99% studentům jen tak oči pro pláč. Proto jsem také psal, že pokud vůbec studijní příklon k přírodním vědám, tak jedině medicínu. Ta totiž po absolvování školy a praxe s atestací dává smysl, nejen finanční, ale hlavně z hlediska možností uplatnění a navíc, máte to až do důchodu. To v komerční chemii opravdu nemáte, v chemii jedině, když se na VŠCHT (nebo jiné chemicky zaměřené VŠ) budete léty hrabat až k profesůře a stoupat po pětistovce na platovém řebříčku rozpočtového financování škol. Pak se v 60 letech dohrabete možná blízko tomu, co má dneska ten mladý absolvent jiných škol jako platový základ. Je to sice smutné, ale je to tak. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (09.02.2021 09:08:43, Spytihněv) Příspěvek obsahuje tolik nepravd a smyšlenek, že opravdu nemám sílu je zde vyvracet. Chci jen případným zájemcům o studium na VŠCHT říci, že tato vysoká škola opravdu není žádné ultimátní peklo na zemi a prosím je, aby při rozhodování o tom, na jakou školu jít, zohlednili jiné zdroje. Tento příspěvek "pána z jaderky, co má mnoho dobrých známých z VŠCHT" je relevantní asi jako "jedna paní povídala.."

  A autorovi doporučuji vyhledat odbornou pomoc. Mít takové komplexy ze školy, kterou ani nikdy nestudoval a takové předsudky vůči studentům a učitelům, které nikdy nepotkal je chorobné. reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2021 18:16:27, Božan) Člověče, nemocný budete Vy, ten pisatel nic špatného neřekl, jen vylíčil svůj pohled a svou zkušenost. Jestli jste nějak spřažen s touto školou a nyní tady za ní kopete, tak potěš koště. Jste přesně ten typ pedagoga, kterému je lépe se obloukem vyhnout a vlastně byste ani toho pedagoga dělat neměl. Arogance ve vzdělávání opravdu místo nemá, to věděl už Komenský. A hlavně: vyvraťte na konkrétních číslech nebo odkazech, kde je možné se dozvědět: kolik chemiků najde po škole práci v oboru a jaké jsou nástupní platy, a dále jaké jsou platy po 5 a 15 letech praxe. To studenty totiž opravdu zajímá a nějaké urážky těch nespokojených mohou zájemce od studia na VŠCHT jen odradit. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (17.05.2021 13:45:26, Viktorie) No čtení to bylo zajímavé, ale já se tam hlásím na restaurování a mojí specializaci mají jen dvě školy v celé republice. S tím, že spolu spolupracují, a nějaké předměty z plánu VŠCHT jsou právě fyzicky na té škole druhé. Takže asi ne zrovna nejlepší informace, pro někoho kdo se hlásí na třeba to restaurování. reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (26.06.2021 19:02:55, Martin) S Jaderkou mám vlastní zkušenost. Dva roky ze mě vysávala život, spolužáci byli hrozní, všichni nos nahoru, holt se asi považovali za elitu. Doktorandi, kteří učili, si nesmírně vychutnávali studenty u tabule. Z návštěvy školy se stal boj o přežití. Žádný osobní přístup, nic pro citlivé povahy. Všechno se změnilo na VŠCHT, fajn kolektiv, vstřícní učitelé, pochopitelně se najdou výjimky. Co se týče uplatnění, nemohu soudit, když budete mit štěstí, dostanete se všude. Takže asi tak. M reagovat zde
 • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (29.08.2021 18:09:52, Božan) Pravdivé shrnutí v úvodu od pisatele Svatopluka a zbytečné urážky od těch, co s ním nesouhlasí, ale ničím konkrétním jeho tvrzení nevyvrátili. VŠCHT je specializovaná škola a poptávka po tom obrovském množství končících studentů je skutečně velmi malá. To se týká chemiků i na jiných VŠ. Nástupní platy jsou také ubohé. Znám lidi, co se doslova plazili po různých potupných pohovorech, aby získali zaměstnání. Kritika, že jsou hloupí nebo nemají znalosti, ovšem není na místě. Skutečnost je taková, že poptávka po chemicích opravdu není. Jako kdysi zanikla některá řemesla, protože prostě nebyla poptávka. Kdo dneska třeba potřebuje dráteníka? Nikdo, co? A je také nezpochybnitelnou pravdou, že otevřete-li kterýkoliv personální web, tak je poptávka po všech možných profesích, ale po chemikovi ani jedna. Občas v nějaké diskusi někdo mluví o tom, že si firmy rozebírají studenty již na studiích. Kolik jich rozeberou? Tak možná 5. Nebo lze pokračovat za málo peněz na škole v doktorátu a odložit tak otázku, co vlastně s kvalifikací VŠCHT vlastně budu dělat? Ne, studovat chemii opravdu není žádná dobrá volba. Trend dnešní doby je jasný, medicínské obory, právo, IT, stavebnictví, personalistika a poradenství, jazyky, ekonomika, mezinárodní studia. Anebo stačí být i dobrý středoškolák, technik a řemeslník současně a máte vystaráno. Ztráta 5 let zbytečného studia na VŠCHT a neurotického promarněného života a další stress při hledání místa, nakonec hospoda, kde si pobrečíte, jak malý plat Vám nabídli. reagovat zde

Podobné příspěvky:
 1. o VŠCHT - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
 2. Budu muset zaplatit za studium pokud budu studovat 2 VŠ najednou? - Ostatní
 3. všcht vs. přf uk - Univerzita Karlova
 4. VŠCHT Praha x VFU Brno - Výběr vysoké školy
 5. Šance na přijetí na VŠCHT + další tipy - Výběr vysoké školy
 6. VŠCHT Praha - Ostatní
 7. Zkušenosti na VŠEM- ANEB PROČ JSEM SI VYBRALA TUHLE ŠKOLU - Ostatní
 8. POMOC! NF(VŠE) x MÚVS (ČVUT) x VŠCHT - Výběr vysoké školy
 9. VŠP diskuze - rozšířené názory - noví podnikatelé - hodnocení - nej - soukromá VŠ - Vysoká škola podnikání a práva, a.s.
 10. Studovat či nestudovat? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

 1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
 2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
 3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
 4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
 5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
 6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
 7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
 8. Je zakázáno používat vulgární slova.
 9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
 10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
 11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

 1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
 2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
 3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 18.10.2021 00:43:47.