VŠE (a jiná ekonomie) - jaký obor?


Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) 11.09.2013 19:28:06, Lukáš, zhlédnuto: 2136x, reakcí celkem: 3Reagovat na příspěvek
Ahoj, věnoval jsem několik hodin hledání na internetu, ale chtěl bych se dozvědět i názory ostatních. Vím, že si musím vybrat, co zajímá především mě, ale chtěl bych znát vaše zkušenosti, které by mi mohly se pomoct rozhodnout.

Nacházím se v maturitním ročníku gymnázia a rozhodl jsem se studovat ekonomii. Nyní hledám ten správný obor, protože většina popisků je pro mě nic neříkajících. Přihlášky budu podávat na MUNI a VŠE + přemýšlím o nějaké další ekonomické škole na Moravě
Na VŠE mě zaujaly obory: Mezinárodní obchod, Diplomacie a hlavně Cestovní ruch (na FMV). Který z těchto oborů si je asi nejatraktivnější + má reálné uplatnění? Nějaké zkušenosti?

Dále: fakulta financí a podnikohospodářská (lehčí přijímačky, není tam druhý jazyk), myslíte že oborově lepší jako FMV??
Jelikož bych však preferoval zůstat na Moravě (jisté důvody, které mě tu drží), chtěl bych se zeptat na obdobné obory na Masaryčce (ekonomie, mezinárodní vztahy). Je zde nějaký zajímavý, kvalitní obor s uplatněním? (slyšel jsem, že mezinárodní vztahy v Brně jsou jen teorie a historie k ničemu).

Taky se chcu zeptat jak je to na těchto fakultách s možností výjezdu do zahraničí, jestli jsou velké přetlaky na erasmus, apod.
Děkuju za jakékoliv vaše informace a názory :)


Email: gumitek.67seznamcz
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2013 12:46:24, Temný) Ahoj,

    tak nejlehčí (na FMV) je obor cestovní ruch, tam se taky i nejsnáze dostaneš, stačí se jen v jazycích přehoupnout přes nutný minimum.
    MO a diplomacie jsou o něco žádanější obory a o něco náročnější obory.
    FMV je nejspíš nejlehčí fakulta na VŠE v Praze a cestovní ruch je pravděpodobně absolutně nejlehčí obor.
    FPH a FFU jsou trochu těžší.
    I když na FFU záleží dost na oboru, hodně se to liší.

    Uplatnění se těžko soudí, je to všechno o něčem jiným.
    S FPH máš náběh na řízení lidí a nějakou manažerskou pozici, s FFU zase na pozici podřízeného, FMV je dost nevyzpytatelné.

    Na Erasmus se lépe dostaneš s PEF ČZU, ale obecně na VŠE není problém vycestovat, avšak počítej s tím, že za moře se asi nedostaneš (tam chce každej).
    Zájem o Erasmus na VŠE není zas tak velký, někam se dostane každý, pokud chce, protože: a) na Eramus každý nemá, i když ti něco hraděj, tak počítej (dle destinace), že budeš muset cálnout tak 40-50 tisíc ze svýho
    b) na Erasmus se vycestovává až na mag. stupni-a to už někdo volí spíš hledání alespon nějaké té praxe, třeba i v rámci předmětu s praxí-stáže ve firmách, pak už se jim moc na chlastačku někam do ciziny jezdit nechce

    Osobně si myslím, že význam Erasmu se přecenuje, je to spíše poznávací zájezd. Zahraniční zkušenost lze získat i jinými způsoby.



    reagovat zde
  • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (12.09.2013 12:47:28, Temný) * žádanější a náročnější obory. reagovat zde
    • Nahlásit příspěvek porušující pravidla (SPAM) (20.09.2013 18:11:56, Lukáš) V první řadě děkuji za reakci :) Už jsem se rozhodl, že pokud bych šel do Prahy, zkusil bych ty MV. Každopádně máš přehled ohledně FPH a FFU, které obory jsou "ty lepší" ? (klidně i náročnější?)

      A ještě k té MUNI:
      a) Má někdo zkušenost s fakultou ekonomicko-správní?

      Který z těchto oboru je lepší z hledisek (zajímavosti, obtížnosti, uplatnění) - obory: finance (popř. finance a právo), podniková ekonomika či evropská hospodářská správní a kulturní studia?

      b) Má někdo zkušenost s oborem: Bezpečnostní studia + Mezinárodní vztahy?
      -> studium vypadá velmi zajímavé, avšak zajímá mě realné uplatnění, dobré špatné, nějací studenti či ještě lépe absolventi? :) reagovat zde
      Email: gumitek.67seznamcz

Podobné příspěvky:
  1. Jaký obor na přírodovědecké fakultě v Brně? - Výběr vysoké školy
  2. Kam na VŠE a jaký obor? - Výběr vysoké školy
  3. právní specializace MU kombinovane+jina vysoka skola??? - Informace o studiu
  4. VŠCHT - obor Biochemie a biotechnologie a Syntéza a výroba léčiv- jaký si vybrat ? - Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
  5. Ekonomie + právo, Praha vs. Brno - Výběr vysoké školy
  6. jaký výška? - Ostatní
  7. Biologie,chemie, ale jaký obor? - Výběr vysoké školy
  8. Finanční právo nebo čistá Ekonomie? - Výběr vysoké školy
  9. Jaká je ekonomie na FSV UK? - Výběr vysoké školy
  10. Jaký obor AJ kombinovaně, nav. mag.? - Ostatní

Reakce na příspěvek

Tvé jméno:
Heslo:  pro možnost budoucí úpravy, obnovy nebo odstranění
Potvrzení hesla:
Tvůj email:   chci být emailem informován o reakcích na tento můj příspěvek

:) :D :( S04 S05 S06 ;) S08 S09 S10 S11 S12 S13 S14 S15
Tučnékurzívapodtržené  klikni a následně nahraď výraz TEXT. Např. [tucne] Toto bude tučným písmem [/tucne]

Telefon: Web: ICQ: Skype:

  Souhlasím s pravidly uvedenými níže.


Administrace příspěvku

Heslo:  pokud chceš administrovat reakci klikni u ní nejprve na "reagovat zde"

  

Obnovením se příspěvek posune na první pozici v seznamu příspěvků. Platnost zobrazení se nastaví od nového data obnovení.
Odstraněním dojde k nevratnému vymazání příspěvku včetně všech jeho reakcí z naší databáze.

Pravidla vložení

  1. Vložením příspěvku souhlasíš s jeho zveřejněním na webu vejska.cz.
  2. Pokud není zadáno heslo nebude v budoucnu možné příspěvek upravit, obnovit nebo odstranit.
  3. Při zapomenutí hesla správce doručí žadateli heslo nové pokud žádost byla zaslána z emailu uvedeného u daného příspěvku.
  4. Je na vkladateli, aby si před vložením zkontroloval správnost uvedených údajů (přes Zobrazit náhled).
  5. Obsah příspěvku nesmí být v rozporu s dobrými mravy a zvyklostmi.
  6. Je zakázáno vkládat jakýkoli nezákonný obsah (vypracování bak., dipl. prací apod.) nebo obsah, který k nezákonnosti navádí.
  7. Je zakázáno vkládat duplicitní příspěvky (chceš-li příspěvěk posunout do horních pozic využij možnost Obnovit).
  8. Je zakázáno používat vulgární slova.
  9. Je zakázáno vkládat komerční sdělení.
  10. Je zakázáno vkládat odkazy, které vkladateli nebo spřízněné osobě přinášejí provizi.
  11. Je zakázáno vkládat nabídky půjček a úvěrů.

Pravidla zobrazení

  1. Příspěvek bude zveřejněn ihned po jeho vložení.
  2. Za obsah příspěvku odpovídá jeho autor.
  3. Provozovatel si vyhrazuje právo příspěvek nebo jeho část vymazat.
Poslední aktualizace údajů na stránce: 12.03.2024 23:05:05.